21.5.2019 | Svátek má Monika


21.5.2019 Polívka se vaří, Staněk na talíři

Překvapení se nekonalo, prezident Zeman si vskutku nenechal ujít skvělou příležitost vyvolat dusno kolem demise ministra kultury Staňka. Premiér Babiš v pondělí odpoledne zajel za prezidentem do Lán a už dopoledne oznámil, že žádnou demisi předávat nebude, dokument že půjde obvyklou služební...
více


20.5.2019 Do volebního týdne

Ještě dnes se zveřejňují průzkumy volebních preferencí a od úterka nastane velebné ticho a pak se půjde volit a výsledky se dozvíme, až bude odvoleno všude v Evropě. Poslední preference v podstatě kopírují situaci obecně, tedy vede ANO před Piráty a ODS. Budeme volit politické strany, nikoli...
více


18.5.2019 Piráti žalují Evropskou komisi

Je až příliš snadné označit žalobu podanou Piráty jako předvolební tah. Navíc není jasné, zdali jim žaloba na Evropskou komisi pro nečinnost ve věci Babišova střetu zájmů pomůže, uškodí nebo nebude mít žádný vliv na volební výsledek.
více


17.5.2019 Pátá kolona

Kdo by si byl dokázal v době popřevratové představit, že komunistický poslanec si troufne dělat ruského kašpárka a ještě při tom pošle ministra zahraničí do pr a řekne mu, že je padouch? Přesně to se stalo.
více


16.5.2019 Ne Hamáček, ale Hrad

Podle sdělení Jana Hamáčka se chystá rezignovat ministr kultury Antonín Staněk. Boží mlýny ho semlely rychle – je to pomsta za to, že pokřtil knihu Miroslava Grebeníčka Ve znamení kříže, pokřtil a popřál jí úspěch. A pánbůh ho potrestal.
více


15.5.2019 Ústavní stížnost? My máme lepší!

Osmatřicet senátorů se podepsalo pod ústavní stížnost napadající zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný církvím v restitucích. Stížnost podávají lidovci, ale také senátoři ODS a ČSSD, to je obzvlášť cenné. Připojila se i formace Senátor 21, formace poněkud bizarní, ale své dva senátory taky...
více


14.5.2019 Doba hýření končí

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou, pochvaloval si feldkurát Katz. Vládě lidé nepůjčují dobrovolně, ona si jejich peníze bere a dělá se za ně hezkou, řečeno zdvořile.
více


13.5.2019 Fraška je také kultura

Jiřího Fajta vyhodili z N8rodní galerie kvůli údajným finančním machinacím a teď mu tam nabízejí místo finančního ředitele. Scénka z grotesky? Ne, to je naše aktuální politika.
více


11.5.2019 Kauza EET zůstala otevřená

Schválení další vlny EET se nedalo čekat a však taky zůstalo při parlamentní debatě. Zejména Piráti a ODS šijí do EET ze všech kalibrů (elektronická evidence rakví ukládaných do hrobu? ano, i to podléhá EET), ovšem ANO a sociální demokracie na EET lpí a samozřejmě je podporuje i komunistická...
více


10.5.2019 Hlasujte, nabádají prezidenti

Od evropských velevoleb nás dělí dva týdny a také u nás se spustila ne moc hlasitá a viditelná předvolební kampaň. Prezidenti 21 států z evropské sedmadvacítky respektive osmadvacítky podepsali společné prohlášení k občanům.
více


9.5.2019 Před summitem v Sibiu

V rumunském městě Sibiu se potkají předáci unijních států, aby pojednali o společné strategii na příští léta. Nezdá se, že by to vyvolávalo jakoukoli, natož pak velkou pozornost, přinejmenším u nás. Přitom je to pozoruhodné. Je to jako kdyby se čtrnáct dní před parlamentními volbami sešla vláda a...
více


8.5.2019 Rozum v koncích

Některým věcem prostě nerozumím a mezi ně patří oslavný článek Lenky Zlámalové Babišovcům a komunistům nenaléváme na serveru Echo24 o rozhodnutí Ústavního soudu, že je v pořádku, když hotel neposkytl přístřeší ruským zákazníkům, kteří odmítli podepsat deklaraci proti anexi Krymu.
více


7.5.2019 Noční můra – děti v exekuci

Dluhy, to je mor naší doby. Státy jsou zadlužené, rodiny jsou zadlužené, děti mají dluhy a ocitají se v exekuci. Dětem v exekuci má pomoci novela zákona, podle které by dluhy dětí v exekuci měly přejít na jejich zákonné zástupce. Pro děti to jistě úleva bude, problém zůstává.
více


6.5.2019 Za Milanem Rastislavem Štefánikem

V sobotu to bylo sto let od tragického dne, kdy zahynul jeden z otců československé státnosti, slovenský generál, politik a astronom Milan Rastislav Štefánik. Mocnosti Dohody by sotva byly nakloněné vzniku nového státního útvaru Česko – Slovenska bez aktivního zapojení československých legionářů na...
více


4.5.2019 Senát zlobí

Senát se stává zlobivou entitou naší politiky, něco jako Klinika. Dá se čekat, že v příští etapě povyleze na střechu a Kubera se přiváže ke komínu. Jako bouchací kuličky hází jednu pecku za druhou. Když můžou být kanoisti pod párou, proč by nemohli být cyklisté? To je jeden z posledních počinů.
více


3.5.2019 Jsou to Marťani

Veřejnost se mírně řečeno podivila, když ministr spravedlnosti odešel ze svého postu den poté, co policie předala státnímu zastupitelství spis případu Čapí hnízdo k dalšímu projednání. I nezaujatý člověk musel pozvednout obočí, natož pak ten, kdo Babiše snídá, zakusuje k obědu a večeří grilovaného...
více


2.5.2019 Byl první máj

Jestli to byl lásky čas, to záleží na osobním nasazení. Odehrál se seriál více méně politických mítinků, pozornost vyvolalo brněnské utkání levých a pravých extrémistů v duchu hesla Antifa je taky fa.
více


1.5.2019 Patnáct let v EU

Je to patnáct let, kdy jsme vstoupili do Evropské unie. Podle výzkumů veřejného mínění nadpoloviční většina lidí by v referendu hlasovala pro setrvání. Výzkumy ovšem neberou v úvahu, co by referendu předcházelo, jistě by to byla smršť nesmyslů a lží toho typu, jaké přiměly těsně nadpoloviční...
více


30.4.2019 Memento pro Benešovou

Za hustého deště prošel večer Prahou malý odhodlaný průvod protestující proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti. Vše podstatné k tomu bylo už řečeno, také na tomto místě. Neškodí ale zopakovat. Byla to krajní politická neprozíravost odvolávat (nebo připustil odchod) ministra...
více


29.4.2019 Název pro Klausovu stranu

Výzva Václava Klause k veřejnosti, aby mu pomohla najít skvělý název pro zamýšlenou stranu, patřila k osvěžujícím momentům víkendu. Vtipálkové hned vymysleli Klaus Klaus Klan a Stranu Svobodného Selského Rozumu se zkratkou SSSR. Což samozřejmě neznamená, že Václav Klaus svoji stranu nezaloží a že...
více


27.4.2019 Obezřetnost vůči Hedvábné stezce

V Pekingu se koná rojení předáků stovky zemí světa, čtyřicet zastupují prezidenti nebo premiéři, my jsme zastoupeni prezidentem Zemanem. Velké země Evropské unie s výjimkou Itálie se vůči projektu chovají zdrženlivě.
více


26.4.2019 Opozice narazila na rudý val

Dalo se to předvídat, hlasovací mašina ANO, socialistů, komunistů s dodatkem okamurovců má ve sněmovně převahu, a tak opozice neměla šanci si vládu podat kvůli neradostným výsledkům její práce. Nejde o to, že by opozice byla nejednotná. Má prostě ve sněmovně míň hlasů než síly Babiše podporující. A...
více


25.4.2019 Myš, která zařvala

To byl takový film kdysi, o fiktivním státě, který si chtěl přilepšit podle zásady, že země dostane štědrou pomoc, když prohraje válku s Amerikou. V roli myši se teď ocitl filipínský prezident Duterte.
více


24.4.2019 Třetí komora rozhodne o právním státu

Až Ústavní soud rozhodne, zdali jsme banánová republika anebo právní stát, ve kterém platí uzavřené smlouvy.
více


23.4.2019 Hledání východiska

Odchod Jana Kněžínka a jeho výměna za Marii Benešovou bezprostředně v době, kdy policie předává spis Čapího hnízda státnímu zastupitelství, to je jeden z hloupějších tahů premiéra Andreje Babiše.
více


19.4.2019 Pohodové Velikonoce všem

Počasí je slunečné, příroda se už probudila, lístečky se zelenají a včelky lítají - nemohu jinak než přát nám všem dobrou vůli a ulehčení od denních starostí.
více


18.4.2019 Další dějství

Policie předala případ Čapího hnízda státnímu zástupci. S výjimkou syna (známého z televizní reportáže) v případě lítá celá rodina s premiérem v čele. Policie trvá na tom, že se Babiš dopustil dotačního podvodu a zatáhl do toho celou rodinu.
více


17.4.2019 Míč na oranžovém hřišti

Jako lvi se budou sociální demokraté bít, aby nemuseli zaplatit dědicům advokáta Altnera 338 milionů, navzdory tomu, že Ústavní soud dal dědicům zapravdu. Je úplně jedno, kdo za celou věc může.
více


16.4.2019 Půl miliardy komínem

Pět let natvrdo a deset mega pokuty, proti tomu fotka Ivo Rittiga, vysmátého, s úsměvem od ucha k uchu. To je tvář momentálního zpravodajství o kauze jízdenek pražské hromadné dopravy, která se táhne jedenáct let.
více


15.4.2019 Mladí vpřed

Jsme dynamičtí, jsme mladí, to signalizuje STAN pod vedením Víta Rakušana, když navrhuje snížit věk pro volební právo z osmnácti let na šestnáct. Do ženský nevidíš, učí nás píseň, do Rakušana tím méně. Co si tedy od návrhu slibuje?
více


13.4.2019 Assange v klepetech

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange přišel po sedmi letech o asyl na ekvadorském velvyslanectví v Londýně a ocitl se v klepetech. Labouristé vedení levičáckým antisemitou Corbynem hned zahájili akce proti jeho vydání do USA.
více


12.4.2019 Pod pirátskou vlajkou

Zatím to vypadá, že pirátská strana má pěkně našlápnuto k dobrým výsledkům, ne-li rovnou k vítězství v eurovolbách. Ty se blíží a kampaň vypukne co nevidět, svým způsobem už puká. Strana se už zabydlila v takzvané vysokém politice a je zřejmé, co jsou zač.
více


11.4.2019 Taková decentní výměna ministrů

Proběhlo to bez skandálu, pokud jde o ministra Ťoka tak naprosto, skandály kolem ministryně Novákové byly jen malinké, nikdo nic neukradl, jen se tam nešťastně plácalo a média to rozmazala a co se týká toho Tchajwance, tak to byl někdo moc horlivý, za minulého režimu se říkalo předposraný.
více


10.4.2019 Rozhořčení lidovci

Polívku na vyhaslém ohýnku si chtějí ohřát lidovci. Navrhují, aby se sněmovna příští týden zabývala vměšováním cizích států do věcí ČR. Chtějí na sebe upoutat pozornost po skandálu zaviněném ministryní průmyslu a obchodu Novákovou, která se podvolila příkazu čínského ambasadora a nechala vyvést z...
více


9.4.2019 Biopaliva navzdory rozumu

Vláda odmítne novelu zákona, která by měla zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzínu a motorové nafty. Novelu navrhují Piráti a podporuje ji čtyřicet opozičních poslanců. Vláda je proti. Jistě v tom hraje zájem Agrofertu spravovaného nezávislým týmem vedeným paní Babišovou.
více


8.4.2019 Evropu obchází strašidlo…

Ale ne, zapomeňme na Komunistický manifest a ono to ani není strašidlo. Spíš je to projekt ve stádiu jednání. Evropská komise navrhuje opatření, jemuž se začalo říkat digitální daň a zmínila se o tom v neděli v televizi i naše Venezuela Maláčová.
více