Výstava Model jde do finále, vyhrajte katalog a přijďte na komentovanou prohlídku! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

Výstava Model jde do finále, vyhrajte katalog a přijďte na komentovanou prohlídku!

SOUTĚŽ | redakce | 21.4.2015

Galerie Rudolfinum vydala katalog k právě probíhající výstavě MODEL (naši recenzi si můžete přečíst zde). Prezentuje esej kurátora výstavy Ladislava Kesnera, který se prostřednictvím odborného textu zamýšlí nad samotným pojmem „ model“ a evokuje otázky po jeho významu v kontextu současného umění.  V textu katalogu Kesner rozvíjí myšlenky, zda lze trojrozměrné modely považovat za samostatnou kategorii soudobé umělecké praxe. Ptá se, jak máme chápat a definovat model a modelování ve vztahu k soše a skulpturální tvorbě. Katalog doplňuje soubor rozhovorů, které kurátor vedl s vybranými vystavujícími umělci: Antony Gormleym, Mariele Neudecker, Lorenzem Estermannem, Edwinem Zwakmanem a Jaroslavem Rónou.

 

 

model-soutez-katalog

 

 

Pokud jste MODEL v Rudolfinu ještě neviděli, vězte, že už vám na její návštěvu zbývá čas pouze do neděle 3. května. Ve čtvrtek 30. dubna od 18 hodin rovněž proběhne poslední komentovaná prohlídka výstavy, a to s jejím kurátorem Ladislavem Kesnerem.

 

 

 

 

Do konce dubna navíc můžete soutěžit katalog k výstavě. Stačí, když zodpovíte naši soutěžní otázku, pak už rozhodne štěstí v losování a katalog může být váš! Otázka zní:

 

Jak se jmenuje model, který můžete na výstavě vidět a jehož autorem je Julian Opie?

 

Výhercem se stane ten soutěžící, který správně odpoví na soutěžní otázku a bude vylosován. Cenu výherci zašleme poštou.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 30. dubna 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Model – katalog“.  Výherce budeme kontaktovat e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

- 30.4.
Kde: Galerie Rudolfinum
Adresa: Alšovo nábřeží 12, Praha 1
Další info: http://www.galerierudolfinum.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...