Matěj Kratochvíl Výstava a koncert na nádraží Holešovice5. 8. 2014

Galerie Projektplus pořádá výstavu Veroniky Resslové: Dívám se nebo se nedívám, která bude mít vernisáž ve čtvrtek 7. srpna v 19:00 na nádraží Holešovice. Kurátorem je Milan Guštar a s touto vernisáží bude spojen koncert dvojice Ewa Justka a Péter Szabó (Jackie Triste) v 19:30, umělců, kteří jsou v současné době rezidenty prostoru Školská 28.

Ewa Justka je polská umělkyně pracující v oblasti elektronických médií, v současné době žijící v Londýně. Její hlavní oblastí zájmu je zvuková materialita různých neživých i živých objektů ( lidských těl, částí rostlin, elektronických obvodů, minerálů, částí rostlin, lidských těl) a z nich vybudovaných systémů; ve své umělecké práci zkoumá tělesnost těchto objektů prostřednictvím vytváření okamžitých vzájemných interakcí. Vystupuje také jako performerka noise music, vytváří interaktivní zvukové instalace a věnuje se hardware hackingu.

Péter Szabó (Jackie Triste), je intermediální a konceptuální umělec, žije v Maďarsku. Vyjadřuje se širokou škálou médií včetně kresby, objektu, instalace a sociální akce, jeho práce často komentují současnou politickou a sociální situaci v Maďarsku. Ve své zvukové tvorbě vytváří improvizované noiseové sety pomocí amplifikované kovové krabice.

http://ewajustka.tumblr.com/ 

http://skolska28.cz/otevreny-atelier-ewa-justka-pl

http://csaksemmi.blogspot.cz/

http://skolska28.cz/otevreny-atelier-peter-szabo-hu

Líbil se Vám tento článek? Podpořte nás!

Fotogalerie

Slyš zdarma: Daniele Ciullini - Identità Sonora