Úterý 23. 4. 2019Vojtěch dešťové přeháňky16 °C

Diskuse k článku: HISTORIE: Stesk po vrahovi

  • Příspěvků: 56
  • Poslední: 23.4. 2019 16:53
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Janyška 23.4.2019 15:53

Zločinoid vždy miluje zločince.

U nás to tak má momentálně 18 % dospělých občanů, kteří volili Babiše... Dzp.

V. Církva 23.4.2019 15:50

Stalin byl vrah

Ale to co dělal je zakódováno v bolševismu od počátku. Nezapomeňme že 1.sv. válka měla téměř 2 miliony mrtvých ruských vojáků. Když jí Rusové měli plné zuby řešili to revolucí. Jenže tato revoluce s pbčanskou válkou měla podobný počet mrtvých, téměř 2 vojáků na obou stranách. K tomu 5mil civilistů. Pak teprve přišel vůdce Stalin. Stalin dělal spoustu darebáren, ale s perfektní ideologickou podporou a informační propagandou. 2. sv. válka byla i důsledkem komunismu. Stalin způsobil oslabením generálního štábu i jinými přehmaty velké ztráty na počátku války. Pak se ale nekompromisním přístupem k dezerci a taky logickou potřebou vůdčí autority ve válce, stal symbolem vítězství. A Rusům na rozdíl od Britů šlo o fyzickou likvidaci od Hitlera. Proto byl Stalin reálně menším zlem.

Především ale Rusko, jakkoliv už ne bolševické, trpí komunismem v mozcích občanů. Největším zlem komunismu je, že zůstává v myšlení lidí po desítky let. A jak vidíme dnes i na Západě, je to nebezpečný mor. Rusko už není komunistické, ale komunismus je v Rusech silně zakořeněný, proto dál velebí vraha Stalina a výsobytky komunismu.

Tyto "výsobytky" zdá se nechápou i někteří zdejší diskutující. Rusko v roce 1917 změnu potřebovalo, ale k demokracii, ne bolševické totalitě. Bolševici byli úspěšní například v elektrifikaci i vývoji a výrobě vojenské a kosmické technologie. Ale ze zotročenéhomnároda svobodný neudělali. Stalin byl jen jedním z komunistů.

V. Čermák 23.4.2019 13:43

Dojemná vodvářkova starost o Rusko.

Tak nám pan Vodvářka podrobně vylíčil co udělal Stalin dříve a co později, ale nějak pozapomněl na to hlavní, že Vyhrál 2. světovou válku a že zrovna naše stará Ćeská generace je na světě právě díky jemu. No tak to je, že každý člověk má za sebou dobré i zlé skutky a u těch Významných lidí je to mnohonásobné....

Š. Hašek 23.4.2019 14:31

Re: Dojemná vodvářkova starost o Rusko.

Vodvářka začíná být mimo.

Asi i v ordinaci by rád dělal politminutovky. Má tři galaktická themata: Miloš Zeman, Rusko, Andrej Babiš. Já tedy obecně mám rád specialisty, méně znamená více. Ale jaksi specialisty s nadhledem specialistů, nikoliv s nadhledem Moravce a Nory168.

J. Lepka 23.4.2019 14:59

Re: Dojemná vodvářkova starost o Rusko.

Pánové Hašku a Čermáku 376 vaše tolerance proruského falšování dějin je sice úchvatná, ale v současnosti je k dispozici dost pramenů k vyvrácení vašich dětinských představ, takže zkuste si nejdřív něco nastudovat a pak se pokoušejte o propagandu.

P. Han 23.4.2019 14:53

Re: Dojemná vodvářkova starost o Rusko.

Stalin "vyhrál" 2. světovou válku díky americkým dodávkám a britskému válečnému námořnictvu. A jakkoliv nemám Vodvářku rád, tímhle článkem mi nevadí. Dělal prakticky totéž, co Hitler, včetně likvidace vlastních "spolubojovníků" a lágrů pro své spoluobčany. Akorát ti Rusové ho - ve své většině - uctívají pořád, kdežto většina Němců se za Hitlera stydí.

V. Církva 23.4.2019 15:56

Re: Dojemná vodvářkova starost o Rusko.

Doporučuji rozdělit Stalin a Rusové a dokonce i komunismus. Ano Rusům vděčíme za záchranu ve 2.světové válce, Francouzi i Britové nás hodili přes palubo. Komunistům pak za zmar a války. Stalin je masový vrah, který naštěstí vyhrál válku. proč si myslíte že by jiný vůdce byl proti Německu horší?

M. Pivoda 23.4.2019 12:52

Tři roky kněžského semináře Stalina nezlepšily. Hm. Jakou pozitivní změnu asi vyvolají dnes povinné kurzy etiky podnikání?

P. Han 23.4.2019 14:45

Re:

Jak u koho. Vám by bylo prd platné jedno i druhé.

V. Student 23.4.2019 11:01

Rusové milují vodku a žvanění.

Válčit se jim nechce.

Š. Hašek 23.4.2019 14:35

Re: Rusové milují vodku a žvanění.

Proč by měli válčit? Ale bránit se určitě umějí sakra dobře.

Z jejich obrany jednou jedli Němci polívku z vrabců, otloukali cihly z rozbité služebny Gestapa ....... několik let.

Kdy jste byl v Rusku??? Tedy v Rusku nikoliv za ručičku s průvodcem Čedoku?

V. Liptovský 23.4.2019 10:47

Jak je možné...?

No, asi Rusi vedia o tom viac, ako autor článku, ktorý zozbieral do jedného celku všetko, čo sa napísalo Džugašvilim zo strany jeho nepriateľov, či neskorších oponentov. Ale, ako hovoria niektorí súčasní ruskí historici - prevzal krajinu s dreveným pluhom, odovzdal ju svojim následníkom s atómovou bombou... Prevzal v podstate negramotnú krajinu, odovzdal ju ako krajinu s rozvinutou štruktúrou vzdelávania. Prevzal krajinu mužíkov, odovzdal ju ako svetovú veľmoc, ktorá bola víťazným štátom vo veľkej vojne. Tým teraz nebránim Stalina (nebol som pri tom, rovnako ako nebol pán Vodvářka), len konštatujem, čím sa dnes riadi priemerný Rus pri hodnotení Stalina.

J. Lepka 23.4.2019 11:33

Re: Jak je možné...?

Poměrně zbytečně obsáhlé vysvětlení faktu, že geneticky i celoživotní konzumací alkoholu oslabený mozek vnímá podstatně jinak. Však také Gorbyho suchý zákon neměl dlouhého trvání.

V. Liptovský 23.4.2019 11:56

Re: Jak je možné...?

Toto tvrdenie je kvalifikované, podložené vašim odborným vzdelaním, osobnou skúsenosťou, alebo je to len akýsi blaf "do vetra"? Lebo inak vôbec nesúvisí s témou...

J. Lepka 23.4.2019 12:00

Re: Jak je možné...?

S tématem nesouvisí pouze váš příspěvek, ale to se podá. Nicméně v životě jsem měl co dočinění s pár Rusy a vy asi neuvěříte, co s nimi dokázal alkohol v množství větším, než snese organismus normálního evropana.

V. Liptovský 23.4.2019 12:04

Re: Jak je možné...?

Váš spôsob komunikácie je na môj vkus priveľmi osobný. Zrejme ste sa pohyboval v zlej spoločnosti. Svedčia o tom aj vaše známosti medzi Rusmi...

J. Lepka 23.4.2019 15:24

Re: Jak je možné...?

Žel, neměl jsem na výběr, vojna za bolševika víte. Navíc mnozí z příbuzných a známých v Rusku studovali.

V. Petr 23.4.2019 12:46

Ono jedno z lživých tvrzení bolševické propagandy je o

"neuvěřitelné" zaostalosti carského Ruska. Takže, Stalin také převzal zemi, kde se oralo s koňmi a odevzdal zemi kde se oralo kravami, což, na rozdíl od Česka, carské Rusko vůbec neznalo!

Rusko třeba mělo první loď s dieselovým motorem (1903) nebo první čtyřmotorové letadlo (1913), car také stavěl železnice dvakrát rychleji, než později bolševici. Skutečně zaostávalo za Evropou a USA ale zpoždění dohánělo, což byl jeden z důvodů, proč šlo Německo r. 1914 do války, mělo pocit, že čas pracuje proti němu. R. 1913 produkovalo Rusko 6% celosvětové průmyslové produkce, USA 36%, GB 12% a Německo 14%. Myslíte, že r. 1991 byl SSSR na tom lépe? Svou vojenskou sílu si udržoval tím, že na zbrojení šlo neuvěřitelných 25% HDP.

V. Liptovský 23.4.2019 15:41

Re: Ono jedno z lživých tvrzení bolševické propagandy je o

Isteže, v jednotlivostiach máte pravdu... Ale, po prvé, pri rádovo porovnateľnom počte obyvateľov aj tak Rusko vyrábalo len šestinu toho, čo USA (to je vari dosť?), polovicu čo podstatne menšia Británia či Nemecko... Po druhé - Stalin dostal do vienka neuveriteľne občianskou vojnou rozvrátenú krajinu. Po tretie - o pár rokov ďalšia morová rana - celá vyspelejšia časť krajiny zničená, spálená, najlepší muži padli vo vojne s Nemeckom... A nielen muži. Po štvrté - obrovská krajina s riedkym osídlením - do značnej miery bez komunikácií - za tých okolností je problémom ekonomicky využívať obyvateľstvo v roztratených vzdialených osadách. A budovať všade cesty či železnice - to je drahé a ekonomicky nevýhodné... Čo s tým? To nemalo riešenie - ani za cára, ani za Stalina. Americký pochod na západ prebiehal na základe prisťahovalcov. A navyše dedičstvo v krajinách Strednej Ázie, kde ešte vládol stredovek - negramotnosť, primitívne hospodárenie... (za cára aj za Stalina)... Atď., atď... Neobhajujem, len konštatujem... A bolo treba zbrojiť - lebo... A k tomu ekonomická blokáda. Tak sa nečudujme, že sa to skončilo, ako skočilo...

F. Navr8til 23.4.2019 10:34

Vodvářka od iluze po skutečnost

Pan Odvářka je obětí vlastního pokrouceného myšlení. Tyrana a masového vraha Stalina považuje za největší osobnost Ruska 70 procent dotázaných v jednom, hojně propagovaném, průzkumu. To znamená, že uznávají jeho historickou úlohu, ale neznamená to, že s ním souhlasí nebo dokonce, že ho milují. Mongolové zase považují za největší osobnost Čingischána, jehož vojska vyvraždila několik miliónů lidí a jeho následovníci se bavili tím, že budovali pyramidy s lidkých lebek. A tak můžeme pokračovat dalšími národy a státy.

S. Rehulka 23.4.2019 10:58

Re: Vodvářka od iluze po skutečnost

Nevidím proč pan Nar8til okopává kotníky panu Vodvářkovi, nikde jsem v jeho článku neviděl, že by vraha Stalina - Džugašviliho, považoval za největší osobnost Ruska. Myslím, že pan Vodvářka napsal článek pod vlivem současného vývoje v Rusku, kde chytrý vožd Putin nechal Komunistickou stranu Ruské Federace v opozici, protože jako mazaný KGB operativec ví, že pod komunistickým erbem už národ nesvede, tak přešel na "tradice" a to tradice jakékoliv ! Carské, Bělogvardějské, Kozácké, hlavně veteránské, ze kterýchkoliv válek které vedl Sovětský Svaz, anebo Rusko !

Takže omyl pane Navr8tile, Stalina nechválí pan Vodvářka, on jen upozornuje, jak v současném ruském bordelu je jakákoliv historická osoba dobrá k propagaci vělíkoj Rossii !

V. Čermák 23.4.2019 13:58

Re: Vodvářka od iluze po skutečnost

Ale vy jste se nějak Rozkatil, pane Rehulko. Pan Vodvářka je přece známý protiRuský a protiKomunistický Propagandista a Manipulátor, to vědí všichni. A opakované Vaše nazývání Stalina Vrahem a Vaše žárlivé sledování a hlídání Ruska? Hm, neměl byste raději zametat před vlastním prahem a žárlivě sladovat a hlídat USA? A jestlipak také nazýváte třeba mladého Bushe Vrahem? On má taky mnoho stoupenců, kteří na něj vzpomínají se slzou v oku....

J. Lepka 23.4.2019 11:40

Re: Vodvářka od iluze po skutečnost

Už jen váš hloupý pokus o zkreslení jména autora dokazuje vaši nevyzrálost, ovšem nelze ani vyloučit možnost profesionální deformace, tedy za peníze. Nakonec, často se prezentujete jako komunistomilec, bez ohledu na zločinnost jejich pojetí světa. Nicméně zpět k Džugašvilimu. Měl jsem kolegu, který si přivezl manželku z Ruska a pamatuji si zcela zřetelně, jak se vždycky podivoval nad chováním své tchyně, které Stalin vyvraždil celou rodinu a ona ho přesto chválila jako Báťušku. Z hlouposti? Ze strachu ? Z nedostatku informací ?

Z čeho vycházíte vy, porovnáním s Čingischánem netuším, ale již několik set let prodlevy v jejich konání by vám mohla napovědět.

J. Ptáček 23.4.2019 10:10

Východní spravedlnost

Ministr spravedlnosti SSSR Nikolaj Krylenko (1885-1938) řekl a pravděpodobně i realizoval:

Musíme popravovat nejen viníky. Popravy nevinných udělají na široké masy mnohem větší dojem.

J. Kraus 23.4.2019 10:09

Nebýt Stalina

a jeho tvrdého a řekněme rovnou nelidského způsobu vedení války, včetně ochromení velitelského sboru těsně před ní, Němci by se provalili až na Sibiř. Východní Slované by byli fysicky odstraněni, Češi nevhodní k poněmčení přesunuti do Patagonie, pravděpodobně ale ve vítězné německé euforii rovněž vyvražděni. Autor by se měl vyjadřovat přesněji a nepodléhat emocím. Rusové Stalina milují nebo ho považují za největšího syna země?

Už nějaký týden nosím v peněžence padesátirublovku, dostal jsem ji za jednu cigaretu, když jsem odmítl stokorunu i nějaká "jůra". Hodinu jsem oprašoval ruštinu, došlo i na Temelín, kupodivu to jméno znali, a hlavně na politiku, třeba jaké to bude až se zhroutí současné Německo nebo proč Japonci v době Stalingradu nezaútočili z východu. Tím prohráli válku Hitlerovi i sobě. Stalinovo jméno se vznášelo jako temný oblak, představa lásky k němu je absurdní, ale nebylo pochyb, že nejen oni, ale i někteří z nás ho považují, kvůli vítězství nad Německem, záchraně Slovanů a vlastně západní civilisace, za největšího představitele SSSR i Ruska v dohledné historii. Málo naplat, ta kladná miska vah je o něco těžší. Mimochodem byl Osetínec, ale rád byl považován za Gruzínce, protože Osetínci byli podřadní.

J. Lepka 23.4.2019 11:43

Re: Nebýt Stalina

Zkuste si něco nastudovat z dějepisu, než začnete generalizovat na téma II. světové války.

I. Schlägel 23.4.2019 12:43

Re: Nebýt Stalina

Určitě, nejlépe se válčí bez zkušených, čerstvě popravených velitelů. Tohle by nevymyslel ani podprůměrný žák velice podprůměrné zvláštní školy.

J. Pokoutný 23.4.2019 16:53

Re: Nebýt Stalina

Tedy... často se mluví o vojenském géniovi Tuchačevském, ale to, jak mu Poláci nakopali zadel u Varšavy, už méně. Jinak za ta "vítězství" vděčí Rusové enormním vlastním ztrátám; viz třeba Bitva v Kurském oblouku (dle Wikipedie): Němci 912 460 vojáků, 2 928 tanků, 9 966 děl a minometů, 2 110 letadel. Rusové 2 501 779 vojáků, 5 128 tanků, 25 013 děl a minometů, 2 792 letadel. Německé ztráty celkem 203 000, ruské 863 303 ztrát. Ztráty tanků 720 zničených tanků a útočných děl / 6 064 tanků a útočných děl. Ruské opevňování trvalo několik měsíců a autor stati tvrdí (či cituje) "Během příprav byla na kritických místech vybudována 2 úplná hluboká pásma těžkého polního opevnění

optimalizovaného k protitankovému boji. Třetí se právě dokončovalo a

čtvrté vznikalo. V hloubce ještě bylo vytvořeno státní pásmo obrany. Lze

snad i říci, že sovětská strana nemohla být připravena lépe.

M. Hoblík 23.4.2019 9:31

Když neználek poučuje.

Dnes si na Stalina můžeme vymyslet jakoukoli hovadinu, bude uvěitelná. Uzraje doba, bude i Havel na pranýři. Snadno se lže, když nejsou důkazy.

J. Lepka 23.4.2019 11:46

Re: Když neználek poučuje.

Ale milý Hoblíku, na Džugašviliho je památek a důkazů dost a dost. A i kdybyste si vy, s vaší patrně omezenou fantazií, něco vymyslel, zdaleka to nebude stačit na realitu, či spíš fantasmagorickou pseudorealitu Stalinova řádění.