Podzim s napínavou knihou, to není špatná představa – soutěžte o Ostrov v bodě Nemo! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Podzim s napínavou knihou, to není špatná představa – soutěžte o Ostrov v bodě Nemo!

SOUTĚŽ | redakce | 27.10.2015

„Není to psychologický, autobiografický ani faktografický román, je to přímo omračující románový leviatan, kříženec Julese Verna, Alexandra Dumase, Conana Doyla, Agathy Christie, Hermana Melvilla, Daniela Defoa a v neposlední řadě Pohádek tisíce a jedné noci… To, co zpočátku vypadá jako hra, jako strhující pastiš, brzy odhalí svou hloubku a životně důležitou naléhavost,“ napsal před časem francouzský list Le Figaro o románu Ostrov v bodě Nemo. Autorem tohoto závratného dobrodružství, jež objevuje minulost, budoucnost a hranice populární literatury, technologie a lidské představivosti, je Jean-Marie Blas de Roblès a nakladatelství Host právě teď přichází s jeho českým překladem.

 

 

ostrov-v-bode-nemo-soutez
Zdroj: www.hostbrno.cz

 

 

Skotské aristokratce lady MacRaeové je ukraden vzácný diamant zvaný Ananké. V tutéž dobu jsou poblíž jejího hradu nalezeny tři pravé nohy obuté v kotníkových teniskách stejnojmenné značky. Po stopách zločinu se na palubě transsibiřského expresu pouští bodrý vyšetřovatel John Shylock Holmes, jeho podivuhodný majordomus Grimod a také jeho přítel, geniální výstřední dandy a kuřák opia Martial Canterel. Napínavý spletitý příběh zasáhne rovněž do osudu francouzské továrny vyrábějící čtečky elektronických knih. Její majitel, čínský podnikatel pan Wang, se rozhodl, že svým zaměstnancům nechá při práci předčítat, netuší však, že četba bude mít vliv nejen na výkonnost dělníků, ale také na jejich životy. A možná i na ten jeho.

 

Nový Roblèsův román v sobě s břitkou ironií mísí odkazy na všechny klasiky dobrodružné četby a zároveň je vášnivou oslavou síly literatury i radikální kritikou všech možných ideologií a anonymní, chapadlovitě se rozrůstající moci, která zasahuje až do našeho nejintimnějšího soukromí.

 

Francouzský spisovatel, cestovatel, filozof a archeolog Jean-Marie Blas de Roblès (*1954) se narodil v Alžírsku, většinu dětství prožil v jižní Francii. Studoval filozofii a historii, poté strávil dlouhá léta v Brazílii, Číně a dalších zemích, kde působil především jako učitel. U nás i v zahraničí se proslavil již několika romány.

 

Pokud vás Ostrov v bodě Nemo zaujal, máme pro vás dobrou zprávu. Právě teď se totiž v naší soutěži můžete stát jedním ze tří šťastlivců, jejichž e-mail se správnou odpovědí na náš soutěžní úkol vylosujeme.

 

Jmenujte alespoň dvě další Roblèsovy knihy, které Host vydal česky.

 

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 12. listopadu 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďteSOUTĚŽ – Ostrov v bodě Nemo.  Výherci budou kontaktováni e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

- 12.11.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...