Noc divadel je za dveřmi, nyní můžete vyhrát i skvělý divadelní dárek k Vánocům! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Noc divadel je za dveřmi, nyní můžete vyhrát i skvělý divadelní dárek k Vánocům!

SOUTĚŽ | redakce | 12.11.2015

Program Noci divadel (už jsme o ní psali >>>zde), jež proběhne 21. listopadu, je i tentokrát pestrý, počet zapojených divadel a měst opět stoupl. Účastníci se mohou těšit na workshopy, představení pro děti i dospělé, koncerty, projekce, diskuse, prohlídky zákulisí, přednášky ale také např. dílnu dabingu, akce související s uprchlickou krizí nebo bojovou hru pro děti. Například v Praze začíná svůj program Studio Alta Otevřenou snídaní, v rámci kterénávštěvníci společně s lidmi nejrůznějších národností a věrovyznání ochutnají delikatesy z celéhosvěta. Různorodý program připravují i Městská divadla pražská, kde diváci navštíví swingovou tančírnu, zhlédnou módní přehlídku, užijí si písničkový program a třeba i vyhrají nějakou neobvyklou divadelně-zážitkovou cenu v tombole. Pokud návštěvníci zavítají do Archy, mohou se stát hlavními hrdiny událostí revolučního roku 1989 v rámci jedinečného projektu Konkurz na revoluci argentinské divadelní režisérky Loly Arias (rozhovor s ní čtěte >>>zde.) V Divadle Kampa mohou podniknout zážitkovou cestu Uprchněte s námi: Kampak? Divadlo Kampa!, jejíž výtěžek bude věnovánnadaci Člověk v tísni na pomoc v Sýrii. Vůbec poprvé se do Noci divadel zapojila například Městská knihovna v Praze, které pro své návštěvníky v poledne otevírá divadelní kavárnu U Maryši a připravuje i další zajímavý program včetně scénických čtení. Naopak již ostřílený účastník Noci divadel Švandovo divadlo nabídne improvizace, koncerty, program pro děti a soubor Buchty a loutky zdejiž tradičně spustí svůj Automat na filmy.

 

 

noc-divadel-15-3
Buchty a loutky: Automat na filmy. Vy zadáte do Automatu název filmu, který byste rádi viděli
a Automat vám jej vzápětí přehraje. Neexistuje film, který by Automat neměl v archivu.
Zdroj: www.buchtyaloutky.cz

 

 

Do Noci divadel 2015 se ale samozřejmě zapojila i mimopražská divadla. Účastní se jí například všechna ostravská profesionální divadla, která letos vytvořila kromě vlastních akcí i společný program v podobě Noční poutě podzimní Ostravou po jednotlivých divadelních scénách. Společný program připravila i olomoucká divadla, která lákají návštěvníky na interaktivní hru o ceny. Všechny své budovy otevře Národní divadlo Brno, Divadlo Bolka Polívky chystá prohlídku divadla s příběhem a polívkou, prohlídky nabízí také Městské divadlo Brno, koncert můžete navštívit třeba v HaDivadle. Divadlo Kladno pro účastníky připravuje ukázku z nové pohádky České Vánoce Josefa Lady, představení Nekonečný příběh, výtvarné a loutkářské dílny, soutěžní bojovou hru pro děti, prohlídku zrekonstruované budovy s architektem Davidem Vávrou, tančírnu a čtení na dobrou noc. V Divadle J. K. Tyla v Plzni bude možné navštívit aranžovanou zkoušku inscenace Úklady a láska anebo si třeba prohlédnout zákulisí staré budovy se šéfem opery Tomášem Pilařem, případně pak i zajít na site-specific prohlídku Nového divadla. Jihočeské divadlo připravilo bohatý hudební program včetně workshopu židovských tanců, program Malého divadla bude spojen s tematikou filmu a chystá se tu také řada dílen – dabingová, maskérská, filmově triková. Letošním nováčkem v řadách účastnících se divadel je Činoherní studio v Ústí nad Labem, které kromě představení nabídne činoher kvíz a komentovanou prohlídku budovy.

 

 

noc-divadel-15-4
Lola Arias – Audition for Revolution. Zdroj: www.archatheatre.cz

 

 

Stejně jako v loňském roce otevře budovu veřejnosti Institut umění – Divadelní ústav a nabídne kromě Infocentra Noci divadel také projekce fotografií z divadelních inscenací Činoherního klubu, výstavu věnovanou režisérovi Petru Léblovi, uměnovědnou prohlídku sídla Institutu umění – Divadelního ústavu v Menhartovském paláci, video-instalaci pro jednoho diváka workshop Loutkové pohádky na útěku, jehož výstupy budou věnovány do uprchlických zařízení v ČR.

 

Noc divadel je akcí kulturní, nezapomíná se v ní však ani na pomoc druhým. Rozjíždí se kampaň Noc divadel Na dřeň a jak napovídá sám název, zaměřuje se na šíření informací o léčbě leukémie. Právě mezi návštěvníky Noci divadel je řada potencionálních dárců kostní dřeně ve věku mezi 18 a 35 lety, proto v letošním roce spolupracujeme s organizací Na dřeň. Divadla, která se účastní Noci divadel 2015 a připojila se k této kampani, nabízejí možnost vybrat si dvě vstupenky na libovolné představení každému, kdo mezi 21. listopadem 2015 a 30. červnem 2016 prokáže svou registraci v některém náborovém místě více informací naleznete >>>zde.

Zaujala vás Noc divadel? Pak neváhejte a vydejte se do jednoho z participujících divadel. Nyní pro vás navíc máme jedinečnou soutěž o dva lístky na světoznámý balet Romeo a Julie, a to na představení konané dne 23. ledna ve Státní opeře.

Soutěžíme o dvě volné vstupenky, na představení Romeo a Julie dne 23. ledna 2016. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku:

Kolik českých a moravských divadel se letos zapojí do Noci divadel 2015?

 

Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

 

Odpovědi zasílejte do 24. listopadu 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte SOUTĚŽ – Noc divadel – Romeo a Julie.

 

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 

 


Termín konání: 21.11.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...