Láká vás výstava Model v Galerii Rudolfinum? V naší soutěži nyní můžete získat volňásky! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

Láká vás výstava Model v Galerii Rudolfinum? V naší soutěži nyní můžete získat volňásky!

SOUTĚŽ | redakce | 13.2.2015

Galerie Rudolfinum na konci ledna otevřela výstavu s názvem Model (naši recenzi si můžete přečíst zde). Ta představuje několik současných umělců, kteří se věnují fenoménu modelu a modelování: vytvářejí trojrozměrné modely nebo používají modelů k tvorbě fotografií a videofilmů. Konfrontací děl, jež reprezentují různá výtvarná média, měřítka a umělecké přístupy, otevírá výstava prostor k reflexi samotného pojmu „model“. Zvýrazňuje několik specifických problémů: Jak rozumět pojmu model a jak jej definovat ve vztahu k pojmu zobrazení, objektu a skulptury? Vystavená díla zviditelňují mnohotvárné vztahy mezi modelem a určitou formou hmotné nebo imaginární reality a různé způsoby, jimiž se modely přibližují originálu nebo fungují jako originály samy o sobě. Spektrum uměleckých přístupů prezentuje různé role a funkce, které modely zaujímají v praxi soudobého vizuálního umění: prototyp, samostatné dílo, nástroj paměti, sociálního diskursu nebo prostě jako hračka.

 

 

model-soutez
V Galerii Rudolfinum můžete spatřit např. toto dílo. Víte, kdo je jeho autorem?
Zdroj: www.galerierudolfinum.cz

 

 

Model je rozhodně výstavou, kterou byste neměli minout. Nyní s námi můžete vyhrát dva lístky a přesvědčit se o jejích kvalitách na vlastní kůži. Stačí, když vylosujeme váš e-mail se správnou odpovědí na soutěžní úkol:

 

Vyjmenujte alespoň čtyři umělce, jejichž díla jsou vystaveny v rámci výstavy Model.

 

Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

 

 

Odpovědi zasílejte do 22. února 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Model“.

 

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Kde: Galerie Rudolfinum
Adresa: Alšovo nábřeží 12, Praha 1
Další info: http://www.galerierudolfinum.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...