Nová soutěž je tu, tentokrát o knihu Proroci z fjordu Věčnosti | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Nová soutěž je tu, tentokrát o knihu Proroci z fjordu Věčnosti

SOUTĚŽ | redakce | 10.7.2015

Nakladatelství Host jako jednu z letních novinek vydává fascinující historický román o střetu evropského a grónského pohledu na svět nazvaný Proroci z fjordu Věčnosti. Jeho autorem je v Dánsku žijící norský spisovatel Kim Leine. Své knihy píše v dánštině, do rodné norštiny je většinou sám překládá. Patnáct let žil v Grónsku, kam se vrací i ve svých románech. Za svůj předposlední román Proroci z fjordu Věčnosti (Profeterne i Evighedsfjorden, 2012) získal Cenu Severské rady za literaturu 2013.

 

 

proroci-z-fjordu-soutez
Zdroj: www.hostbrno.cz

 

 

Mladý misionář Morten Falck přijíždí na konci osmnáctého století do dánské kolonie v Grónsku, aby mezi tamními obyvateli šířil křesťanství a obrátil je na víru. Chce změnit svůj život a v daleké, neznámé zemi něco dokázat. Část místních vedená charizmatickým Habakukem a jeho ženou Marií Magdalenou ale vytvoří vlastní náboženskou obec, v níž žijí podle svých představ o ideální společnosti. Konfrontace Mortenových naivních očekávání s leckdy krutou realitou ho ubíjí a přivádí na scestí. Nechuť místních obyvatel přizpůsobovat se stylu života rozporuplných dánských kolonizátorů, všudypřítomné zlo, špína a chtíč vyústí v dramatický střet kultur. Je však svět domorodců, občas plný nepředstavitelného násilí, strádání a boje o holý život, opravdu o tolik horší než svět dánských kolonizátorů?

 

Chcete-li zjistit, jak to celé dopadne, zapojte se do naší soutěže. Pro účast v soutěži o tři audioknihy stačí odpovědět na následující soutěžní otázku a mít štěstí při losování:

 

Jak se jmenuje Leineho prvotina z roku 2007?

 

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 27. července 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Proroci z fjordu Věčnosti“.  Výherce bude kontaktován e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!


Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

- 27.7.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...