Česká hlava

 • 13. ročník Českých hlaviček právě začíná - posílejte své nominace

  Naše společnost ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v těchto dnech vyhlásila Statut již třináctého ročníku soutěže pro nadanou středoškolskou mládež České hlavičky. Podmínky účasti a popis vyhlášených kategorií naleznete ZDE.
  Zaslat přihlášky je možné do 30. června 2019. Televizní galavečer k udílení cen se uskuteční 21.10. v SONO Centru v Brně. Více o soutěži ZDE.

 • Uděleny ceny Česká hlava za rok 2018

  Slavnostní galavečer 17. ročníku předávání cen Česká hlava 2018 za největší objevy, patenty a vynálezy uplynulého roku proběhl v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze.

 • Nejlepší odborné a vědecké práce středoškoláků dostaly České hlavičky

  Nejvyšší ocenění pro středoškoláky se udělovalo již podvanácté a předání se účastnil i premiér Andrej Babiš. Bližší informace o vítězných pracích i slavnostním televizním galavečeru najdete na odkaze níže.

 • Machři roku se sešli na Letenské pláni v Praze

  Machři roku se sešli na Letenské pláni v Praze

  Po 11 let se nejlepší učni z celé republiky setkávají na akci Machři roku, aby poměřili své schopnosti a um.
  Letos se tak stalo 13.9. 2018 na Letenské pláni v Praze a bylo opravdu na co koukat.

 • Praha a Česká hlava podepsaly memorandum o spolupráci

  Praha a Česká hlava podepsaly memorandum o spolupráci

  Radní Hlavního města Prahy na svém 15. zasedání dne 17.4. 2018, schválili memorandum o spolupráci s Českou hlavou. Formálně tak byla stvrzena dlouholetá spolupráce města s neziskovým projektem, který je zaměřen na podporu české vědy a techniky, její uplatnění v praxi a sdružuje nejpřednější české vědce a techniky.

 • 13. dubna proběhla schůze organizačního výboru

  13. dubna proběhla schůze organizačního výboru

  V pátek 13. dubna se na Univerzitě Karlově sešel organizační výbor projektu Česká hlava, který projednal plán akcí, jejich harmonogram a rozpočet na letošní rok.

 • Karina Movsesjan ve Forbes výběru „30 pod 30“

  Karina Movsesjan ve Forbes výběru „30 pod 30“

  Devatenáctiletá studentka karlovarského gymnázia a laureátka Českých hlaviček z minulých let Karina Movsesjan byla vybrána do prestižního žebříčku časopisu Forbes s názvem „30 pod 30“. Jedná se o výběr třiceti talentovaných lidí z České republiky, do třiceti let věku, kteří mají našlápnuto na slibnou kariéru.

 • Profesor Zima se stal novým členem organizačního výboru České hlavy

  Profesor Zima se stal novým členem organizačního výboru České hlavy

  Rektor Univerzity Karlovy a předseda Konference rektorů ČR, pan prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, se stal novým členem organizačního výboru projektu Česká hlava.

Generální partneři

Veolia Česká republika

Mediální partneři projektu

Česká televize

Partneři projektu

Svaz průmyslu a dopravy ČR
Hospodářská komora
Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.