Nová knižní soutěž je tu! Tentokrát můžete získat novinku „Kéž je nám odpuštěno“ | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Nová knižní soutěž je tu! Tentokrát můžete získat novinku „Kéž je nám odpuštěno“

SOUTĚŽ | redakce | 10.3.2015

V brněnském nakladatelství Host před nedávnem vyšla novinka od A. M. Homesové nazvaná Kéž je nám odpuštěno. Kniha vypráví o proměně Harolda Silvera, historika a odborníka na 37. prezidenta Spojených států Richarda Nixona. Harold svůj život tráví pozorováním svého mladšího, ale vyššího, protřelejšího a úspěšnějšího bratra George, výstředního televizního producenta, který má sympatickou manželku, dvě děti a vilu na předměstí New Yorku. Zná však také Georgeovu násilnickou povahu. A chvíle, kdy se George přestane ovládat, má za následek čin tak násilný, že oběma bratrům převrátí život naruby. Bezdětný Harry se naráz ocitá v roli náhradního rodiče i opatrovníka a pomoc hledá v houštinách online sexu, svépomocných skupinách i akademickém prostředí. To vše sledujeme autorčiným pohledem, třeskutě satirickým a soucitným zároveň. Po roce je Harry někým úplně jiným – ale kým?

 

 

homesova-kez-je-nam-odpusteno-host-1
Zdroj: http://www.hostbrno.cz/

 

 

A. M. Homesová (*1961) pochází z Washingtonu, píše romány, povídky i literaturu faktu, svými texty přispívá například do New York Times, spolupracuje s Vanity Fair. Pracovala také jako producentka pro HBO a napsala scénář k televizní adaptaci svého prvního románu. Její knihy, za které získala řadu ocenění, byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. Za nejnovější román Kéž je nám odpuštěno (2012) obdržela prestižní cenu BAILEYS Women’s Prize for Fiction 2013 a nyní se připravuje jeho filmová verze. Žije v New Yorku a učí tvůrčí psaní na Princetonské univerzitě.

 

 

homesova-kez-je-nam-odpusteno-host-
A.M.Homesová. ©Marc Melki

 

 

Nyní mají tři soutěžící možnost zodpovědět naši soutěžní otázku a získat román, o něm Salman Rushdie prohlásil:  „Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy četl knihu s takovou vypravěčskou intenzitou. Naprosto úžasné.

 

Pro účast v soutěži o tři výtisky knihy stačí odpovědět na následující soutěžní otázku, třeba se štěstí v losování obrátí právě na vás:

Jak se jmenoval první román A. M. Homesové?

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 26. března 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Kéž je nám odpuštěno“.  Výherce bude kontaktován e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 

 

zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...