RSS Feed Autovylet.cz Facebook Autovylet.cz Google+ Autovylet.cz Youtube kanál Autovylet.cz

Autovýlet.cz

Tipy na výlety nejen autem

Nově náš web najdete i na sociální síti Twitter, budeme rádi za "paleček" i sdílení příspěvků. Tým webu Autovýlet.cz.

Aqualand Moravia je nový aquapark, který byl otevřen 1.8.2013. Zájem o něj je veliký a láká všechny věkové kategorie. Najdete tam, na co si jen vzpomenete, ať už jsou to různé tobogány, skluzavky, vířivky nebo dokonce místní geotermální prameny s vodou o teplotě 46°C. Aqualand je rozdělený na dvě části a to na vnitřní a venkovní akvapark.

Celý příspěvek

Do městyse Krucemburku mě přivedlo hledání kořenů mého rodu. Seznamování začalo výtečným obědem v restauraci – krčma U rytíře Střely.

Celý příspěvek

Náš další tip na zajímavý výlet je návštěva této údolní nádrže v Krušných horách necelých 20km od Litvínova.

Celý příspěvek

Itálie, kterou každoročně navštíví tisíce turistů, je častým a oblíbeným cílem letních zájezdů k moři. Zájezdy do Itálie jsou velmi žádané, a to nejen v Čechách především díky dobré dostupnosti.

Celý příspěvek

Národní přírodní památka Peklo je dostupná z několika směrů, my zvolil výchozí bod nádraží Zahrádky u České Lípy.

Celý příspěvek

Projíždíme Helsinkami, na olympijském stadionu, který byl připraven pro olympiádu v roce 1940, vyběhal Emil Zátopek 3x a Dana 1x zlato v r. 1952, na věži 72 m vysoké (to hodil oštěpem nějaký Fin) za 9 FM vidíme klec proti sebevrahům, stadión se do záběru nevejde, v aule je fotka oštěpaře Jana Železného.

Celý příspěvek

Finsko vzniklo tak, že nešikovný andělíček nesl vodu, zakopl o obláček a polil zemi pod sebou, tak vzniklo 180.000 jezer.

Celý příspěvek

Na Klasický okruh Finskem s CK Firotour nás veze Volvo CK AHOJ z Třebíče, v 10 hod. vyjeli z Brna přes Prahu a Chomutov, máme 6. řadu vlevo a vzhledem k amfiteátrovému uspořádání vidíme perfektně i dopředu.
Celý příspěvek

Spálili jste se někdy jako hosté? Byla pro vás nejlepším zážitkem z dovolené ta úleva, kdy jste odjížděli s vědomím, že další noc už vás čeká v teple vašeho domova? Nový český systém hodnocení hotelů vám stoprocentní jistotu asi nikdy nedá, jeho bedlivým sledováním si však můžete rapidně zvýšit šance na hladký průběh ubytování. A to není zrovna málo.

Celý příspěvek

Součástí města Budyně nad Ohří jsou Písty, kde bydlí pan Jan Svoboda. Za nenápadnou zdí se skrývá pravá japonská zahrada, kterou on nazývá okrasnou zahradou s japonskými prvky. Buduje ji více než 10 let.

Celý příspěvek

O webu

Název našeho webu lze vyložit dvěmi způsoby, buď jako cestu autem nebo jako cestování na vlastní pěst, od toho název auto.

Na stránkách najdete tipy na výlety po České republice, ale i doporučené destinace pro zahraniční dovolenou.

Čím fotím

Pár lidí, kteří viděli mé fotky, zajímalo čím byly foceny. Většina fotek vznikla díky kompaktu Canon 720is, malý, ale šikovný.

Na letošní rok 2013 jsem se vybavil digitální zrcadlovkou Nikon D5100 s objektivem 55-105.

Autovylet.cz

Založeno 2012
CZIN.eu Výměna odkazů