Je libo Snídani u Sothebyho? Právě o ni můžete soutěžit! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Je libo Snídani u Sothebyho? Právě o ni můžete soutěžit!

SOUTĚŽ | redakce | 22.6.2015

Jestliže stojíte před uměleckým dílem v muzeu nebo ve výstavní síni, obvykle si pokládáte dvě otázky: 1) Líbí se mi to? A následně 2) Kdo je autorem? Jestliže stojíte před uměleckým dílem v aukční síni nebo v galerii obchodníka s uměním, budou po těchto dotazech následovat další: jakou má toto dílo hodnotu? Jakou bude mít hodnotu za pět nebo deset let? A co si o mně lidé pomyslí, když uvidí, že mi tohle visí na zdi?

 

 

snidane-u-sothebyho-soutez
Zdroj: www.knihazlin.cz

 

Nakladatelství Kniha Zlín právě vydalo novinku od Philipa Hooka nazvanou Snídaně u Sothebyho. Svět umění od A do Z a nyní máte možnost s námi soutěžit o svůj vlastní exemplář. Snídaně u Sothebyho vám objasní, jak lidé nacházejí na otázky týkající se uměleckých děl odpovědi a jak výtvarné dílo nabývá finanční hodnoty. Philip Hook se opírá o pětatřicetileté zkušenosti na trhu s uměním a ve své fascinující a velmi subjektivní knize čtenářům předkládá pohled na vizuálního umělce a jeho zázemí (včetně -ismů, tvůrců, jejichž dílo odpovídá obecnému vkusu, Géricaulta a sebevražd), na téma a styl (od abstrakce a všednosti až k surrealismu a válce), na sílu díla zavěšeného na zdi, na jeho původ a na proměnlivost trhu s uměním, jehož fungování autor v jednu chvíli přirovnává k vyjednávání přestupů fotbalových hráčů do konkurenčního týmu.

Snídaně u Sothebyho je kniha humorná, objevná, pikantní, báječná a absurdní, plná inteligentních postřehů a vnímavá vůči výtvarnému umění i světu, který ho obklopuje.

 

Pokud s námi chcete soutěžit o jeden ze tří výtisků, stačí odpovědět na následující soutěžní otázku a mít štěstí při losování:

Philip Hook zatím vydal pět románů a dvě pojednání o dějinách umění, z nichž jedna se věnuje dějinám impresionismu. Jak zní její název?

 

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 2. července 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Snídaně u Sothebyho“.  Výherce bude kontaktován e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...