Po čase v novém...

aktualizováno: 1. 2. 2017

Vítejte na realisticky.cz, stránkách věnovaných realistickému přístupu k výuce. Tyto stránky navazují na stránky ucebnice.krynicky.cz. Stránky zatím nejsou dokončené. Učebnice již fungují, zbytek bude dokončen postupně.

Spolek Realisticky.cz

Dne 11. 4. 2014 se v Praze konala zakládající schůze spolku Realisticky.cz. Na zakládající schůzi byly zvoleny orgány budoucího spolku, schválen návrh stanov a upřesněny jeho cíle. Stanovy byly zaslány k registraci.

Cíle spolku - Stanovy - Zásady - Historie - Návštěvnost webu 2016 - Návštěvnost webu 2010/2015

Zájemci o členství se mohou obracet na Terezu Blehovou [terezablehova(to divny a)yahoo.com].

Realistická výuka naživo

Občas se někdo z učitelů ozve, že vy rád viděl vyučování podle učebnic v praxi. Zdá se, že se objevila možnost, jak to uskutečnit. V nově zveřejněných šablonách je bod III/2.7 Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv (pro SŠ). I já počítám s tím, že tuto šablonu využiji a až se na podzim vrátím někoho navštívím. Jinak samozřejmě platí, že zájemci mohou přijít v podstatě kdykoliv, klidně i bez předchozího upozornění (v takovém případě však riskují, že ve škole zrovna probíhá nějaká akce, případně neučím). Upozorňuji jen, že do července 2017 jsem v zahraničí a učit tedy budu až od září 2017.

Jak diskutovat, jak přispívat

Chcete nám pomoc při hledání realistického přístupu k výuce? Máte nápady, náměty, připomínky, upozornění? Chcete nám něco sdělit?
K tomu je určena diskuse. Zatím je možné diskutovat pouze jednotlivé hodiny a články, na uceleném diskuzním fóru se pracuje. Pokud se chcete připojit a pomoc, podrobnosti najdete na stránce Registrace. Můžete se zapojit i bez ní, ale Vaše možnosti pak budou omezené.

Upozornění: Tento web není v žádném případě určen k zatracování českých učitelů. Chce však být založen na upřímné a otevřené snaze dobrat se skutečných příčin potíží českých škol. K tomu je nutné bez růžových brýlí a retuší brát skutečnost takovou, jaká je. I přes mýty šířené médii nebo MŠMT. I když to nepříjemně bolí učitele nebo žáky.

Prosba: Člověk je tvor omylný. Stránky určitě obsahují spoustu omylů a nepřesností. Pokud nějaké najdete, napište do diskuse nebo dejte, prosíme, vědět na mailovou adresu martin ["zavináč"] krynicky ["tečka"] cz.