naše projekty
Příběhy bezpráví
Filmové kluby
Kdo jiný
Jeden svět
Studentské volby
Gratias tibi
Příběh mojí rodiny
Naši partneřiDoporučujeme Člověk v tísni

Aktuality

Patří politika do škol? Přijďte debatovat do Langhansu

17.04.2014  ▪  Bohumila Beranová Patří politika do škol? Přijďte debatovat do Langhansu

Jen čtyři dny před konáním Studentských voleb do Evropského parlamentu 2014 pořádáme ve čtvrtek 24. dubna debatu s organizátory projektu v České republice a s odborníky z oblasti školství a vzdělávání. Přijďte diskutovat o smyslu studentských voleb a politických tématech na školách.    Více > 

Nominujte mladé lidi na cenu Gratias Tibi

07.04.2014  ▪  Karolína Puttová Nominujte mladé lidi na cenu Gratias Tibi

Znáte někoho do třiceti let, kdo nelituje času a energie, aby pro druhé něco udělal? Anebo pomohl místu, kde žije? Pak neváhejte a nominujte ho na cenu Gratias Tibi za občanskou aktivitu mladých lidí. Nemusí to být jen jednotlivec, ale třeba i společná iniciativa.    Více > 

Komunistická propaganda v osmi lekcích

03.04.2014  ▪  Kateřina Saparová Komunistická propaganda v osmi lekcích

S propagandou se člověk před listopadem 1989 setkával doslova na každém kroku. Valila se na něj ve škole, z výloh obchodů, z novin, z televizních zábavních pořadů, seriálů i detektivek. Podléhalo jí výtvarné umění, krásná literatura i film. Nyní je ke komunistické propagandě na webu 8 nových lekcí.   Více > 

Prodloužili jsme registraci do studentských voleb

02.04.2014  ▪  Jana Havlíčková Prodloužili jsme registraci do studentských voleb

S ohledem na velký zájem škol jsme se rozhodli prodloužit registraci do Studentských voleb do Evropského parlamentu do 3. dubna. Neváhejte a zapojte se také vy společně se svými žáky, kteří si budou moci před reálnými volbami vyzkoušet tzv. volby "nanečisto".    Více > 

Pro pedagogy

Filmové a výukové materiály

Pro základní a střední školy připravujeme audiovizuální lekce s dokumentárními filmy a přidruženými aktivitami do hodin, které pedagogům pomohou zasadit probírané téma do širšího kontextu.

Více >

Projekce pro školy

Vezměte své žáky do kina. Každý rok připravujeme v rámci mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět speciální dopolední projekce pro školy.

Více >

Semináře a konference

Nevíte, jak používat audiovizuální materiály ve výuce? Chcete se dozvědět více o tématech, kterým se věnujeme? Sledujte nabídku našich seminářů a přihlaste se. Semináře jsou akreditované MŠMT.

Více >

Věstník

Pravidelně jednou za měsíc informujeme pedagogy zapojené do projektu Jeden svět na školách prostřednictvím elektronického Věstníku o novinkách a plánovaných aktivitách.

Více >

Pro žáky a studenty

Studentské filmové kluby

Chcete zpestřit studentský život sobě i svým spolužákům a informovat o aktuálních problémech a výzvách současného světa? Přidejte se ke stovkám aktivních středoškoláků a založte si na škole vlastní filmový klub.

Více >

Projekt Kdo jiný?

Zajímáte se o dění doma i ve světě? Chcete se aktivně podílet na chodu společnosti? Zapojte se do našeho projektu Kdo jiný? a vyzkoušejte si, že i vy sami můžete z vlastní iniciativy mnohé ovlivnit.

Více >

Soutěže

Rádi soutěžíte? Jste tvůrčí a kreativní? Pak se podívejte, jestli jsme právě nevyhlásili literární, fotografickou nebo výtvarnou soutěž, do které byste se mohli přihlásit.

Více >