Velká květnová knižní soutěž o román Nultá hodina | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Velká květnová knižní soutěž o román Nultá hodina

SOUTĚŽ | redakce | 4.5.2016

Nakladatelství Kniha Zlín vydalo na konci dubna román v Berlíně žijící švédské spisovatelky Lotty Lundbergové nazvaný Nultá hodina. Stunde Null, je termín, který se v Německu používá pro označení období bezprostředně po druhé světové válce, období, kdy celá země ležela v troskách, na nichž lidé zatížení těžkým břemenem viny museli vystavět nový svět. Tento román vyrůstá z představy ženy, jejíž svět se náhle zhroutil, ženy v její nulté hodině – který směrem se vydá?

 

 

nulta-hodina-soutez-1
Zdroj: www.knihazlin.cz

 

 

Lotta Lundbergová splétá dohromady tři velké příběhy s velkou dovedností a způsobem připomínajícím bestseller Hodiny Michaela Cunninghama. Autorce se podařilo nejen velmi empatickým a věrohodným způsobem vykreslit období po druhé světové válce, její mistrovství spočívá zejména v nekompromisním odhalování vnitřního světa všech tří žen v mezní životní situaci a hledání odpovědí na existenciální otázky: Co je úkolem ženy? Jak nemyslet na tíhu viny? Kolik spoluúčasti si člověk smí připustit a kolik popřít, aby dokázal žít dál? Dokáže člověk přijmout další šanci, když už prošel tou nejstrašnější zkušeností? Kniha Nultá hodina je v mnoha ohledech nezapomenutelnou a nové obzory otevírající čtenářskou zkušeností.

 

 

 

nulta-hodina-soutez-2
Lotta Lunbergová (*1961) vystudovala politologii. Během Studené války působila jako turistická průvodkyně za železnou oponou. Pracovala v barech v Key Largo a Limericku a byla předsedkyní Ženského krizového centra v Upssale. V současnosti žije v Berlíně, pravidelně píše sloupky pro noviny Svenska Dagbladet a vyučuje tvůrčí psaní. Foto: Eric Bleckert. Zdroj: www.lottalundberg.com

 

Zaujal vás tento neobyčejný příběh a chtěli byste si ho přečíst od začátku do konce? Zkuste naši soutěž, třeba se štěstí při slosování usměje právě na vás. Stačí poslat e-mail se správnou odpovědí, tři z vás se pak dočkají výhry.

 

Jak se jmenuje spisovatelka, jedna z hlavních hrdinek románu Nultá hodina?

 

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 31. května 2016 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďteSOUTĚŽ –  Nultá hodina.  Výherce bude kontaktován e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!


Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 

- 31.5.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...