Máme pro vás volňásky na výstavu Flaesh v Galerii Rudolfinum | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

Máme pro vás volňásky na výstavu Flaesh v Galerii Rudolfinum

SOUTĚŽ | redakce | 27.10.2015

Na začátku října zahájila Galerie Rudolfinum pozoruhodnou výstavu pěti umělkyň s víceznačným názvem Flaesh. Tématem vybraného souboru děl je figurální tvorba v nejrůznějších technikách a materiálech rozvíjející esenciální úvahy o individuální identitě člověka, odrazu vnitřního života, existenciálních maxim, jemném předivu emocí. Výstava klade otázky, jakou funkci a roli má lidské tělo v současném umění, zda je ještě jeho obrazem, nebo stále více projekční plochou vnitřního života, jaké obsahy a novodobá dogmata si do podoby člověka promítáme, zda může být zástupným motivem k vyjádření těžko uchopitelných duševních strázní i radostí, či zda a jak může figura zrcadlit vypjaté emoce plynoucí z neodvratných dějinných zlomů nebo osobních tragédií?

 


flaesh-soutez
Marlene Dumas: Je-li to hluboké, je to i ponuré? (Hluboké ponuré myšlenky), 1998
Rozmývaná tuš a akvarel na papíře 125 x 70 cm, © Courtesy Zeno X Gallery, Antverpy.
Foto: Peter Cox

 

 

„Vystavená díla [lze nahlížet s optimismem]. Všechna totiž říkají, že žena-umělkyně dnes tvoří svobodně; že umění je schopné zakonzervovat čas a že se není třeba bát vlastní smrtelnosti; že žena je sebevědomá, spirituální bytost, nositelka života (jakkoli je pro některé z autorek tato premisa problematická) a smyslu. Nahlédnutí do ženského nitra nemusí být přímo povznášející, ale minimálně v případě aktuální výstavy je rozhodně inspirativní,“ píše se v naší recenzi. (Celý text si můžete přečíst >>>zde.)Láká-li vás tato zatím skvěle hodnocená výstava, můžete právě teď soutěžit o dvě volné vstupenky do Galerie Rudolfinum. Stačí splnit soutěžní úkol, třeba budete mít štěstí a vylosujeme pak právě vás.


Napište nám jména pěti umělkyň, jejichž díla tvoří soubornou výstavu Flaesh.


Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi. Odpovědi zasílejte do 10. listopadu 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte SOUTĚŽ – Flaesh - listopad.POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!


Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 1.10. - 3.1.
Kde: Galerie Rudolfinum
Adresa: Alšovo nábřeží 12, Praha 1
Další info: http://www.galerierudolfinum.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...