Autovýlet.cz

Tipy na výlety nejen autem

Kategorie

Novinky z našeho webu

Nechte si zasílat informace o nových článcích přímo na Váš mail.

V Aix-en-Provence celý zájezd vzdává 1.500 metrů vzdálenou katedrálu a jen se procházíme pod platany, řeka Veron vytvořila jezero Sainte-Croix a kaňon, který je až 750 m hluboký, nejhezčí fotku nestíháme, protože stojíme 100 m od vyhlídky, po 20 km jízdy nad propastí jsme u levandulového pole částečně odkvetlého.

Celý příspěvek

Budíme se do zatažené oblohy a po snídani (opět bez masa) začne pršet a prší až do odpoledne, první hodinu stojíme před obchoďákem Carrefour Avignon, všichni kromě mě a jedné babky nakupují.

Celý příspěvek

Při plánování Vaší letní dovolené na řeckém ostrově Kos je jednou z alternativ i tento pěkný menší hotel v letovisku Marmari.

Celý příspěvek

Minulý rok ke konci června jsem navštívila Medvědí soutěsku. Sice cesta byla dlouhá, ale uteklo to rychle. Je to snad jeden z nejkrásnějších koutů Štýrska. Čeká na vás plno turistiky.

Celý příspěvek

Budíček mám jako při odletu – ve 3.30 hod., recepce nás nebudí a průvodce Petr ve 3.45 hod. neobchází pokoje ! Ve 4.30 hod. dělá Petr kolečko před terminály a hledá Delta International, tam nás Černoška posílá NEXT, ale odtamtud zpět.

Celý příspěvek

Druhá snídaně na zájezdu = džus (pravý = nejlepší), káva a buchta, domácí si k tomu dávají omeletu atd., ČR výprava si neobjednává NIC navíc za dolary. S Chevroletem Expres jedeme směr Los Angeles 420 mil = 672 km, vidíme vinice, ovocné sady, vodní kanály na zavlažování a náklaďáky s rajčaty, také shořelé příkopy i velké plochy a hasiče hasící trávu.

Celý příspěvek

Dnes je neděle a v pondělí je svátek práce přesunutý z 1.9., spotřeba našeho mikrobusu Chevrolet Expres při včerejší cestě z Fresna je 19.3 l/100 km. Při zastávce u radnice s pozlacenou kopulí fotím odpočívajícího bezdomovce a zjišťuji, že TV stanice Wetter channel měla pravdu s 66 F = 16 C, z kraťasů se převlékám do dlouhých nohavic a bundy.

Celý příspěvek

Snídám 4. díl kuřete + 2x žemle + jablko z VONS za 3.09 $, v rámci posouvajícího se zasedacího pořádku v autě sedím jako spolujezdec řidiče, stavujeme se na kávu a kupujeme Petrem doporučené pivo Milwankees Best firmy Miller.

Celý příspěvek

V Las Vegas  jedeme rovnou na letiště, váží nás a vybírají 5 dolarů na zvýšenou cenu benzínu. Připíjíme si šampusem, převlékám se do kraťasů a letíme helikoptérou nad nočním Las Vegas.

Celý příspěvek

V Šanghaji na letišti při odbavení zjišťuji, že moje zelená taška zhubla z 8 kg při odletu v Praze na 6.60 kg, žádám o místo u okna a pro jistotu mám i napsáno na papírku, děvče mi rozumí „“Too windows ?“ „Yes“.

Celý příspěvek

Před návratem domů se balíme večer, v 6.05 hod. nás telefonem budí recepce, na snídani jsme v 6.55 hod. a recepční ukazuje na otvírací dobu 7.00 hod., za pět minut nás pouští.

Celý příspěvek

Tato restaurace je trochu schovaná, ale z náměstí byla vidět, protože má předzahrádku vedle průchodu u bývalé mototechny, kousek od knihovny K.H.Máchy.

Celý příspěvek

Dlouhý přejezd do Philadelphie ve státě Pensylvánia, v letech 1790–1800 byla hlavním městem USA, hrála velikou úlohu v historii USA, mimo jiné zde byla sepsána Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států.

Celý příspěvek

O webu

Název našeho webu lze vyložit dvěmi způsoby, buď jako cestu autem nebo jako cestování na vlastní pěst, od toho název auto.

Na stránkách najdete tipy na výlety po České republice, ale i doporučené destinace pro zahraniční dovolenou.

Čím fotím

Pár lidí, kteří viděli mé fotky, zajímalo čím byly foceny. Většina fotek vznikla díky kompaktu Canon 720is, malý, ale šikovný.

Na letošní rok 2013 jsem se vybavil digitální zrcadlovkou Nikon D5100 s objektivem 55-105.

Autovylet.cz

Založeno 2012
CZIN.eu Výměna odkazů

Tvorba www stránek - Litoweb.cz