Práce se soubory – Dropbox

dropbox_logo

I když bylo o službě Dropbox napsáno hodně (96 200 000 výsledků v google :-) ), stále se setkávám s dotazy k čemu to vlastně je jak to celé funguje. Z mého pohledu je Dropbox nejjednodušší cesta ke sdílení souborů mezi zařízeními. Pokud nevíte, jak dostat soubor do iPadu, jak mít své aktuální dokumenty na více počítačích, či jak zálohovat obsah svých aplikací v iPadu – pak právě Dropbox může být tím pravým řešením. Continue reading “Práce se soubory – Dropbox” »

Výuka zlomků – Fraction Wall

fraction

Pro výuku zlomků na nižším stupni existuje pěkná aplikace Fraction Wall. Aplikace nabízí čtyři režimy práce – učitelský nástroj, soutěž dvou žáků, sčítání zlomků a jednoduché procvičování. Aplikace je využitelná v matematice na nižším stupni jednak jako nástroj učitele, ale také k samostatnému procvičování pro žáky. Continue reading “Výuka zlomků – Fraction Wall” »

Konference iPad ve třídě

obrázek.PNG

Vzdělávací centrum iTeach a Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba pořádá dne 22. února 2014 konferenci zaměřenou na využití tabletu iPad v práci učitele. Součástí konference bude série workshopů zaměřených na konkrétní postupy využitelné v hodinách.

 

Máte-li zájem se konference zúčastnit, vyplňte následující formulář http://goo.gl/L7UKCK

 

Program konference:

08:00   Prezence účastníků, prezentace výstupů ze soutěže „iPadový pětiboj“ ve vestibulu školy

09:00   Zahájení konference – společný program

09:10   Práce se soubory v prostředí iOS, využití dropboxu a dalších cloudových služeb

10:00   Přestávka

10:15 – 12:15   Workshopy

12:30   Vyhodnocení soutěže iPadový pětiboj + diskuze

13:00   Předpokládané ukončení konference

 

 

Počet účastníků konference je omezen. Každý si v přihlášce zvolí dva workshopy dle svého uvážení. Otevřeno bude šest workshopů, na které se přihlásí největší počet účastníků. Zájemci, jejichž seminář nebude otevřen, si zvolí na místě náhradní variantu.

Program je akreditován v systému DVPP a účastníci konference obdrží certifikát o účasti a absolvování.

 

Plakát konference ve formátu pdf

Grafio Lite

Screen Shot 2014-01-19 at 4.15.24 pm

Grafio je aplikace stvořená vývojáři pro zaznamenání informací prostřednictvím grafických záznamů, schémat nebo různých forem diagramů. Vizuální zachycení pojmů nebo myšlenek je velmi jednoduché. Grafio Lite umožňuje dělat si poznámky, vkládat objekty, zaznamenávat zvuk, tvořit myšlenkové mapy, plánovat prostřednictvím schémat, upravovat předpřipravené šablony pro svou prezentaci a odesílání emailem v podobě obrázku. Plná verze pak nabízí export do PDF, podporuje tisk a cloudové služby prostřednictvím Dropboxu nebo Box.net.

Continue reading “Grafio Lite” »

Primary Writer

primary writer

Aplikace Primary Writer je především určená pro zaznamenání písemného projevu. Příběh, pohádku, popis, báseň nebo třeba dopis můžeme napsat do různobarevných šablon, které jsou zdarma. V každé šabloně lze navolit barevnou nebo černobílou variantu a typ papíru. Nelinkovaný papír nebo naopak papír s řádky. U nich můžeme zvolit jejich barvu a intenzitu. Šablony si můžeme vytisknout a využít pro psaní ve výuce a nebo je možné psát rovnou do iPadu. Hotový soubor lze sdílet jako pdf, poslat emailem či vytisknout. K dispozici jsou i další placené šablony. Nevýhodou je psaní diakritiky, lze vybrat pouze velikost písma nikoliv však typ písma. I z tohoto však lze udělat výhodu, třeba cvičením k doplnění háčků a čárek. Continue reading “Primary Writer” »