Phrasing the Pain: 420PEOPLE tančí o bolesti a my pro vás máme volné vstupenky! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Phrasing the Pain: 420PEOPLE tančí o bolesti a my pro vás máme volné vstupenky!

SOUTĚŽ | redakce | 29.1.2016

Na konci roku 2014 mělo premiéru představení souboru 420PEOPLE nazvané Phrasing the Pain. Pro soubor je na míru vytvořila belgická choreografická hvězda Ann Van den Broek. Choreografie pro skupinu tanečníků vychází z pohybové struktury, kterou Ann původně použila v představení I Solo Ment z roku 2008. Pohyb vyvěrající z bolesti a smutku, které lidská bytost prožívá při ztrátě někoho blízkého – přítele, rodiče, dítěte. S nástupem na scénu každý z tanečníků zároveň vkročí na cestu konfrontace s vlastními pocity, od chtíče, přes agresi, euforii až po absolutní odevzdání. V průběhu pak zármutek nejednou otevře oči a dá nahlédnout nečekaným formám a pohledům. Podmanivá choreografie, transformativní síla, rytmus a intenzivní emoce. (Více o představení jsme psali >>>zde.)

 

 

phrasing-the-pain-soutez-1
420PEOPLE: Phrasing the Pain (na snímku Nataša Novotná). Foto: Pavel Hejný

 

„Jde v první řadě o bolest ze ztráty někoho blízkého, ať už ztráty fyzické v důsledku smrti nebo ztráty skrze nějaké mentální nebo duševní odloučení – jako když máte pocit, že se vám někdo, na kom vám záleží, vzdaluje,“ přibližuje téma představení Phrasing the Pain Ann Van den Broek. „Taková ztráta působí bolest a také nás vede k tomu, že se věci snažíme napravit. Což se ne vždy daří a pak přichází frustrace a vztek,“ dodává.

 

 

phrasing-the-pain-soutez-2
420PEOPLE: Phrasing the Pain. Foto: Pavel Hejný

 

 

Nejbližší repríza představení Phrasing the Pain proběhne v divadle Ponec v pondělí 8. února a právě teď máte možnost získat v naší soutěži volné vstupenky. Odpovězte na naši soutěžní otázku, třeba se štěstí při slosování usměje právě na vás.

 

Kolik tanečníků vystupuje v představení Phrasing the Pain?

 

Dva výherce po dvou volných vstupenkách  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

Odpovědi zasílejte do 4. února 2016 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte SOUTĚŽ – Phrasing the Pain / 8. 2. 2016.

 

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 

 

 


Termín konání: 8.1.
Kde: Divadlo Ponec
Adresa: Husitská 24a/899, Praha 3
Další info: http://www.divadloponec.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...