mlynar.cz
mlynar.cz
Poslat emailem25.11.2009

Dopis Václavu Moravcovi

Vážený pane Moravče,
 
                    se značnými rozpaky jsem zaznamenal, že jste v posledních týdnech ve svém TV pořadu dvakrát zmínil moje jméno, a to ve zcela nepravdivých souvislostech. V pořadu “Otázky VM” dne 8.11.2009 jste uvedl, že mám být členem Dozorčí rady ČEZ a 22.11.2009 pak dokonce, že “vystupuji na jednání vlády a zasahuji do jejího jednání”. Ani jedno z těchto tvrzení není pravda. Jako zkušený novinář přitom dobře víte, že jste si je mohl bez problému ověřit a získat moje vyjádření. Ani jednou jste to ale neučinil.
 
                    Předpokládám, že víte, že jsem vedoucím poradců předsedy vlády Jana Fischera, a že nemám jiných pracovních závazků, než je práce pro premiéra. Náplní toho, co dělám, je premiérovi radit, tedy říkat své názory na věci, o které mne požádá a říkat je tam, kde mne o to požádá. Na jednání vlády nicméně nevystupuji a vystupovat ani podle jednacího řádu nemohu, leda že mne k tomu výslovně premiér vyzve, což se stalo za celou dobu jeho vlády, snad dvakrát. Rovněž vámi prezentovaná informace, že mám nastoupit do Dozorčí rady ČEZ, je zcela nepravdivá. Nikdy nic takového nebylo premiérem, ani mnou samotným, navrženo či diskutováno.
 
                    Doufám, a žádám Vás, abyste si v budoucnu, pokud budete mít ještě potřebu mluvit o  mně ve svém pořadu, nejprve ověřil, zda jsou uvedené informace pravdivé, případně mi dáte prostor abych vaše tvrzení uvedl na pravou míru.
 
S pozdravem
 


Vladimír Mlynář