Dva lístky na Rogera Hiornse v Galerii Rudolfinum mohou být vaše! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

Dva lístky na Rogera Hiornse v Galerii Rudolfinum mohou být vaše!

SOUTĚŽ | redakce | 18.6.2015

Pražská Galerie Rudolfinum před necelým měsícem otevřela výstavu britského umělce Rogera Hiornse. „Všechny vystavené práce spojuje snaha přinášet do výstavních sálů určité fragmenty reality a uvádět je do nových souvislostí.  Instalace kombinují předměty, zvuky a dokonce i živé lidi. Autentické prvky paradoxně spoluvytvářejí radikálně umělá až chladná konceptuální díla, pro která je nejdůležitější jejich intelektuální obsah,“ píše se v naší recenzi (celý text si můžete přečíst zde).

 

 

hiorns-rudolfinum-soutez
Jak se jmenuje tato instalace? Zdroj: www.galerierudolfinum.cz

 

 

Napětí mezi člověkem a strojem, odcizení člověka od jeho původního prostředí, konflikt stále živých pudů a atavismů s umělým a přetechnizovaným prostředím... Již dnes, tedy ve čtvrtek 18. června od 18 hodin si navíc v Rudolfinu můžete vyslechnout přednášku českého výtvarného umělce, kurátora, publicisty a pedagoga Milana Mikuláštíka. Ten promluví na téma Mezinárodní kontext společensky angažovaného umění.

 

V rámci doprovodného programu se i v létě bude konat komentovaná prohlídka s kurátorem výstavy Davidem Koreckým, a to 6. srpna, rovněž od 18 hodin.

 

Pokud nestihnete dnešní přednášku, můžete s námi alespoň soutěžit o dvě volné vstupenky, na výstavu, kterou v Rudolfinu můžete navštívit až do 9. srpna. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku:

Jak je na Hiornsově výstavě nazvána instalace dvou stovek levitujících „mutantů“?

 

Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

Odpovědi zasílejte do 30. června 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Roger Hiorns“.

 

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 


Kde: Galerie Rudolfinum
Adresa: Alšovo nábřeží 12, Praha 1
Další info: http://www.galerierudolfinum.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...