Svaz vinařů České republiky

Svaz vinařů České republiky (dříve Českomoravská vinohradnická a vinařská unie) byl založen 24. 6. 1993 ve Velkých Bílovicích. Vznik SV ČR byl vynucen hospodářsko politickou situací. SV ČR hájí zájmy pěstitelů hroznů a výrobců vína prostřednictvím jednotné organizace, jak v našem státě, tak vůči zahraničí. Podílí se na legislativním procesu "vinařského zákona" a předpisů EU. Je vydavatelem časopisu Vinařský obzor. (www.vinarskyobzor.cz). Členem SV ČR jsou právnické i fyzické osoby podnikající v uvedených oborech a drobní vinaři prostřednictvím vinařských spolků v obcích.

Aktuality

Hlavní partneři

Píše se na Wineofczechrepublic.cz:

další články z tohoto serveru »

Pozvánka na seminář

obchod.jpg Vážení vinaři, dovolujeme si vás pozvat na seminář na téma Víno a práce s moravskými sudy vyrobenými na míru.

 

Výzva k účasti na vinařské soutěži Lednické vinné Trhy 2018!

hodnoceni.jpg Vážení vinaři, přijměte pozvání k účasti na vinařské soutěži Lednické vinné trhy, která navazuje na 11 předešlých ročníků místní výstavy vín LVA Lednice. Letos vám soutěž a následnou prezentaci vín  představíme v novém pojetí.

 

Vinařský věstník - únor 2018

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

Novela nařízení komise (EU) 436/2009

European_Commission.jpg Evropská komise publikovala v Úředním věstníku EU dvě nové nařízení, které plně nahrazují zejména stávající NK (EU) 436/2009. Toto staré nařízení pozbylo platnosti. Níže naleznete oba nové předpisy.

 

Aktuální info pro vinaře k zahraničním soutěžím vín

VF.jpg Na svém únorovém zasedání dne 21.2. 2018 rozhodla Rada Vinařského fondu o tom, že pro vinaře - výrobce vín, kteří se svými víny účastní podporovaných zahraničních soutěží vín, bude zajištěn servis jako v předchozích letech, tj. zajištění administrace (přihlášky apod.) a úhrada dopravních nákladů. Vše bude hradit Vinařský fond.