23.4.2019 | Svátek má Vojtěch


3.4.2019 ROZHOVOR: Klimatický jehovismus

Vítězslav Kremlík
Chci veřejnost varovat, že mocenská elita nepřestala s propagandou v roce 1989. I dnešní režim má svou propagandu a je třeba číst velmi skepticky, co čtete v médiích.
více


28.3.2019 KLIMA: Jak manipuluje dezinformační web Manipulatori.cz

Vítězslav Kremlík
Web Manipulatori.cz se prý snaží vyvracet fámy a dezinformace, což by byl sympatický cíl. Bohužel za webem zjevně stojí lidé, kteří neumí moc pracovat s informacemi.
více


26.3.2019 GLOSA: Klimatické šílenství zasáhlo už i děti a mládež

Zdeněk Lanz
Informaci v našich médiích, že v pátek 15. 3. 2019 se zapojily tisíce studentů v Česku do celosvětové stávky za důslednější ochranu klimatu a snižování emisí, nebylo snad ani možné přehlédnout.
více


22.3.2019 KLIMA: Proč začali zelení aktivisté lámat Gretu Thurnbergovou?

Vladimír Wagner
Greta Thurnbergová si dovolila vyslovit se proti démonizování jaderné energetiky. Hlavně němečtí zelení aktivisté tak okamžitě vystartovali proti jejímu „jadernému lobbismu“ a začali ji hned lámat.
více


16.3.2019 SVĚT: Vládci a chytrá Gréta

Petr Robejšek
Politici tvrdí, že vládnutí je tak složité, že na to mají jen takoví duševní obři jako oni sami. A zrovna tihle lidé teď poslouchají šestnáctiletou Grétu Thunbergovou.
více


7.3.2019 SVĚT: Od klimatického žalu k vyhlášení klimatické nouze

Vítězslav Kremlík
V horkém létě 2018 se patnáctiletá švédská holčička rozhodla, že místo školy v pátek půjde demonstrovat před parlament. Proti tomu, že je jí teplo. Stala se miláčkem médií.
více


19.2.2019 KLIMA: Přijde už konečně apokalypsa?

Jan Zahradník
Jan Zahradník
Dovolte mi začít citátem, který mě zaujal. Stanislav Jerzy Lec prý řekl: „Vždycky se najdou Eskymáci, kteří vypracují pro obyvatele Konga pokyny, co dělat za velkých veder.“ Napadlo mě to, když jsem odpovídal jedné studentce gymnázia na její dotaz ohledně stavu naší planety.
více


7.2.2019 KLIMA: Novináře zaskočilo, že je v zimě zima

Vítězslav Kremlík
Pořádná zima globální oteplování nevyvrací, ale ani nepotvrzuje. A rozhodně není dokladem narůstající „extremity“ počasí. Rozmary počasí nevybočují z toho, co známe z historie.
více


6.2.2019 KLIMA: Bacha, sníh a mráz!

Zbyněk Petráček
Rádi se smějeme historkám, které šíří lidé po návratu třeba z Británie. Že když v Londýně napadly tři centimetry sněhu, byl přerušen provoz metra.
více


4.2.2019 KLIMA: Kam mizí racionalita?

Zbyněk Petráček
Trumpova Amerika je vděčné téma. Nelze nevidět narcismus, úlety i chaotičnost prezidenta, to, co leckomu připomíná hysterii. Média zase nadužívají válečné výrazy jako bojovat, zastavit či zachránit a fandí opozici.
více


15.1.2019 VĚDA: Klimatické změny v kvartéru

Miroslav Polák
Současná doba je doslova prosáklá všeobecně sdíleným přesvědčením o globálním oteplování, které je způsobené uhlíkovou stopou vyvolanou činností člověka. Tato představa je nám vnucována při jakékoli vhodné i nevhodné příležitosti.
více


2.1.2019 KLIMA: Falešné doktríny alarmistů

Timothy Ball
Timothy Ball
Ekologičtí aktivisté rozbíjejí ekolgický aktivismus a podstatně se na tomto ničení podílí IPCC (Mezivládní panel pro změnu klimatu), který falzifikuje vědu, aby mohl tvrdit, že lidé zapříčiňují globální oteplování.
více


1.1.2019 GLOSA: Krutý děda mráz

Zbyněk Petráček
Ve společenské paměti přežívají výrazné zimy i extrémní vlny mrazů. Historici vědí, že v kruté zimě zamrzl Rýn, v noci ze silvestra 406 na Nový rok 407 ho překročili Vandalové, čímž prorazili Limes Romanus a ohrozili římské impérium.
více


31.12.2018 KLIMA: Vadí vám zdražování elektřiny? Studujte středověk!

ekologie
Koho dějepis ve škole moc nebavil, bude asi překvapen sdělením, co nejvíc určovalo konání a myšlení středověkého Evropana. Z dochovaných písemností i reálných skutků to byla představa o posmrtném životě.
více


29.12.2018 KLIMA: Bojujte, alarmisti, ale za své!

Petr Štěpánek
Klimatické změny probíhají, co je svět světem. Jen dokonalý trouba proti nim bojuje. Jen ukázkový hlupák si myslí, že poručí větru a dešti.
více


27.12.2018 KLIMA: OSN volá po světové totalitě

Jindřich Pilc
Celá ta hysterie kolem působení člověkem vypouštěného CO2 je obrovský podvod. Nejde ani o klima, ani o záchranu planety, jde o prachy a o moc. Mnozí socialisté touží po světové vládě.
více


20.12.2018 KLIMA: Optimální provozní temperatura

Alex Baur
forest les
Na světové klimatické konferenci v Polsku je debatováno o následcích ohřátí Země. Pro Švýcarsko by to podle rozsáhlé studie Mezinárodního měnového fondu bylo pozitivní: méně nemocí, menší potřeba topení, vyšší produktivita.
více


13.12.2018 KLIMA: Hysterie pokračuje v Katovicích

Zdeněk Lanz
Téměř na den tři roky po pařížské konferenci o „změně klimatu“ (COP21) v roce 2015 začala 2. prosince 2018 v Katovicích 24. konference OSN o „změně klimatu“ (COP24).
více


12.12.2018 KLIMA: Vzpoura

Vítězslav Kremlík
Obvyklá strategie alarmistů už ztrácí dech. Před klimatickou konferencí sice zinscenovali sérii „spontánních“ akcí pro média jako vždy, ale následovala srážka frází s realitou.
více


11.12.2018 KATOWICE COP24: Architektura globální loupeže

antimeloun
Teorie v rozporu s rozumem, jako je antropogenní globální oteplování, neměla reálnou šanci – pokud se nebude moci pochlubit relevantními výsledky - ve vědeckém světě prorazit.
více


30.11.2018 MÉDIA: Asociální klima-aktivisté

Vítězslav Kremlík
Aneb jak to vypadá, když někdo podporuje mocenskou ideologii OSN a EU za kterou stojí miliadový byznys... a přitom se pokládá za underground.
více


26.11.2018 KLIMA: Útok na široké frontě

Willis Eschenbach
antimeloun
Útok na svobody (a peněženky) občanů vedený pod „false flag“ svobody, demokracie, spravedlnosti, rovnosti či záchrany Zeměkoule, je rozprostřen na široké frontě. Médii prováděný „brainwashing“ je totální, prostor je zaplněn polopravdou i obyčejnými lžemi „postfaktické reality“.
více


25.10.2018 KLIMA: Příliš mnoho alarmismu najednou

Zdeněk Lanz
V pondělí 8. 10. 2018 přinesla média (např. ČTK) dvě pozoruhodné zprávy. Jistě jen kouzlem nechtěného vyšly v tentýž den. Přímo spolu sice nesouvisejí, obě však spojuje společné téma: klimatický alarmismus.
více


15.10.2018 KLIMA: Probuďme se...

Jan Bartoň
Pod titulkem „Probuďte se, globální oteplování se utrhlo ze řetězu, varují vědci“ se vědci vyjadřují k rychlosti oteplování planety Země. Pokud se nezačne jednat hned, bude pozdě cokoli změnit.
více


12.10.2018 KLIMA: Kde vězí ďábel

Zbyněk Petráček
Aktuální zpráva Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu byla tématem včerejška. Ale to téma se zdaleka nevyčerpalo. Má svou pokračující racionalitu – že v posledních letech narůstá četnost extrémních situací (vedra, sucha, povodně), nepopírá už nikdo rozumný.
více


20.9.2018 KLEMENTINUM: Opravdu nejtepleji za 244 roků?

Vítězslav Kremlík
Na rozdíl od novinářů, kteří se honí za senzacemi, racionální skeptik si musí počkat na data. Takže horké léto lze s odstupem ohodnotit až nyní.
více


15.9.2018 KLIMA: Mohou za sucho větrné elektrárny?

Pavel Bárta
Máme za sebou suché a horké léto, několikáté v posledních letech. S dozníváním malé ledové doby a nástupem klimatického optima (případně s katastrofálním přehříváním planety, kterou způsobuje spalování fosilních paliv a prdění hovězího dobytka – ať si p.t. čtenář vybere) dochází ke zvyšování...
více


10.9.2018 KLIMA: Sucho vs. oteplování

Vítězslav Kremlík
Kdykoli je mokrý nebo suchý rok a zemědělci naříkají, objeví se aktivisté a snaží se využít situace k prosazení zájmů energetické lobby. I po půl století ale solár a vítr stále dodávají méně než 2 % světové energie.
více


6.9.2018 INTERNET: Koho vypnou příště?

Vítězslav Kremlík
Když propukla aféra Climategate, velká média se rozhodla skandál ututlat. Ale díky svobodnému Internetu se o tom svět přesto dozvěděl. Příště už se to možná nebude opakovat.
více


31.8.2018 EKOLOGIE: Zelení blokují výstavbu přehrad…

Vítězslav Kremlík
V souvislosti s letošním suchem se vyrojily články o potřebnosti nových přehrad. Pokud však chceme vybudovat nové přehrady, budeme muset bojovat s ekology. Oni to sice myslí dobře, ale nedomýšlejí důsledky.
více


18.8.2018 KLIMA: Klimatický alarmismus není k smíchu

Jan Bartoň
Klimatický alarmismus dosahuje nových a nových výšin. NASA natočila časosběrné video o nárůstu teploty za posledních 140 let. Otázka - jaké družice létaly kolem Země v roce 1888? Nevíte? Že by UFO?
více


3.8.2018 KLIMA: Normální vedro

Zbyněk Petráček
Vlny veder přinášejí potíže, ale dá se na ně zvyknout. Či spíše musí. I naši předci si po zatím poslední době ledové, v období zvaném atlantik, museli zvykat.
více


3.8.2018 USA: Farmáři už nemusí úřadům hlásit každý prd

Vítězslav Kremlík
Ideologie globálního oteplování je využívána k vytváření nových regulací, pohodlných pracovních míst, formulářů a daní. K největším absurditám patří zdanění kravských pšouků. V Americe tuhle pitomost právě zrušili. No sláva.
více


30.7.2018 SVĚT: Klimatický šílenec spáchal sebevraždu

Vítězslav Kremlík
Známý právník proslulý propagací kompostů se v dubnu 2018 polil benzínem. A upálil se na protest proti fosilním palivům. Svůj čin David Buckel vysvětlil v dopise novinám New York Times.
více


7.7.2018 USA: Byla těžba fosilních paliv chybou?

Vítězslav Kremlík
Když agenturu pro životní prostředí USA dostal do rukou klimaskeptik Scot Pruitt, zoufalí klimatičtí aktivisté hledají jiné cestičky. Rádi by uhlobarony postavili před soud, aby pykali za zločiny proti klimatu.
více


23.5.2018 ÚVAHA: Lidstvo je stále stejné

Vratislav Hlubuček1
Vždy, když lidstvo čelí nějaké anomálii nebo pohromě, začne se divit a hledat viníka. Nejinak tomu bylo už v raném středověku, když přišla sucha, neúroda či morové epidemie.
více