Aktuálně | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

Aktuálně

 

Milí přátelé, 
máme pro vás smutnou zprávu: kulturissimo.cz k 30. červnu 2016 po téměř pěti letech z ekonomických důvodů končí svůj provoz. Děkujeme vám za přízeň, byly to moc hezké roky, ale bohužel se nám již nedaří zajišťovat dostatek financí na provoz portálu.

DOBRÁ ZPRÁVA ale je, že náš KULTURNÍ DIÁŘ bude pod křídly českého papírnictví papelote vycházet dál…!! :) Aktuální informace najdete na www.kulturnidiar.cz.


Opatrujte se – a přejeme všem co nejvíce krásných kulturních zážitků!

23. 12. 2015

 

Milí čtenáři, přejeme za celou redakci krásné svátky, pohodu a klid - a do nového roku vše nejlepší!

 

 

 

 

20. 10. 2015

Kulturní diář 2016 je tu!


Kulturní diáře na rok 2016 jsou již v prodeji v kamenném obchodě papelote (Vojtěšská 9, Praha 1)
a v e-shopu!

Čerstvé vydání je plné nových vychytávek a tipů na celý rok, přečtěte si více....>>>

Aktuální informace najdete celoročně na kulturnidiar.cz.

 

Kulturní diář 2016
foto: Filip Šach

 


 

10. 9. 2015

Opět pro vás připravujeme kulturní diář!


Vydání pro příští rok bude mít dvě varianty obálek a tradičně krásný design od českého papírnictví papelote. Také jsme nachystali několik novinek a vychytávek, které vám jeho užívání ještě zpříjemní. Aktuální informace najdete průběžně na www.kulturinidiar.cz a pokud nechcete propásnout uvedení do prodeje, mrkněte sem...

 

kulturní diář 2016

 

 

 

22. 6. 2015


Vytvořli jsme pro vás LETNÍ FESTIVALOVÝ TAHÁK, který si můžete zdarma stáhnout u nás na webu. Stačí kliknout, stáhnout, poslat na tiskárnu a složit do kapsy. 
A pak už si jen vybrat ze 74 festivalů, které jsme pro vás na toto léto vytipovali!

 

letní festivalový tahák

 

 

27. 2. 2015

 

Zajímá vás, kdo je kdo u nás v redakci?
Tak dobře, přestáváme hrát na schovku! ;)
Náš malý coming-out najdete zde

Zajímá vás, kdo je kdo u nás v redakci?


Tak dobře, přestáváme hrát na schovku! ;)


Náš malý coming-out najdete zde >>>

 

 

 

 

 

 

28. listopadu 2014


Tak schválně: dáváte si novoroční předsevzetí? My jsme na ně tak docela nerezignovali a řekli jsme si, že před koncem roku bychom přece jen rádi věděli, co si jako čtenáři myslíte o koncepci našeho kulturního portálu.


Sestavili jsme proto krátký dotazník týkající se obsahu a rozsahu článků, rubrik a celkového zpracování webu. Výsledky by nám mohly napovědět, co do budoucna vylepšit a jakých nešvarů se případně zbavit.

Chtěli byste se do našeho průzkumu zapojit? Není nic snazšího než vyplnit náš dotazník a připojit k němu své připomínky.


Dotazník je samozřejmě anonymní a výsledky průzkumu použijeme čistě pro interní potřeby. Pro tři z vás, kteří jej vyplní a připojí svou e-mailovou adresu, ovšem máme připravený set Kulturních kupónů KUKU! (Mimochodem, víte, že od podzimu se nabídka Kulturních kupónů rozšířila? Více čtěte zde!)


Věnujte pár minut vyplnění našeho dotazníku a v novém roce se třeba dočtete víc toho, co zajímá právě vás!


Děkujeme!

 

KRÁTKÝ DOTAZNÍK MŮŽETE VYPLNIT ZDE >>>

 

 

7. listopadu 2014


Je to tady, je to tu: Kulturní diář 2015 je v prodeji!


Seženete jej v e-shopu >>> a v kamenném obchodě papelote (Vojtěšská 9, Praha 1), i na dalších místech po republice!


Další informace najdete zde >>> a na papelote.cz.

 

Kulturní diář


 

 

2. září 2014


Opět propukají přípravy Kulturního dáře na příští rok - tradičně ve spolupráci s českým papírnictvím papelote. Pro rok 2015 navrhly designérky z papelote Kulturnímu diáři dva nové kabátky, jeden barevný a druhý střídný, šedo-černý.

 

Informace o projketu můžete průběžně sledovat na www.kulturnidiar.cz.

 

Nechcete propásnout zahájení prodeje?
Nechte nám svůj e-mail a my Vám máme vědět >>>

 

Kulturní diář


 

9. června 2014


Hledáme nové posily do týmu!

Zajímá vás kultura, dění ve veřejném prostoru a umíte psát? Hledáme na období od července do srpna stážisty (studenty nebo čerstvé absolventy humanitních oborů) pro tematickou oblast kulturní publicistiky. V případě, že letní psaní proběhne k oboustranné spokojenosti, bude stážistům od září/října tohoto roku nabídnuta placená externí spolupráce.

Od zájemců očekáváme samostatný přístup při vyhledávání aktuálních témat z kulturní oblasti i jejich pečlivé zpracování, schopnost kritického myšlení a dobrou znalost češtiny.

Motivační dopis spolu s ukázkou textu v maximálním rozsahu jedné normostrany posílejte na e-mail svatkova(at)kulturissimo.cz (do předmětu zprávy uveďte „Stáž – kulturní publicistika“).


 

 

7. května 2014


Spouštíme účet na Twitteru a budeme rádi, pokud se rozhodnete nás sledovat!

 

@kulturissimo

 

 

 

1. dubna 2014


Vstupujeme do nové kapitoly existence našeho portálu a spouštíme stránky v novém designu s několika vylapšeními. Přejeme dobré počtení a doufáme, že se vám nový layout bude líbit!

Jsme také velmi rádi, že jsme navázali partnerskou spolupráci s nakladatelstvím KNIHA ZLIN!15. ledna 2014


Pokud jste si dali do nového roku předsevzetí, že budete více chodit za kulturou, určitě si proklikejte naši nabídku KUKU! Kulturních slevových kuponů. Umožní Vám vyrazit třeba do divadla nebo do galerie o dost výhodněji - nebo nakoupit ve vybraných e-shopech knihy či audioknihy se slevou 30%.

Na výběr je kuponů spousta, tak můžete zvolit jen ty, které opravdu využijete. Vybraný set deseti kusů Vám pak dorazí až domů ve stylovém kartonovém pouzdře na dobírku...


Hezkou zábavu! :)1. listopadu 2013


Vypouštíme do světa, opět ve spolupráci s papírnictvím papelote,
Kulturní diář na rok 2014
.

Ať dělá radost Vám i těm, kterým se jej rozhodnete pořídit jako dárek! :)


Kulturní diář 2104
foto: Filip Šach


28. srpna 2013


Opět připravujeme - spolu s českým papírnictvím papelote - kulturní diáře na příští rok! Více najdete na kulturnidiar.cz26. června 2013


Jaro a začátek léta pro nás byly ve znamení příprav Kulturní kuponové knížky.Více se o ní můžete dozvědět v některém z našich článků, např. ZDE >>>.

Už se ale samozřejmě také těším na prázdniny, kdy žezlo kulturního kralování převezmou letní festivaly!5. dubna 2013


Jaro je sice pořád v nedohlednu - navzdory tomu, co tvrdí kalendář - ale my nepropadáme panice a již začínáme pomalu vymýšlet, čím vylepšit Kulturní diář na příští rok. Také chystáme jednu úplnou novinku, o které se již brzy dozvíte více. Takže nezoufejte, jaro prostě přijít musí. Alespoň my si to tedy myslíme... :)27. prosince 2012


Milí čtenáři,
děkujeme za Vaši přízeň v tomto roce a přejeme Vám mnoho radosti a dobré kultury do roku příštího!
Chystáme pro Vás letos nějkteré novinky, o kterých se včas dozvíte - a brzy začneme připravovat i nový kulturní diář na rok 2014! Ten letošní je v tuto chvíli již bohužel vyprodán a jen doufáme, že Vám bude dělat radost celý příští rok...

Vaše redakce

19. listopadu 2012


... a další novinka je na světě (a v prodeji): Kulturní diář, který jsme připravili spolu s papírnictvím papelote.

Více se dočtete zde>>> nebo na webu www.diar2013.cz.

Může také být ideálním vánočním dárkem pro Vaše kulturymilovné blízké... :)


kulturní diář
14. listopadu 2012


Milí čtenáři, máme pro Vás novinku!
Od dnešního dne najdete na našem portálu i kulturní přehled. Jsme rádi, že se naším partnerem v této oblasti stal přehledný, praktický a vždy aktuální GoOut.cz!

15. října 2012


Protože život je změna a změna je život, tak dochází ke kměnám i na našem portálu. Po více než roce nahrazuje naši první šéfredaktorku a spoluzakladatelku kulturissimo.cz Annu Hořejší naše nová kolegyně Tereza Škoulová. Tereza s námi již pár měsíců spolupracuje a píše recenze hlavně z oblasti výtvarného umění. Redaktorské ostruhy získala v minulých letech jak na jiných kulturních portálech, tak v oblasti kulturního PR (např. pro MeetFactory a další projekty).

Anně tímto chci za celý portál moc poděkovat za všechnu usilovnou a invenční práci, kterou od jeho založení odvedla. Opouští nás z časových důvodů na vlastní žádost, aby se mohla naplno věnovat jiným projektům, ale máme slíbeno, že nás o svůj vytříbený psaný projev nepřipraví úplně. Budeme se tedy na těchto stránkách snad občas setkávat i nadále. Aničko, držíme palce v dalším počínání a děkujeme za všechno...!


Madla Biedermanová3. září 2012


Vítáme zpět po prázdninách! Nezaháleli jsme a v době, kdy se vlajkovou lodí kulturního dění stávají letní festivaly, jsme se pustili spolu s designovým papírnictvím Papelote do příprav kulturního diáře na rok 2013.


Všechny informace a fotky najdete na diar2013.cz.
A pokud nechcete propásnout uvedení diáře do prodeje, zaregistrujte se zde >>> a my Vám dáme vědět.


Hezké babí léto!1. června 2012


V květnu jsme vyhodnotili naši velkou soutěž s Papelote a rozeslali celkem 40 cen do všech koutů republiky!  Děkujeme ještě jednou všem za účast a zachovejte nám přízeň.

Kromě tradiční dávky článků, pozvánek a recenzí pro vás na další měsíce připravujeme mimo jiné i soutěže o vstupenky na Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, jehož jsme se stali hrdým mediálním partnerem!

Hezké léto všem!10. dubna 2012


Na jaro jsme pro Vás připravili zbrusu novou soutěž - tentokrát ve spolupráci s originálním českým papírnictvím Papelote!
4.  ledna 2012


... s optimismem hledíme do nového roku... A snažíme se Vám na webu přinášet další novinky a vylepšení. Nově máte nyní možnost si přes kulturissimo.cz koupit nebo zarezervovat vstupenky ze sítě TICKETSTREAM. Také pro Vás chystáme soutěže o opravdu zajímavé ceny - jen teď v lednu to budou dvě kola soutěže o lístky na již nyní vyprodané únorové reprízy Havlovy Asanace, jejíž premiéru chystá na tento měsíc Divadlo Na zábradlí.

Přejeme dobré vykročení do nového roku!
1. prosince 2011


... sotva popadáme dech v začínajícím předvánočním shonu... ale bylo nám velkým potěšením stát se partnerem Divadla Na zábradlí a jednáme i s dalšími institucemi, abychom Vám, čtenářům, mohli ještě do Vánoc (ale i po nich) průběžně nadělovat zajímavé ceny do soutěží.

Na stránky jsme přidali další drobnou technickou vychytávku, takže si nyní můžete snadno nechat vypsat články k akcím, které se konají dnes nebo na týden dopředu. Jedním kliknutím se také snadno dostanete na stránku s aktuální soutěží. Zároveň pracujeme na ještě lepší optimalizaci stránek pro vyhledávače, abyste k nám snáze našli cestu a rádi se k nám vraceli.

Hezký předvánoční čas!
4. října 2011


Září nám kromě krásného babího léta nadělilo i několik zajímavých akcí, jejichž jsme se stali hrdými mediálními partnery. Byl to především Stimul festival v Arše, Dyzajn Márket na piazzettě Národního divadla a v neposlední řadě i právě probíhající Ekofilm.

Také proběhly první soutěže o vstupenky i jiné "kulturní" ceny a další soutěžní zápolení plánujeme pro naše čtenáře i na říjen...

Hezký podzim!6. září 2011


... tak jsme "oslavili" první měsíc fungování a rádi bychom Vám poděkovali za přízeň a všechny kladné  (ale hlavně za ty konstruktivně kritické) připomínky k fungování.  Stále se snažíme o drobná funkční i obsahová vylepšení a rozšiřujeme okruh našich redaktorů.

Novinkou na našem portálu je RSS kanál, který najdete na http://www.kulturissimo.cz/rss .

Odkaz na RSS je přidán i do zápatí webu.

Hezký podzim!Milí čtenáři,


1. srpna 2011 spouštíme fungování našeho kulturního portálu v základní verzi. V následujících týdnech se budeme snažit vám přinášet stále kvalitnější obsah a zajímavější informace, ale jako každý začínající projekt vás prosíme o shovívavost v případě drobných technických potíží. Pevně věříme, že se nám postupně podaří navázat hladkou a kvalitní spolupráci nejen s našimi novými redaktory a externími spolupracovníky, ale i s organizátory kulturních akcí a dalšími institucemi.Vaše redakce