Stanete se jedním ze tří výherců soutěže o Berensonova Falešného agenta? | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Stanete se jedním ze tří výherců soutěže o Berensonova Falešného agenta?

SOUTĚŽ | redakce | 18.2.2015

Nakladatelství Kniha Zlín do tohoto roku vstoupila s další novinkou, tentokrát s Falešným agentem od Alexe Berensona. Je to špionážní thriller a ve hře je jedno z nejpalčivějších amerických témat současnosti: boj se světovým terorismem.

 

 

falesny-agent
Zdroj: www.knihazlin.cz

 

 

Do jednoho istanbulského hotelu dorazí varování, že íránské síly mají v úmyslu zabít tamního rezidenta CIA. K vyšetřování je přizván bývalý agent CIA, avšak než ve vyšetřování výrazněji pokročí, ukáže se, že tip byl pravdivý. Což znamená, že následující varování ze stejného zdroje bude bráno skutečně velice vážně. A varování to není ledajaké – na loď plující z Dubaje do Spojených států se měla podle něj dostat zásilka s radioaktivním materiálem.

Jak riziko vzrůstá a vláda mobilizuje své síly, je agent vyslán na privátní misi s cílem vypátrat pravdu. Jde po stopě od Guatemaly přes Thajsko a Hong Kong až po Istanbul a využívá při tom veškeré své znalosti i schopnost nenápadně se pohybovat v arabském světě. Bude to ale stačit k odvrácení války, nad jejíž propastí se Spojené státy ocitly?

 

Alex Berenson (*1973) je úspěšný reportér listu New York Times, který se s přehledem etabloval i na poli špionážních thrillerů. Na univerzitě v Yale vystudoval historii a ekonomii, po studiích se však věnoval žurnalistice. Pracoval zprvu pro Denver Post, později přešel k New York Times. Tam působil jako investigativní reportér zaměřený na finance a obchod – díky této zkušenosti napsal faktografickou knihu o největších finančních skandálech. Pak se stal zahraničním korespondentem v Iráku a tento zážitek ho inspiroval k napsání jeho beletristického debutu The Faithful Spy (2006, Věrný špion), po kterém následovalo dalších sedm pokračování. V roce 2010 Alex Berenson opustil redakci, aby se mohl věnovat psaní na plný úvazek. Momentálně žije v New Yorku.

 

Chtěli byste celému případu přijít na kloub? Pak vězte, že v naší soutěži nyní můžete vyhrát zbrusu nový exemplář Berensonova thrilleru. Stačí, když odpovíte na naši soutěžní otázku:

 

Jak se jmenuje agent – hlavní hrdina románu Falešný agent?

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 1. března 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Falešný agent“.  Výherce budeme kontaktovat e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...