Mladé vysokoškolačky láká finanční sektor, ukazuje nová studie IDEA

Počet pracujících ve finančním sektoru se za posledních 20 let více než zdvojnásobil a dominují mu mladé ženy s vysokoškolským vzděláním. Průměrná mzda v tomto sektoru činí více než dvojnásobek průměrné mzdy, což je do jisté míry dáno nadprůměrnou úrovní vzdělanosti ve finančnictví. Zjistila to nová studie , která působí v Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA).

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová, 18. března 2014


Výzkumné centrum na Právnické fakultě UK má v hledáčku lidská práva

Podnítit vědeckou diskuzi o metodách výzkumu lidských práv. To je jedním z hlavních úkolů Výzkumného centra pro lidská práva, které působí při Právnické fakultě UK. Projekt se zrodil před dvěma roky, za tu dobu centrum uspořádalo řadu seminářů a workshopů a jeho členové publikovali desítky odborných článků.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 17. března 2014Posluchárna UK

Nahrávají, vystupují a úspěšně studují na UK. Tentokrát v rubrice Posluchárna představujeme studentku FF UK a éterickou písničkářku Sáru Vondráškovou alias Never Sol.

Pokračování


Ženy v historii UK

Loňský univerzitní kalendář představil 12 výjimečných žen, které působily na naší univerzitě. O jejich životě a životě dalších se dozvíte na stránkách iFora.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


BIOCEV

Stavba biotechnologického a biomedicínského centra BIOCEV začne do měsíce od podepsání smlouvy s dodavatelem a měla by být dokončena na jaře 2015.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.