Další Pierre Lemaitre vychází česky. Vyhrajte novinku nazvanou Camille! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Další Pierre Lemaitre vychází česky. Vyhrajte novinku nazvanou Camille!

SOUTĚŽ | redakce | 25.6.2015

Nakladatelství Kniha Zlín v červnu vydala novinku Camille, jejímž autorem je francouzský spisovatel Pierre Lemaitre (náš rozhovor s autorem si můžete přečíst zde).

 

Pierre Lemaitre je autorem série pěti detektivek s poručíkem Camillem Verhœvenem, který je excentrický svou výškou i svým charakterem, a tří samostatných románů. Za poslední z nich, Na shledanou tam nahoře (česky vydal Odeon, 2014), obdržel prestižní Goncourtovu cenu.  Také kniha Alex, druhá část volné série, vydaná však česky jako první, je ověnčena literárními vavříny (recenzovali jsme zde).

 

 

camille-lemaitre-soutez
Zdroj: www.knihazlin.cz

 

 

Verhoevenova přítelkyně je v nákupním centru na Champs-Élysées svědkyní loupeže. Jen zázrakem přežije lupičovo řádění pouze s těžkým zraněním. Pachatel je surový recidivista, který chce ženu najít a zlikvidovat. Začíná souboj obou mužů, v němž jde o její život. Komisaře záležitost zasáhne velmi osobně a sám začíná být neúprosný natolik, že obětuje nejednu ze svých zásad. Podobně jako v románu Alex, i zde se role lovce a kořisti povážlivě proplétají a představa, jakou si čtenář (i komisař) zpočátku udělá, se brzy naprosto změní.

 

Četli jste Alex a chtěli byste se pustit i do dalšího Lemaitrova románu? Právě teď s námi můžete vyhrát novinku Camille, pokud správě odpovíte na naši otázku a budete vylosováni, můžete se stát jedním ze tří výherců. Soutěžní otázka zní:

 

Jak se jmenuje Verhoevenova přítelkyně v románu Camille?

 

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 9. července. 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďteSOUTĚŽ – Camille.  Výherce bude kontaktován e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...