Nevidomé běžkaře doprovázel vodicí pes Labi

Na začátku února proběhl už podeváté kurz běžeckého lyžování pro zrakově postižené, který pořádalo Centrum sportovních aktivit zdravotně postižených studentů UK. Kurzu se zúčastnilo šest zrakově postižených, osm trasérů a členů doprovodu a vodicí pes Labi nevidomého absolventa Filozofické fakulty UK Jakuba Kamberského.

Pokračování

Autor: Lucie Kettnerová; PaedDr. Jan Hruša, CSc., 19. února 2014


K olympiádě patří i plakáty. Jejich sbírku mají na Fakultě tělesné výchovy a sportu

Pět barevných vzájemně propojených kruhů na bílém pozadí. Symbol olympijských her prý dokáže identifikovat 90 procent obyvatel planety. Tento obrazec se objevuje na všem, co se nějakým způsobem ke hrám pojí, a to včetně olympijských plakátů. Jejich sbírku vlastní Fakulta tělesné výchovy a sportu UK.

Pokračování

Autor: Helena Zdráhalová, 18. února 2014Posluchárna UK

Nahrávají, vystupují a úspěšně studují nebo studovali na UK. Další z kapel v rubrice Posluchárna je plzeňské uskupení Hibaj, které slaví už třicet let své existence.

Pokračování


Ženy v historii UK

Loňský univerzitní kalendář představil 12 výjimečných žen, které působily na naší univerzitě. O jejich životě a životě dalších se dozvíte na stránkách iFora.

Pokračování


Časopis Forum

Pro čtenáře Fora nabízíme k prolistování kompletní archiv čísel ve formátu PDF. Těšíme se na Vaše podněty pro další témata našeho časopisu.

Pokračování


BIOCEV

Stavba biotechnologického a biomedicínského centra BIOCEV začne do měsíce od podepsání smlouvy s dodavatelem a měla by být dokončena na jaře 2015.

Pokračování
Velikost písma A A A

Nahoru
Tisk PDF verze

© 2012 Univerzita Karlova
Ochranná známka
Pokyny pro autory
Kontakty

REDAKCE
E-mail: iforum@cuni.cz
Tel.: 224 491 394
Ovocný trh 3-5, 116 36 Praha 1


ISSN 1214-5726     Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.