Soutěžte o lístky na Frašku v podání Divadla Spektákl | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Soutěžte o lístky na Frašku v podání Divadla Spektákl

SOUTĚŽ | redakce | 18.4.2016

Divadlo Spektákl tvořené studenty a nedávnými absolventy DAMU, vystoupí v dubnu a v květnu vedle pravidelných představení ve Studiu Švandova divadla také v pražském klubu Rock Café. Poprvé v letošním roce zde 25. dubna a 16. května uvede představení autorské inscenace Fraška o Dušanově duši. Po představeních v pražském klubu se Divadlo Spektákl následně vypraví na zájezdy po celé republice. Více o Divadle Spektákl si můžete přečíst >>>zde.

 

 

spektakl-fraska-1
Fraška o Dušanově duši. Zdroj: archiv Divadla Spektákl

 

 

„Oduševnělou komedii o putování za ztracenou láskou v režii Jana Holce jsme poprvé uvedli v roce 2014. Vzhledem k tomu, že v ní využíváme velký žebřiňák, vystupujeme s Fraškou o Dušanově duši především na venkovních prostranstvích nebo na větších scénách,“ říká produkční Divadla Spektákl Václav Hodonický.

 

Podle jeho slov je hra unikátní také v tom, že se při ní vždy po čase sejdou někdejší studenti, dnes již absolventi pražské DAMU a brněnské JAMU, kteří působí na rozličných scénách po celé republice. Hlavní role ve Frašce o Dušanově duši nastudovali Daniela Šišková, Jáchym Kučera, Lukáš Černoch a Jan Jedlinský.

 

 

spektakl-fraska-2
Fraška o Dušanově duši. Zdroj: archiv Divadla Spektákl

 

 

Hra vychází z české středověké frašky a vypráví příběh mladého člověka, který se na své pouti lásky střetává s nástrahami smrtelných hříchů. Díky studiu starých a dávno zašlých textů nasbírali tvůrci inscenace tematický materiál, na kterém vystavěli vlastní příběh obohacený o autorskou hudbu i texty písní.

 

spektakl-fraska-3
Fraška o Dušanově duši. Zdroj: archiv Divadla Spektákl

 

 

Do Prahy se Fraška o Dušanově duši v podání Divadla Spektákl vrací v dubnu po sedmi měsících. Po Rock Café s ní následně mladí herci vydají na divadelní open-air tour po České republice. „V červnu vystoupíme v Olomouci, v Plzni a na HAMU v Praze. Červencovou sérii odstartujeme ve Veselí nad Moravou, několik představení odehrajeme ve Zlaté Koruně a Rožmberku, jednou se zastavíme ve Vimperku a na závěr července v Hronově,“ informuje Hodonický. V minulosti uvedlo Divadlo Spektákl inscenaci mimo jiné na Open Air programu Divadelního festivalu evropských regionů v Hradci Králové (o chystaném ročníku se dočtete >>>zde), Mezinárodním festivalu Divadlo Plzeň nebo na open-air festivalu v La Fabrice. Představení je vhodné pro děti i dospělé. Vedle Frašky o Dušanově duši odehraje Divadlo Spektákl do konce letošní divadelní sezony ještě několik repríz svých inscenací (Zmoudření Dona Quijota, Chaplinovy děti, Maryšo! Evo! Dom!) ve Studiu Švandova divadla.

Právě teď soutěžíme o 2x2 volné vstupenky, na představení dne 25. dubna 2016. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku:

Jak se jmenuje režisér Divadla Spektákl?

 

Dva výherce po dvou volných vstupech  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi. Odpovědi zasílejte do 21. dubna 2016 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte SOUTĚŽ – Spektákl - Fraška.

 

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 


Termín konání: 25.4.
Kde: Rock Café
Adresa: Národní 20, Praha 1
Další info: http://www.rockcafe.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...