Festival Za dveřmi rozpoutá v letní metropoli bouři pouličního divadla | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Festival Za dveřmi rozpoutá v letní metropoli bouři pouličního divadla

redakce | 15.6.2016

Ohňový punk, balet v podání těžkých strojů nebo jurta se silent kinem, Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi přiveze do Prahy už poosmé netradiční divadelní podívanou. V týdnu od 11. do 14. července zavítejte na Výstaviště Praha Holešovice a jeho okolí. Festival v letní metropoli rozpoutá bouři světové i české špičky pouličního divadla. Vstup je jako každoročně zdarma.

 

 

za-dvermi-16-1
Zdroj: www.zadvermi.cz

 

 

Akrobati, herci, performeři i hudebníci oživí holešovické Výstaviště a okolí druhý červencový týden. Jako obvykle se návštěvníci těšit na hvězdy pouličního divadla z celého světa a na nejlepší českou tvorbu. „Přímo pro festival vzniká ve spolupráci s Amanitas Fire Theatre speciální představení Punk soul bagr, ve kterém propojíme tanec, akrobacii a fireshow se zapojením bobcat bagrů,“ láká na jedno z mnoha představení Michaela Holbíková, dramaturgyně festivalu.

 

 

za-dvermi-16-2
Zdroj: www.zadvermi.cz

 

 

Od pondělí do čtvrtka se v areálu Výstaviště představí umělci z nejrůznějších koutů světa. V době zahájení festivalu Prahou projede švédský punkový cirkus Burnt Out Punks. Ohnivou show následující dny vystřídá italský klaun a performer Matteo Galbusera, který má za sebou mimo jiné účinkování v Cirque du Soleil, nebo česko-italské akrobatické duo Circo Frico. Do Prahy se po roce vrátí i španělská Companyia La Tal. „La Tal vystoupili loni na festivalu Za dveřmi poprvé a setkali se s obrovským diváckým úspěchem. O to větší radost jsme měli, když se nám ozvali, že by i letos do Prahy rádi přijeli. Tentokrát s sebou vezou Carilló – představení o klaunech, rytířích, jejich sporech i vášních,“ zve na zahraniční program Michaela Holbíková. Z nedalekého Polska je ještě doplní legendární Teatr Ósmego Dnia a neobvyklí muzikanti ze  Sceny C. Ti v postavené lunaparkové jurtě zavedou diváky do silent kina na němý film, horor, western i Star Wars ve vlastní podobě. Ruchy, dialogy, filmovou muziku a speciální efekty vám performeři namíchají živě.

 

 

za-dvermi-16-3
Zdroj: www.zadvermi.cz


 

Kromě zahraničních souborů se představí i čeští pouliční umělci a performeři. Už tradičně nebude chybět žonglérské duo Bratři v tricku, které doplní Squadra Sua se svojí novinkou Happy Hour. Z jihočeských Malovic přiveze Divadlo Continuo představení Now..?, které reflektuje s nadsázkou a humorem aktuální dění ze světa sportu a kultury. Na festivalu je přichystán storytelling pro děti i dospělé. Ve večerních hodinách po posledních divadelních blocích nebude chybět ani hudební doprovodný program.

 

Festival se bude konat každý den od 17.00 hodin kromě pondělního zahájení, které začne ve 21.00 hodin. Právě od deváté večerní bude možné navštívit hlavní večerní produkce. Vstup na všechna představení je zdarma. Více informací najdete >>>zde.

 

 


Termín konání: 11.7. - 14.7.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...