Červnová knižní soutěž o Touhy Džendeho Džongy | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Červnová knižní soutěž o Touhy Džendeho Džongy

SOUTĚŽ | redakce | 20.6.2016

Nakladatelství Kniha Zlín před nedávnem vydalo román Touhy Džendeho Džongy. Jeho autorkou je Imbolo Mbue, jež se v roce 1998 přestěhovala z Kamerunu do Spojených států amerických. Touhy Džendeho Džongy jsou její prvotinou a světlo světa spatřily díky úspěchu na Frankfurtském knižním veletrhu v roce 2014. Román vypráví citlivým a sugestivním způsobem o každodenním nelehkém životě imigrantů, jejich touhách, snech i odhodlání začít nový, lepší život a současně výstižně zachycuje obraz dnešní západní společnosti a jejích hodnot.

 

 

touhy-dzendeho-dzongy-soutez
Zdroj: www.knihazlin.cz

 

 

Co všechno člověk musí obětovat, když chce zajistit své rodině lepší budoucnost a život v blahobytu? Džende Džonga emigruje z Kameru do New Yorku, aby zde začal žít svůj amerických sen. Po několika měsících téměř otrocké práce se na něj usměje štěstí a získá práci snů u rodiny Clarka Ewardse, vysoce postaveného manažera v bance Lehman Brothers. Džende má poprvé v životě dobře placené zaměstnání a dokáže zabezpečit nejen svou rodinu, ale i podporovat příbuzné v Kamerunu. Jeho žena začne pomáhat v Clarkově domácnosti a získá si důvěru jeho manželky. Zdá se, že po letech strádání a tvrdé práce čeká Džendeho rodinu světlá budoucnost. Jeho sny se však začnou rozplývat, když na povrch vypluje pravda o finančních machinacích banky Lehman Brothers a když se Clarkova, na povrch dokonalá rodina, zhroutí pod tíhou utajovaných skutečností a v důsledku nefungujících rodinných vztahů. Tehdy se naplno ukáže, že Džendeho život v emigraci stojí na vratkých nohách a on musí učinit jedno ze svých nejtěžších životních rozhodnutí.

 

Nyní s námi můžete o Touhy Džendeho Džongy soutěžit, stačí odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu štěstí při losování:

 

Na jaké pozici začne Džende pracovat u Clarka Edwardse?

 

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 30. června 2016 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďteSOUTĚŽ – Touhy Džendeho Džongy.  Výherci budou kontaktováni e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 

 

- 30.6.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...