21.5.2019 | Svátek má Monika


17.5.2019 BEST OF HYENA: Nechutný objev

hyena
První to viděla Gari, pak Nora a já naposled, ovšem zuřil jsem nejvíc (pokud pejskové zuřili): černá skládka, docela čerstvá. Je to ve Zvolském lese, kousek od odbočky na Hůrkovo pole.
více


10.5.2019 BEST OF HYENA: Šlo to rychle

hyena
Vraceli jsme se s Ljubou a pejsky z procházky, zastavili na kus řeči se známými. Jak je to zvykem u nás na vsi, v podstatě uprostřed křižovatky. Klábosíme, pejskové se metelí kolem nás, načež přijde pán s pejskem v náručí a že prý ho našel na zahradě a jestli nevíme, komu patří.
více


3.5.2019 BEST OF HYENA: Marťanova otázka

hyena
Ljuba dnes vstávala v pět (ano, pro herce není budík nastavený na čtyřku nebo na pětku žádná anomálie). Já vstávat nemusím, ale co je to platné, už v půl šesté jsem byl na nohou také. Teď je půl sedmé a dávám dohromady nové číslo Hyeny. A pejskové?
více


26.4.2019 BEST OF HYENA: Obřad v předsíni

hyena
Není pravda, že starého psa nenaučíš novým kouskům. Je to snad měsíc, co jsem zavedl povinné sušení tlapek. Přijdeme do předsíně a postupně Noře i Gari osuším tlapky, ať je sucho mebo mokro, teď je pořád sucho (začíná to bejt blbý…) a teprve pak poběhnou do kuchyně k miskám.
více


17.4.2019 BEST OF HYENA: Tak co, vstávat se nebude?

Hyena - Best of
Píšu tento odstavec jako aktualitu. Je sedm ráno. Ljuba odjela do práce. Mám za sebou už svůj první článek do Digineffu. Ptáci řvou už dvě, možná tři hodiny. Klube se sluníčko. A kde jsou Gari s Norou?
více


10.4.2019 BEST OF HYENA: Jako v Císařově pekaři

Hyena - Best of
Odvolávám se na tu scénu, kdy císař (Werich) a pekař (Werich) hrají etudu se zrcadlem, takové to koukání sem a koukání tam… Převedeno do psí polohy.
více


2.4.2019 BEST OF HYENA: Máš přednost

Hyena - Best of
Gari je do všeho hrrr a musí být všude první. Dokonce i do psího sprcháče v garáži se žene jako první, samozřejmě do auta nebo z vrátek a pak zase do vrátek, když se vracíme z procházky.
více


27.3.2019 BEST OF HYENA: Za kandíkem

Hyena - Best of
Na úbočí kopce Medník, nedaleko Pikovic, kvete na jaře kandík psí zub, vzácná a tudíž velmi přísně chráněná liliovitá rostlinka. Jako Japonci chodí obdivovat sakury, tak lidé putují za kandíkem, aby se pokochali jeho skromnou krásou.
více


18.3.2019 BEST OF HYENA: Potvory ochrápané

Hyena - Best of
Píšu tuhle poznámku v půl osmé ráno. A kdepak jsou pejskové? Zalezlí v pelechu! Neuvěřitelně ochrápaná pakáž.
více


8.3.2019 BEST OF HYENA: Tuláček

hyena
Onehdy se k nám připojil velký černý pes, běžel bez pána. Choval se naprosto nenuceně. Dával najevo, že tudy prostě jen tak jde a že je to shoda na něm nezávislých okolností, že po stejné trase jdou dvě psí slečny.
více


1.3.2019 BEST OF HYENA: Rituál

hyena
Gari má svoji misku a Nora právě tak. Ranní rituál vypadá tak, že nasypu Noře, ta už je na místě a okouní. Pak počítám vteřiny a nejpozději do pěti vteřin se objeví Gari. To už má nasypáno.
více


19.2.2019 BEST OF HYENA: Lstivý Odyseus

hyena
Nora mám poraněnou packu a léčení je vždycky dlouhé. Jednak Nora běhá, jednak si ji líže. Běhat smí, lízat nesmí. Hlídáme to, nasazujeme jí kornout, ale ona je lstivá jako Odyseus.
více


1.2.2019 BEST OF HYENA: Nový kamarád

Hyena - Best of
A vyloupnul se pejsek a ne pejsek ledajaký, pejsek běžec, v pěkném kabátku! Vedla ho slečna na provázku a před slečnami s psíkem na provázku dlužno míti se na pozoru, lépe jít stranou, bývají nedůtklivé.
více


25.1.2019 BEST OF HYENA: Kořist

hyena
Jeden soused na trase našich procházek dostal pro svého pejska takzvaně nevhodný dárek. Krabici s psími sušenkami. Jeho pejsek je dosud štěňátko a neví si se sušenkami rady. Takže je ten soused nosí za humna k volnému použití.
více


18.1.2019 BEST OF HYENA: Trpělivý pacient

Hyena - Best of
Návštěvník z Marsu podrobený intenzivnímu kurzu češtiny by mohl usoudit – pokud by se učil česky u nás –, že slovo pacient nějak souvisí s pacičkou: máme doma pacienta, Garinku, s nemocnou packou.
více


11.1.2019 BEST OF HYENA: O čtyřnožce víc

Hyena - Best of
Eliášek už úspěšně leze po čtyřech a když je s maminkou a tatínkem u nás na návštěvě, je to třetí čtyřnožec v rodině. Dobrosrdečná Gari ho bere tak, jak to je – prostě čtyřnožec, a není důvod, proč se s ním nekamarádit.
více


21.12.2018 BEST OF HYENA: Přiletěli!

Hyena - Best of
Už od konce listopadu je krmítko na naší zahradě plné, bohužel jen plné semínek a ne ptáčků. Neukázal se ani jeden.
více


12.12.2018 BEST OF HYENA: Dvě ve třech

Hyena - Best of
Obřad potkávání má svá pravidla. Hlavní potkávač je Gari. Vidí pejska a hned k němu běží a seznamuje se. Vrtí ocáskem, kroutí se, dává všemi prostředky najevo radost a ujišťuje, že od ní žádné nebezpečí nehrozí.
více


7.12.2018 BEST OF HYENA: Vstávání a rituály

Hyena - Best of
První fáze, otevření očí. Otevře je Nora. Tak to bývá, jakkoli je to proti jednoduché logice – ten, kdo jde spát poslední, vstává první. Gari vždycky jde spát první a vždycky vstává poslední.
více


30.11.2018 BEST OF HYENA: Obrácení?

Hyena - Best of
Nora je prokazatelně větší čuně než Gari. Dokáže se zbahnit i za nejhoršího sucha, vždycky někde najde nějaký zdroj bahna a důkladně se jím pokryje.
více


21.11.2018 BEST OF HYENA: Bohorovný klid

Hyena - Best of
Kočka na střeše, to je vrchol drzosti, přinejmenším je to vrchol drzosti podle názoru našich pejsků. Jakmile se kočka na střeše sousedovic domu objeví, seskočí Gari a Nora ze svých křesílek a bok po boku řvou a poskakují u prosklených dveří a domáhají se vypuštění do zahrady.
více


13.11.2018 BEST OF HYENA: Kočka leze dírou…

Hyena - Best of
...a pes taky! Když to dopadne dobře. Stává se, že nejčastěji Gari vleze někomu na pozemek, tentokrát se to stalo Noře.
více


9.11.2018 BEST OF HYENA: Babymlok

Hyena - Best of
Potkali jsme na procházce malinkého mloka. Mločí děťátko, skutečného babymloka. Nora si ho nevšimla, zkoumavá Garina k němu opatrně čuchla. Nelíbilo se mu to, schoval se za list.
více


5.11.2018 BEST OF HYENA: Jak jsme oslavili 28. říjen

Hyena - Best of
Je to trochu jako v pohádce o pejskovi a kočičce, aspoň ten začátek tak vypadá. S pejsky jsme byli na dlouhé procházce, nachodili jsme s nimi sedm kilometrů (v dešti) a pak Ljuba ještě další dva.
více


29.10.2018 BEST OF HYENA: Priority

Hyena - Best of
Ráno vypouštím pejsky, aby se vyčurali. Vždycky běží první Nora, jindy ale musí být první Gari, to je její zásada - být prga. Ono je to pochopitelné, protože Gari má jakousi esteticko-společenskou averzi proti čurání na zahradě.
více


24.10.2018 BEST OF HYENA: Kde je Gari

Hyena - Best of
Není to výzva k celostátnímu pátrání – vždyť já vím zcela přesně, kde Gari je. Neztratil jsem ji ze zřetele od pěti patnácti: to zazvonil budík a vyburcoval Ljubu, ta má v ateliéru nástup před úsvitem.
více


12.10.2018 BEST OF HYENA: Potvora rozumí všemu

Hyena - Best of
Včera se mi šichta trochu protáhla, Ljuba byla v divadle, a tak jsem seděl u počítače do půl jedenácté. Nora ležela kousek ode mne na podlaze. Kdepak je Garina, napadlo mě a šel jsem se podívat.
více


5.10.2018 BEST OF HYENA: Byl to sršáň

Hyena - Best of
Sršeň ten, nebo ta sršeň? Učenci se nejsou schopni dohodnout ani v tomto punktu. Zdá se však, že exemplář právě tohoto druhu hmyzu mě seknul nejdřív do tváře a pak do krku, stalo se to letos v létě a já z toho měl polízanici ještě čtrnáct dní.
více


21.9.2018 BEST OF HYENA: Kočka na stromě

Hyena - Best of
Klasický to jev, kočka na stromě. Dvakrát v životě jsem tahal kočku dolů, jednou úspěšně, podruhé neúspěšně – bylo to v zimě, mrzlo až praštělo, já za ní lezl a ona přede mnou prchala a vylezla tak vysoko, že už jsem za ní nemohl.
více


14.9.2018 BEST OF HYENA: Kanci přicházejí

Hyena - Best of
Někdejší Woodstocková louka je zas rozrytá prasečími rypáky, louce říkáme podle hudební slavnosti, která se tam nedaleko Oleška několikrát odehrála (doslova), pak ji vypudili poslechunemilovní občané na jinou louku, až letos skončila u nás ve Zvoli a celá naše čtveřice před ní prchla – referoval...
více


7.9.2018 BEST OF HYENA: Opět Houdini

hyena
Nastupovali jsme do výtahu: Gari s Norou jako první, jak jinak, za nimi já. Ještě jsem se ohlédl, aby si některá nezapomněla ocásek mezi dveřmi. Stiskl jsem tlačítko do suterénu a věnoval se úvahám o nesmrtelnosti chrousta. Dojeli jsme, dveře se otevřely a vyběhla Nora. Jako první.
více


31.8.2018 BEST OF HYENA: Zkušenost

Hyena - Best of
V Břežanech krásně vyčistili jezírko u Keltského parku. Dlouho trvalo, než bylo zase plné vody, teď už je, jak má být, plavou po něm kachny a v rákosí skřehotají žáby.
více


20.8.2018 BEST OF HYENA: Nezdrhnou

Hyena - Best of
Tuhle otázku dostávám od lidí neznalých často. Někdo zvoní u vrátek, jdu otevřít. To znamená, že jdeme otevřít, Gari, Nora a já. Nora s řevem, my s Gari mlčky.
více


15.8.2018 BEST OF HYENA: Buxusové ošetřování

Hyena - Best of
Buxusový masakr pokračoval. Vysvětlím těm, kdo nečetli předchozí referát – potvora zvaná zavíječ zimostrázový nám napadla všech šest keříků zimostrázu neboli buxusu.
více


8.8.2018 BEST OF HYENA: Chůvička

Hyena - Best of
V těchto vedřinách bývá u nás Anna s Eliáškem – máme tu samozřejmě taky vedro, ale nějak se líp snáší ve Zvoli na zahrádce za barákem, než na sídlišti v Praze.
více


3.8.2018 BEST OF HYENA: Putovní kost

Hyena - Best of
Holky občas najdou na louce kost. Střídavě ji nosí po celou dobu procházky a jedna pak tu kost propašuje do auta.
více