mojebrno - to jsou akce v Brně a na Moravě

jdi na mojebrno

Brno kopce a vrchy


klikni na obrázek nebo na titulek

Vrch Hády    3D mapa

Severně od městských čtvrtí Vinohrady a Líšeň se nalézá obrovský vápencový lom, který se hluboko zařezává do jižní strany kopce Hády (424 m.n.m.) Hádecký vrch s Růženiným lomem a s televizním vysílačem nad ním, je jednou z nepřehlédnutelných dominant města.

Stránská skála

Stránská skála

Stránská skála, oblíbené výletní místo brňanů, je zhruba třísetmetrovou vyvýšeninou jurského vápence, a je jednou z nemnoha národních přírodních památek, která se rovněž řadí k evropsky významným lokalitám. Nalézá se při jihovýchodním okraji Brna, blízko městské části Juliánov (respektive Líšeň a Vinohrady).

Bílá hora

Bílá hora

Bílá hora v Brně leží na území městské části Židenice a je pokryta vegetací lesoparkového typu. Lesní cesty jsou vhodné ke kratším procházkám, a spousta malých i větších zatravněných ploch zase v létě přímo vybízí k opalovaní.

Petrovská hora

Petrovská hora

Petrovský kopec došel během staletí mnoha terénními úpravami v souvislosti s tím, jak se budovala okolní zástavba. Nejvýraznější změny ho čekaly v době výstavby středověkého opevnění města, ale také s jeho rušením v průběhu 19. století, a to ve směru hlavního vlakového nádraží k dnešní Husově ulici, jejíž výstavba začala začátkem druhé poloviny 20. století.

Špilberk

Špilberk

Na skalnatém ostrohu v těsné blízkosti historické části Brna stojí jedna z dvou hlavních dominant města - přemyslovský hrad Špilberk. Špiberská pevnost nechvalně proslula coby "žalář národů", kromě pachatelů nejtěžších kriminálních zločinů zde byli totiž také vězněni odpůrci tehdejších režimů z celé Evropy, například z Itálie, Polska nebo Maďarska.

Medlánecké kopce

Medlánecké kopce

Medlánecké kopce, nevelké území při severní části města Brna (katastr Brno-Medlánky a Královo pole), tvoří v podstatě jen dva nevysoké kopce s nadmořskou výškou nad 300 metrů, které se od okolních kopců liší svým nezalesněným povrchem

připravuje se:

Červený kopec / Kamenný vrch / Kraví hora / Malá Klajdovka / Mniší hora / Palackého vrch / Suchý vrch / Wilsonův les / Žlutý kopecjdi na mojebrno

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain