Zkuste s námi Něco zatajit v Divadle U Hasičů! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Zkuste s námi Něco zatajit v Divadle U Hasičů!

SOUTĚŽ | redakce | 13.4.2016

V pražském Divadle U Hasičů proběhne 30. dubna premiéra originální britské gangsterky nesoucí název Něco zatajit od Rogera Mortimera v podání Činohrerního studia Antré. A o čem bude? Dvojice samozvaných londýnských gangsterů právě dokončila únos. Přituplý pracant Lennie jde podle rozkazu zpátky do auta a přináší svázanou dceru technologického magnáta, zatímco břitký cynik George („Já nejsem nějaký třídní štváč, mstitel na boháčích - já k nim jenom chci patřit.“), mozek operace, vytáčí číslo jejího otce a požaduje výkupné ve výši pět milionů liber, jinak se budou sekat prsty. Když pak sebejistý George odchází do kuchyně udělat čaj a slaboch Lennie se už už nechává přemluvit prosbami pohledné oběti o pomoc, zdá se, že máme před sebou komickou žánrovku ve složení „chytrý a zlý zločinec, hloupý, vlastně hodný rádoby zločinec a kráska v nesnázích zápolící o holý život“. Roger Mortimer ovšem filmová klišé, ať už v charakterizaci postav nebo výstavbě situací, a z nich plynoucí divácká očekávání jen umně využívá coby odrazový můstek pro sérii postupně dávkovaných dějových zvratů. Během nich se ukáže, že téměř žádný plán není dokonalý a zmýlit se v úsudku je nebezpečně snadné. Jediné, co je jisté od začátku do konce, je, že jde o život a o pořádný balík peněz. Hlavních rolí se chopí Daniel Rous, Martin Kraus a Zuzana Maxa. (Více informací o představení naleznete >>>zde či na stránkách Divadla U Hasičů.)

 

 

neco-zatajit-soutez
Zdroj: www.studioantre.cz

 

 

„Koncept realizace textu se opírá o rozličné styly filmových kriminálních žánrů. Ty se promítají nejen do výtvarné stylizace jednotlivých obrazů, ale odráží se i v hereckém projevu a hudebním doprovodu. Konkrétně jde o moderní ,tarantinovské' kriminální drama s komediálními prvky (např. Pulp Fiction), do jehož stylu bude laděna první polovina hry a film noir, černobílé detektivní příběhy natáčené od 30. do 50. let, druhá. Kriminálním žánrům pak odpovídá i zpracování scény a kostýmová stylizace, která místy přímo odkazuje na konkrétní kultovní filmová díla,“ říká o gangsterce režisér Adam Skala.

 

 

Právě teď máte jedinečnou možnost získat exkluzivní lístky na premiéru, která se koná 30. dubna. Pošlete e-mail s odpovědí na naši soutěžní otázku, třeba vylosujeme právě vás.

 

Jak se ve hře Něco zatajit jmenuje dcera technologického magnáta, kterou ztvárňuje Zuzana Maxa?

 

Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi. Odpovědi zasílejte do 26. dubna 2016 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte SOUTĚŽ – Něco zatajit.

 

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 30.4.
Kde: Divadlo U Hasičů
Adresa: Římská 45, Praha 2
Další info: http://www.divadlouhasicu.net/kontakt
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...