Festival Spectaculare se kvapem blíží a přichází další soutěž – vyhrajte lístky na Poppy Ackroyd! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Festival Spectaculare se kvapem blíží a přichází další soutěž – vyhrajte lístky na Poppy Ackroyd!

SOUTĚŽ | redakce | 6.1.2015

Již za dva týdny propukne druhý ročník Festivalu Spectaculare (více čtěte zde) a jak již možná víte, jeho program bude doslova nabitý jmény mezinárodního věhlasu. Hlavní náplní festivalu je hudba a její propojení s pohybovým divadlem či baletem, videoartem, videomappingem či filmem a fotografickým uměním. A my pro vás máme přichystanou celou řadu soutěží!

 

 

poppy-ackroyd
Zdroj: http://www.palacakropolis.cz/spectaculare/

 

 

Dramaturgie festivalu je velice pestrá. Pohybuje se na poli současné elektronické i akustické hudby, soudobé podoby ambientu, post-rocku, jazzu či moderní vážné hudby. Vedle dalších vystoupí 29. ledna ve velkém sálu Paláce Akropolis britská houslistka a klavíristka Poppy Ackroyd, doprovodí ji přední anglický koncertní vizualista VJ Lumen. Ve zvukové vřavě si tato členka Hidden Orchestra musí svoje místo vybojovat, avšak při sólových vystoupeních je Poppy Ackroyd éteričtější i experimentálnější. Skladby z jejího debutového alba Escapement, vydaného samozřejmě u domovské značky Denovali Records, stojí výhradně na manipulovaných zvucích houslí a klavíru. Kromě delikátních melodií se tak pod jejíma rukama tradiční nástroje mění třeba v perkuse. Křehkou náladou ale jinak připomínají mistry klavírního minimalismu, jako jsou Max Richter či Nils Frahm. Na aktuální desce Feathers přimíchala Ackroyd do koktejlu ještě smyčce a elektronické klávesové nástroje a je zde cítit i sílící vliv skotské folklórní hudby.

 

Chtěli byste koncert Poppy Ackroyd v Akropoli zažít na vlastní kůži? Právě nyní máte možnost soutěžit o dva volňásky! Stačí, když odpovíte na naši soutěžní otázku, a při troše štěstí v losování mohou být lístky vaše!

Otázka tentokrát zní: Kde momentálně žije londýnská rodačka Poppy Ackroyd?

 

Výherce dvou volných vstupů vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

Odpovědi zasílejte do 26. ledna 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Poppy Ackroyd“.

Vítězkou soutěže je Markéta Vybíralová. 
Gratulujeme!

 

Newsletter


Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 29.1.
Kde: Palác Akropolis
Adresa: Kubelíkova 1548/27, Praha 3
Další info: http://www.palacakropolis.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...