Pražské Quadriennale 2015 se blíží, soutěžte s námi o volné vstupy! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

Pražské Quadriennale 2015 se blíží, soutěžte s námi o volné vstupy!

SOUTĚŽ | redakce | 1.6.2015

Od 18. do 28. června zaplaví centrum Prahy největší přehlídka scénografie a divadelního prostoru – Pražské Quadriennale 2015. Letošní třináctý ročník slibuje jedenáct dní, šest desítek národních expozic, přes 500 živých akcí na více než stovce lokací. Jedna z nejvýznamnějších událostí české kultury přichází se zcela novým prostorovým řešením. Program se bude poprvé odehrávat na mnoha místech převážně v centru Prahy, návštěvníky tak čeká světová moderní výstava zasazená do historického jádra metropole. Vedle expozic zemí a regionů, výstavy divadelní architektury, studentské sekce a programu pro rodiny „PQ dětem“ nabídne akce bohatý program v podobě živých akcí ve veřejném prostoru, přednášek a workshopů.

 

pq-2015-soutez
Jednou z hlavních událostí PQ bude přednáška kanadského divadelního mága Roberta Lepage. Tento všestranný umělec, režisér, scénograf a herec se proslavil zejména svými multimediálními produkcemi. Pod hlavičkou Ex Machina režíruje v předních operních domech včetně Metropolitní opery v New Yorku. Mnohými je považován za nejtalentovanějšího divadelního umělce současnosti.
Z představení „Needles and Opium“ Roberta Lepage. Foto: Nicola-Frank Vachon, zdroj: www.pq.cz

 

 

„Návštěvníci se ocitnou v rozmanitých prostředích, která nás hluboce ovlivňují, přestože nejsou hmatatelná. Ať už to budou expozice evokující přírodní živly odkrývající politický charakter místa či zprostředkující abstraktní a estetické zážitky. Scénografie se během PQ představí jako komplexní prostředí, které dotváří také sám divák,“ uvádí Sodja Lotker, umělecká ředitelka PQ.

 

Více o Pražském Quadriennale se dočtete zde, kompletní program naleznete zde.

 

Nyní pro vás máme skvělou zprávu! Až do 14. června s námi můžete soutěžit o dva volné celodenní vstupy na Pražské Quadriennale. Odpovězte na naši soutěžní otázku, třeba budete mít v losování štěstí!

Soutěžíme o dvě volné vstupenky, Jaké je téma Pražského Quadriennale 2015?


 

Výherce dvou volných vstupů  na libovolně vybraný den 13. Pražského Quadriennale (od 18. do 28. června) vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

 

Odpovědi zasílejte do 14. 6. 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Pražské Quadriennale 2015“, k odpovědi pak nezapomeňte napsat adresu, na kterou vám můžeme poslat lístky i den, který byste na Pražském Quadriennale chtěli prožít.

 

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 18.6. - 28.6.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...