Svaz vinařů České republiky

Svaz vinařů České republiky (dříve Českomoravská vinohradnická a vinařská unie) byl založen 24. 6. 1993 ve Velkých Bílovicích. Vznik SV ČR byl vynucen hospodářsko politickou situací. SV ČR hájí zájmy pěstitelů hroznů a výrobců vína prostřednictvím jednotné organizace, jak v našem státě, tak vůči zahraničí. Podílí se na legislativním procesu "vinařského zákona" a předpisů EU. Je vydavatelem časopisu Vinařský obzor. (www.vinarskyobzor.cz). Členem SV ČR jsou právnické i fyzické osoby podnikající v uvedených oborech a drobní vinaři prostřednictvím vinařských spolků v obcích.

Aktuality

Hlavní partneři

Píše se na Wineofczechrepublic.cz:

Nejlepší vína České republiky vybere porota v pátek

06.01.2015

Odborná porota vybere v pátek 9. ledna v Mikulově nejlepší víno České republiky pro rok 2015 a složení Salonu vín – národní soutěže vín 2015. Finálovým hodnocením dvou set nejlepších moravských a českých vín tak vyvrcholí největší a nejvyšší soutěž vín v České republice.

Vinaři počítají medaile úspěšného roku 2014

06.01.2015

Rok 2014 byl mimo jiné nepochybně také rokem vína. Moravští a čeští vinaři totiž výrazně promluvili do výsledkových listin nejprestižnějších evropských soutěžích, ale medaile sklízeli i za oceánem či v Asii. Společnou prezentaci moravských a českých vín u velké většiny soutěží finančně podpořil Vinařský fond a organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum.

Informace pro vinaře - možnost účasti na zahraničních soutěžích vín 2015 za podpory Vinařského fondu.

30.12.2014

Vážení vinaři, Rada Vinařského fondu schválila na svém zasedání podmínky a seznam zahraničních soutěží vín, které budou podporovány Vinařským fondem v roce 2015.

Zahraniční soutěž - Vinalies Internationales Paris 2015

30.12.2014

Technické podklady k přihláškám na mezinárodní výstavy v roce 2015 Informace pro vinaře:- podpora Vinařského fondu je ve výši 50 % účastnických poplatků za vzorek, max. bude podpořena účast 2 vzorků z 1 firmy (další vzorky je možno přihlásit, ale vinař bude od 3. vzorku platit 100% přihlašovacích poplatků).

PF 2015

24.12.2014

Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok 2015 s našimi nejlepšími víny

Seminář: Integrovaná ochrana proti chorobám a škůdcům révy

19.12.2014

Vážení vinaři a podnikatelé v potravinářském průmyslu, Národní vinařské centrum, o.p.s. a Svaz vinařů České republiky, o.s. si Vás dovolují pozvat na konferenci financovanou z prostředků Státního zemědělského intervenčního fondu projektu: „Vzdělávání pro odborný rozvoj v zemědělství".

další články z tohoto serveru »

Posledních 17 volných míst na konferenci. Přihlašování vzorků na Oenoforum 2015 stále otevřené

logo_Oenoforum2015_160_100.jpg Mezinárodní vinařská konference při Oenoforu 2015 pomalu, ale jistě naplňuje svoji kapacitu. Volných je polsedních 17 účastnických míst . To přihlašování vzorků do soutěže Oenoforum 2015 je v plném proudu a pro "opozdilce" je nejvyšší čas, aby tak stihli učinit.

 

Den otevřených dveří

vinarskyraj.jpg Vážení zákazníci, v e dnech 5. – 6.6. 2015 jsme pro Vás připravili Den otevřených dveří, který se bude konat v areálu firmy Vinařský ráj v Čejkovicích. Připravili jsme pro Vás bohatý program zaměřený na představení nových produktů v oblasti vinařských technologií. Součástí bude také doprovodný program, losování o exotickou dovolenou a bohaté občerstvení. Začínáme vždy v 8:00. Více informací na telefonu +420 777 286 654.  Těší se na Vás kolektiv Vinařského ráje……

 

Oenoforum 2015 je za dveřmi!

logo_Oenoforum2015_160_100.jpg Do finále jdou přípravy letošního Oenofora konaného 10.-12.6. na Velehradě. Konference letos bude plná konkrétních a praktických poznatků, podpořena okamžitou degustací ročníkových vín, která se svoji charakteristikou k danému tématu váží.   Mezinárodní soutěž pak již tradičně otevírá prostor pro ocenění vínům ze všech světových odrůd. V samostatné kategorii pak budou vyhlašována vína z odrůd Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon.

 

Vinařský věstník - duben 2015

V__stn__k.jpg Informace o změnách v české i evropské zemědělské politice, dotacích, právu, o produkci vína v Evropě i ve světě, nejdůležitější závěry jednání klíčových zemědělských institucí a další informace, zajímavosti a dobré zprávy z širokého světa vinařství.

 

Májová přehlídka moravských vín – Vínománie 2015

vinomanie.jpg Vážení vinaři, společnost SNIP & CO ve spolupráci se Svazem vinařů ČR a s podporou Vinařského fondu ČR i s řadou partnerů připravuje na letošní květen novou prodejní a prezentační akci z oblasti vinařství v moravské metropoli. Úvodní ročník pod názvem "Májová přehlídka moravských vín – Vínománie 2015" se uskuteční v třídenní produkci s doprovodnými programy v centru Brna ve dnech 28. – 30. května.