Úvodní strana

Vítejte na stránkách, které si daly za svůj cíl zmapovat historii výsadkových, zpravodajsko – diverzních, průzkumných a speciálních jednotek Československé, České a Slovenské republiky, včetně příslušníků, kteří těmito útvary za dobu jejich existence prošli od II. světové války po současnost. Více o těchto stránkách se dočtete v sekci: Důvody vzniku stránek. 
Na titulní stránce je text rozkazu, kterým byly položeny základy našeho poválečného výsadkového vojska (viz. níže) a pod ním odkazy na současné útvary ČR a SR. Jsou zpřístupněny sekce: Hymna; Důvody vzniku stránek; Ostatní útvary; Encyklopedie - Výsadkáři a průzkumníci; dále sekce Vybavení - Výzbroj; Fotogalerie; Výsadkáři a průzkumníci v médiích - Knihy, Čítárna, Filmy a dokumenty, Dokumenty a rozhovory v rádiu; Vzpomínky starých zbrojnošů – Psané; Zajímavé odkazy; Partneři projektu; a Fórum. 
Pravidelně sledujte naši informační stránku na Facebooku, kde se dozvíte vše o aktualizaci stránek a též tam naleznete odkazy na zajímavé články s tématikou výsadkářů a průzkumníků (vše je přístupné i pro neregistrované uživatele Facebooku). Též můžete navštívit naši stránku na Youtube, kde si pustíte filmy a dokumenty k tématu.

Stránky jsou průběžně aktulalizovány: POSLEDNÍ AKTUALIZACE K: 16.12.2015

Webové stránky a veškerý obsah na nich jsou chráněny autorskými právy. Jejich obsah nesmí být kopírován ani jinak šířen bez písemného souhlasu autorů těchto stránek. Z webu může být citováno, ovšem jen s uvedením tohoto webu jako zdroje a s přímým odkazem.

rozkaz1

 


bannershop

TOPlist