Druhý díl trilogie o Jindřichu VI. v ústeckém Činoherním studiu | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Druhý díl trilogie o Jindřichu VI. v ústeckém Činoherním studiu

redakce | 28.6.2016

Činoherní studio v Ústí nad Labem v červnu opět pokročí v plnění unikátního plánu, kterým je nazkoušení kompletní shakespearovské trilogie Jindřicha VI. Na řadu se dostává druhý díl mocenské ságy, se kterou ústecké divadlo začalo již vloni jako první česká scéna vůbec. Premiéra, která se uskuteční 28. června, s sebou přináší jak výjimečnost samotné realizace hry, tak výjimečnost prostoru, ve kterém se bude konat.  To vše navíc v roce velkého výročí Williama Shakespeara. Jako scénu pro pokračování velkého boje o moc si ústecké činoherní divadlo vybralo ústecký evangelický Chrám apoštola Pavla – lidově zvaný Červený kostel.

 

 

jindrich-vi
Zdroj: www.cinoherak.cz

 

 

Režisér Filip Nuckolls zatím zkouší v prostoru divadla v jednoduché scéně Štěpána Jiráka, které dominují tři velké trůny – symbol toho, že v sázce je vláda nad celou Anglií. Na trůn si totiž brousí zuby více šlechticů a každý z nich sleduje vlastní zájmy. A nejenom mužů – i ženy (především vévodkyně Leonora v podání uhrančivé Eriky Stárkové) ponoukají své muže, aby se přihlásili se svými nároky: „Nejde o boj muže proti muži jako na bitevním poli, ale spíš o šachovou hru, intriky, zrady a zákulisní politiku,“ přibližuje pohled na shakespearovskou oslavu konce sezony režisér Filip Nuckolls.  Vedle stálých členů souboru poprvé s ústeckým souborem zkouší mladý Adam Ernest či Ladislav Hampl.

 

První repríza proběhne ve středu 29. června, další pak v pátek 1. července – pátečnímu představení bude v 17 hodin předcházet první díl trilogie.

 


Termín konání: 28.6.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...