Institut pro studium strategických regionů slavnostně zahájil činnost

Institut pro studium strategických regionů slouží jako univerzitní platforma pro excelentní transdisciplinární výzkum otázek souvisejících s globálním propojením světa, v němž migrují lidé i myšlenky a v němž dochází ke kulturnímu míšení i střetům v bezprecedentním měřítku, a tím nutně i k proměně celé Evropy. Zahájení činnosti centra proběhlo ve středu 23. listopadu v předsálí Vlasteneckého sálu Karolina za přítomnosti rektora UK prof. Tomáše Zimy.

Pokračování

Autor: FF UK; Lucie Kettnerová, 25. listopadu 2016


Když umění pomáhá

Téměř 450 uměleckých děl, které Kontu Bariéry věnovali přední čeští i slovenští umělci, je až do 2. prosince vystaveno v Křížové chodbě Karolina. První prosincovou sobotu se při aukci jejich majiteli můžete stát třeba právě vy. Celý výtěžek dražby poputuje do fondu Stipendium Bariéry, který podporuje studenty středních a vysokých škol s těžkým postižením.

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová, 24. listopadu 2016Posluchárna UK

Nejenom Ivo Jahelka je zpívající právník. Se svou pop-rockovou kapelou Just si rád zazpívá i student Právnické fakulty UK Jan Šátava. Přesvědčete se v Posluchárně UK.

Pokračování


NEJappky

Jistě se vám už mnohokrát stalo, že jste při surfování na internetu narazili na zajímavý článek, ale neměli jste zrovna čas si ho přečíst. Jednoduchým řešením je aplikace Pocket, díky níž si můžete uložit jakoukoli věc z internetu do všech svých zařízení.

Pokračování


700 let Karla IV.

V rámci oslav 700 let od narození císaře Karla IV. organizují Univerzita Karlova a její partneři řadu aktivit a slavnostních událostí, kterými chtějí důstojně připomenout odkaz tohoto velikého panovníka.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.