Soutěžte s námi o lístky na Petra Veselého do Galerie Rudolfinum! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

Soutěžte s námi o lístky na Petra Veselého do Galerie Rudolfinum!

SOUTĚŽ | redakce | 12.6.2015

Od konce dubna je v malé galerii Rudolfina k vidění výstava brněnského malíře Petra Veselého nazvaná Anděl, stín. Výstava samotná potrvá až do 12. července, avšak ještě nyní 25. června máte možnost se zúčastnit poslední komentované prohlídky s lektorem.

 

Neustálé pochybnosti, samo soustavné hledání, redukce obrazových prostředků, minimalizace vizuální složky obrazů, rezignace na barvu, zachycování slova v elementárním významu znaku, to vše je výrazem snahy proniknout nánosy nepotřebného a zavádějícího balastu k zářící perle. Podstatné je, že ji autor pouze tuší a není zcela přesvědčen o její existenci. Motivem jeho tvorby pak není jen rekonstrukce či archeologie zasutého, ale také samo hledání.

 

„Malíř používá existenciálně skromnou téměř monochromatickou paletu. Je složena převážně z odstínů šedé a bílé s občasným zásahem jasné červené. Různé tóny šedi zahalují obraz ve večerní šeření i ranní kuropění, kontury splývají v šedá pole, tajemství vrhá svého dvojníka – stín, matný odraz ve skle mizí spolu s usínajícím světlem,“ píše se v naší recenzi. (Celý text si můžete přečíst zde.)

 

 

vesely-rudolfinum-soutez
Lžíce a víčko / Liturgie / 2009 / olej a email na plátně / 130 × 170 cm.

 

Soutěžíme o dvě volné vstupenky na výstavu Petra Veselého v malé galerii Rudolfina. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku:

 

Petr Veselý se mimo výtvarné tvorby věnuje i psaní básní. Jak se jmenuje jeho básnický debut?

 

Výherce dvou volných vstupů vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

Odpovědi zasílejte do 23. června 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Petr Veselý – Rudolfinum“.

 

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Kde: Galerie Rudolfinum
Adresa: Alšovo nábřeží 12, Praha 1
Další info: http://www.galerierudolfinum.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...