Nenechte si ujít Festival Spectaculare! Je tu další soutěž o lístky, tentokrát je ve hře elektronická hudba. | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Nenechte si ujít Festival Spectaculare! Je tu další soutěž o lístky, tentokrát je ve hře elektronická hudba.

SOUTĚŽ | redakce | 14.1.2015

K současným plodným časům elektronické hudby patří i producenti, kteří sebevědomě propojují klubové rytmy s postupy post-rocku či folku. Na Festivalu Spectaculare budou tento trend zastupovat anglický producent Throwing Snow a německý beatmaker Kalipo. Oba v roce 2014 vydali výtečné debutové desky, na nichž redefinují moderní elektronické písničkářství a v pátek 30. ledna vystoupí v pražském Paláci Akropolis. Máme pro vás dobrou zprávu, o lístky na tento koncert s námi můžete soutěžit!

 

 

throwing-snow
Throwing Snow. Zdroj: http://www.palacakropolis.cz/spectaculare/

 

 

Ross Tones alias Throwing Snow patří k nejpracovitějším beatmakerům londýnského undergroundu - už bezmála dekádu vydává singly a EP, pilně remixuje kdekoho od Gold Pandy po Eskma, šéfuje proslulému labelu A Future Without. Aby toho nebylo málo, vytvořil loni projekt Snow Ghost s londýnskou písničkářkou jménem Augustus Ghost. A právě propojení eklektických postdubstepových beatů s ženskými vokály ho inspirovalo k jednotící lince jeho dlouhohrajícího debutu pod přezdívkou Throwing Snow, který vyšel v roce 2014 pod jménem Mosaic. Zpěvačky jako Russell Morgan či Kid A dodávají na velmi dobře přijaté desce chladné elektronické produkci dotek lidskosti a naznačují, kam by se mohl vydat v budoucnosti chytrý elektronický pop. „Je to upřímná deska, na níž všechny kousky skládačky hladce zapadají do sebe,“ napsal o desce magazín FACT.

 

 

 

 

Němec Jakob Häglsperger alias Kalipo má blíže k rovným beatům než k britské bass music, jeho euforické kapesní symfonie z alba Yaruto mají ale podobný snový účinek. Lidské hlasy se zde proplétají mezi houseovými beaty a neobvyklými nástroji jako kalimba, které v žánru jinak obvykle neslýcháte. Häglsperger/Kalipo působí dlouhé roky v electro-punkovém triu Frittenbude, s nímž vydal tři úspěšná alba. Na rozdíl od přímočarých vypalovaček domovské kapely je ale jeho sólová tvorba intimnější a celkově delikátnější, houseový rytmus nicméně zachraňuje skladby z alba Yaruto od bezbřehé melancholie. Kalipo svojí prací s beaty i vokály připomíná Caribou či SOHNa, zapomenout ale nemůžeme ani na produkci německého labelu Kompakt, který se vždy snažil najít průsečík mezi funkcionálními beaty taneční hudby a atmosférou. A Kalipovi se to na jeho debutu daří skvěle.

 

 

 

 

V další soutěži o vstupenky na Festival Spectaculare tedy stačí zodpovědět naši soutěžní otázku a můžete se vydat na kombinaci „lidského a strojového“, na Throwing Snow a Kalipo. Otázka tentokrát zní:

 

 

Jak a se jmenuje duo, které se svým bratrem vytvořil Ross Tones/ThrowingSnow?

Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi. Vstupenky budou pro výherce připraveny v den představení k vyzvednutí na pokladně.

 

 

Odpovědi zasílejte do 26. ledna 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Throwing Snow“.

Výhercem soutěže je Robert Vacula. 
Gratulujeme!

 

newsletter


Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 30.1.
Kde: Palác Akropolis
Adresa: Kubelíkova 1548/27, Praha 3
Další info: http://www.palacakropolis.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...