Petr Zuska zpět na jevišti v unikátním projektu s Jen Shyu – máme pro vás volňásky! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

Petr Zuska zpět na jevišti v unikátním projektu s Jen Shyu – máme pro vás volňásky!

SOUTĚŽ | redakce | 15.4.2016

Umělecký ředitel Baletu Národního divadla Petr Zuska a newyorská jazzmanka Jen Shyu se poprvé a naposledy potkají v Paláci Akropolis v Praze. Ve středu 27. dubna se odehraje další představení unikátního projektu Prague-New York Effects. Vystoupí v něm jeden z nejvýraznějších českých umělců Petr Zuska a zástupkyně newyorské jazzové scény Jen Shyu. Projekt Prague-New York Effects, který vznikl z iniciativy Českého centra v New Yorku, bude v červnu dále pokračovat spoluprací progresivního českého choreografa a tanečníka Jiřího Bartovance a zpěvačky z okolí divadelního režiséra Roberta Wilsona Helgy Davis.

 

 

prg-ny-effects-1
Jen Shyu. Zdroj: www.palacakropolis.cz

 

 

Cílem projektu je setkání dvou umělců z odlišného kulturního kontextu, sociálních tříd i odlišných etnik, vždy však s ohledem na co největší kvalitu samotných umělců. Unikátnost projektu vězí v neopakovatelnosti události. Odehraje se vždy jen jedno představení na obou kontinentech. V případě Petra Zusky a Jen Shyu proběhne česká premiéra a derniéra zároveň 27. dubna na hlavní scéně Paláce Akropolis.

 

 

prg-ny-effects-2
Petr Zuska. Zdroj: www.palacakropolis.cz

 

 

Petra Zusku mohli diváci spatřit naposledy 14. ledna 2014 v baletu Anna Karenina. Po dvou letech se diváci dočkají, neboť kvůli projektu Prague-New York Effects překračuje hranici a vrhá se doprostřed taneční akce. Tentokrát jako nezávislý tvůrce, choreograf, tanečník, umělec, hledající nové impulsy, nový svébytný jevištní jazyk. Společně s Jen Shyu vytváří dokonalou symbiózu dvou protikladných tvůrčích sil. Jen Shyu je newyorská experimentální jazzová vokalistka, skladatelka a multi-instrumentalistka, která vystupuje v prostorech jako Carnegie Hall, Lincoln Center, Brooklyn Academy of Music nebo Blue Note. Newyorský tisk ji označil za jednu z nejvíce osvěžujících protagonistek tamní vokální scény s přídavkem nejtajemnější. Jen Shyu si do Prahy přiveze exotické strunné nástroje jako čínskou dvoustrunnou Erhu, korejský Gayageum a Taiwan Moon Lute.

 

Chtěli byste toto jedinečné představení vidět? Zkuste štěstí v naší soutěži, právě teď pro vás totiž máme přichystané dva volňásky. Stačí, když odpovíte na naši soutěžní otázku, třeba z došlých e-mailů vylosujeme právě ten váš!

 

Od kterého roku působí Petr Zuska jako umělecký šéf Baletu ND?

 

Výherce dvou volných vstupů na představení konané 27. dubna v Paláci Akropolis vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

 

Odpovědi zasílejte do 24. dubna 2016 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte SOUTĚŽ – Prague-New York Effects.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 


Termín konání: 27.4.
Kde: Palác Akropolis
Adresa: Kubelíkova 1548/27, Praha 3
Další info: http://www.palacakropolis.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...