Zemřel autor nejpoužívanější učebnice anatomie v zemi Radomír Čihák

Jméno profesora Radomíra Čiháka z Anatomického ústavu 1. lékařské fakulty UK znají všichni studenti medicíny. Jeho učebnice anatomie letos vyšla už ve třetím vydání. Profesor Čihák se zapojil i do nedávných oslav 700. výročí narození Karla IV. a při té příležitosti poskytl redakci Forum obsáhlý rozhovor o antropologickém výzkumu kosterních ostatků římského císaře. Tento článek vám nyní přinášíme i v iForu.

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová, 12. června 2016


Mohou lidé měnit zdánlivě neměnná ekologická pravidla?

Mezinárodní tým vědců pod vedením Centra pro teoretická studia UK a AV ČR upozorňuje na klíčovou roli člověka v utváření zdánlivě neměnných ekologických zákonitostí. Studie, která právě vychází v prestižním časopise Global Ecology and Biogeography, možná od základu promění náš způsob uvažování o vztahu lidské civilizace a živé přírody.

Pokračování

Autor: Hana Matysková, 31. května 2016Posluchárna UK

Nejenom Ivo Jahelka je zpívající právník. Se svou pop-rockovou kapelou Just si rád zazpívá i student Právnické fakulty UK Jan Šátava. Přesvědčete se v Posluchárně UK.

Pokračování


NEJappky

Trénujete na Univerzitní maraton – Běh o pohár rektora UK? Potom se vám bude líbit aplikace Endomondo, která bude pečlivě sledovat vaše sportovní výkony. Aplikaci ocení každý, kdo to se sportováním myslí vážně.

Pokračování


700 let Karla IV.

V rámci oslav 700 let od narození císaře Karla IV. organizují Univerzita Karlova a její partneři řadu aktivit a slavnostních událostí, kterými chtějí důstojně připomenout odkaz tohoto velikého panovníka.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.