O víkendu začíná Prague Fringe Festival, vyhrajte volňásky! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

O víkendu začíná Prague Fringe Festival, vyhrajte volňásky!

SOUTĚŽ | redakce | 24.5.2016

V pátek 27. května bude zahájen další ročník Prague Fringe festivalu. Tento nekomerční kulturní projekt přiváží do Prahy mladé začínající umělce a soubory z celého světa: kromě evropských zemí, jako jsou například Skotsko či Nizozemsko, budou v Praze i zástupci Jižní Afriky, Japonska, USA nebo Mexika. Diváci si během devíti festivalových dnů mohou vybrat z 273 představení / 52 inscenací. Bohatý program nabídne žánry klasické i netradiční, od divadla a komedie přes kabaret, tanec, hudbu až po performance, loutky či pantomimu. Délka představení se obvykle pohybuje mezi 45 až 60 minutami, takže divák může během jediného večera zhlédnout i pět různých produkcí velmi odlišného pojetí.

 

 

prague-fringe-festival-16-1
Zdroj: www.praguefringe.com

 

 

„Prague Fringe festival začal před lety jako malý projekt nadšenců – během čtyř dnů se tehdy odehrálo dvanáct představení a prodalo se 400 vstupenek. Vlastně jsme tenkrát ani nevěděli, jestli je to úspěch, nebo propadák,“ říká zakladatel a ředitel festivalu Steve Gove. „Dnes jsme nesmírně hrdí na to, že si čeští i zahraniční diváci festival zamilovali a že se z něj za ty roky stala vyhledávaná kulturní událost. Má totiž stejnou atmosféru jako míval slavný FRINGE v Edinburghu v šedesátých letech – je komorní, zábavný a přátelský,“ dodává.

 

prague-fringe-festival-16-2
Matchbox Theatre Colective: If These Bodies Could Speak. Zdroj: www.praguefringe.com

 

 

Festivalová představení se budou hrát například v prostorách Malostranské besedy, na jevištích Divadla Inspirace, A Studia Rubín, Divadla Kampa, Divadla Na Prádle a dalších. Více informací se dozvíte na webu festivalu.

 

Právě teď spouštíme bleskovou soutěž o dva vstupy na libovolné představení v rámci Prague Fringe festivalu. Stačí zodpovědět naši soutěžní otázku, třeba vylosujeme právě váš e-mail.

 

 

Kolikátý ročník Prague Fringe festivalu bude za pár dnů zahájen?

 

Výherce dvou voucherů vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi. Voucher lze vyměnit za lístky na libovolné představení v rámci festivalu s výjimkou představení v prostorách Golden Key a Kavarna 3+1, kde je omezená kapacita.

 

 

Odpovědi zasílejte do čtvrtka 26. května 2016 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte SOUTĚŽ – Prague Fringe festival 2016.

 

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 

 


Termín konání: 27.5. - 4.6.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...