Karolinum ožilo středověkými řemesly

Univerzita Karlova při oslavách výročí narození Karla IV. nezapomněla ani na ty nejmenší. V sobotu 21. května pro ně připravila v prostorách Karolina a jeho okolí dětský den, během něhož se přenesli do středověku a poznávali různá dobová řemesla.

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová, 23. května 2016


Filip Matějka obdržel za teorii racionální nepozornosti Cenu Neuron pro mladé vědce

Šestice mladých českých vědců převzala včera v Divadle Archa Cenu Neuron pro mladé vědce, která je určena špičkovým českým vědcům do 40 let jako ocenění za vynikající vědecké výsledky a povzbuzení pro další práci. Pro ocenění si došel i RNDr. Filip Matějka, Ph.D., který působí v CERGE-EI. Pro doktora Matějku je to v krátkém časovém horizontu již druhé významné ocenění – vloni v říjnu obdržel Starting grant Evropské výzkumné rady.

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová, 19. května 2016Posluchárna UK

Nejenom Ivo Jahelka je zpívající právník. Se svou pop-rockovou kapelou Just si rád zazpívá i student Právnické fakulty UK Jan Šátava. Přesvědčete se v Posluchárně UK.

Pokračování


NEJappky

Trénujete na Univerzitní maraton – Běh o pohár rektora UK? Potom se vám bude líbit aplikace Endomondo, která bude pečlivě sledovat vaše sportovní výkony. Aplikaci ocení každý, kdo to se sportováním myslí vážně.

Pokračování


700 let Karla IV.

V rámci oslav 700 let od narození císaře Karla IV. organizují Univerzita Karlova a její partneři řadu aktivit a slavnostních událostí, kterými chtějí důstojně připomenout odkaz tohoto velikého panovníka.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verzeTextová verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.