Jaké je Norsko v noci? Soutěžte o knihu Dereka B. Millera a dozvíte se to! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Jaké je Norsko v noci? Soutěžte o knihu Dereka B. Millera a dozvíte se to!

SOUTĚŽ | redakce | 14.4.2015

Norsko v noci, pozoruhodný debut amerického romanopisce a odborníka na mezinárodní politiku Dereka B. Millera, s nezapomenutelným hlavním hrdinou, před nedávnem vyšel v nakladatelství Kniha Zlín. Vypráví o posledním dobrodružství muže, který se stále ještě snaží vyrovnat s tragédiemi, které mu život přinesl. Tato strhující a promyšlená kniha je současně thrillerovou honičkou v lesích i emočně působivým románem o stárnutí a žalu.

 

 

norsko-v-noci-soutez
Zdroj: www.knihazlin.cz

 

 

Sheldon Horowitz, čerstvý dvaaosmdesátiletý vdovec, se neochotně přestěhuje do Norska ke své vnučce a jejímu norskému manželovi. Jakožto bývalý mariňák často mluví s přízraky z vlastní minulosti – s přáteli, o které přišel v Pacifiku, a se synem, který v jeho stopách vstoupil do americké armády a zemřel ve Vietnamu.

 

Poté, co se Sheldon stane svědkem vraždy ženy v domě, kde bydlí, zachrání jejího šestiletého syna a rozhodne se uprchnout. Pronásleduje ho nejen balkánský gang, který má vraždu na svědomí, ale i norská policie. Chce-li Sheldon chlapce ochránit, musí se spolehnout na svůj již více než půl století starý výcvik. Uprostřed neznámé a zvláštní krajiny si tento nevyrovnaný pár, který ani nemluví stejným jazykem, začne budovat pouto, které by je snad jediné mohlo zachránit.

 

Nyní máte možnost získat v naší soutěži tři výtisky tohoto pozoruhodného románu. Stačí odpovědět na následující soutěžní otázku a mít trochu štěstí při losování:

Do kterého norského města se Sheldon Horowitz přestěhuje k rodině své vnučky?

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 30. dubna 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Norsko v noci “.  Výherce bude kontaktován e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

- 30.4.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...