Aktualizace

24.12.2013
Aktualizace webu:
Všem kolegyním, kolegům a našim příznivcům přejeme příjemné prožití vánočních svátků. Jako dárek pod stromeček byla přepracována a podstatně rozšířena sekce: Výsadkáři a průzkumníci v médiích – Filmy a dokumenty. Příjemnou podívanou přeje
Vaše redakce

07.12.2013
Aktualizace webu:
Byla přepracována a podstatně rozšířena sekce: Fotogalerie (ARNOŠT Jaroslav, BAČÍK Ján, BANIČ Štefan, BLAHNA Karel, BLAŠKO Hynek, BUKÁČEK Miroslav, BULANT Pavel, BUNZÁK Štěpán, BÚRIK Andrej, ČAMBALA Ludvík, ČERNOTA Josef, DEMČÁK Marián, DRAHOKOUPIL Ludvík, GAJDOŠ Pavol, GENSER Antonín, GURNÍK Ján, HAVRIŠÁK Ladislav, HLAVÁČ Miroslav, HLEDÍK Miloš, HORÁK Jiří, HRBEK Čestmír, HUDSKÝ Jiří, HUSNÍK Antonín, CHUDÝ Robert, JELÍNEK Vladimír, JOUKL Ladislav, JUNG Ladislav, JUŘÍČEK Miloslav, KAPLAN František, KLEMEŠ Jaroslav, KNORR Miloš, KNOTEK Václav, KOLÁŘ Pavel, KONEČNÝ František, KOVANDA Milan, KOVAŘÍK Ladislav, KOVÁŘOVÁ Lada, KRIŠTOFIAK Jozef, KRZÁK Rudolf Severin, KUNČE Lukáš), celkem 46 fotografií. Dále je průběžně doplňována sekce: Výsadkáři a průzkumníci v médiích - Knihy. Prozatím je v přehledu 118 publikací a časem doplníme další informace, včetně jejich obsahů. Další aktualizace by se měla objevit ještě před Štědrým dnem nebo během Vánočního týdne.
Vaše redakce

08.11.2013
Aktualizace webu:
Byla doplněna sekce: Fotogalerie (7. výsadkový pluk; BENKA Branislav; BOHÁČIK Martin; BUKOVÝ Anton; FEDORKOVÁ Jolana; LIPKA Karol; OPATA Aleš; PAVEL Petr; RŮŽIČKOVÁ Jana; SEDLÁČEK Tomáš; ŠEBO Ľubomír; ŠVELKA Pavel; ŽIŽKA Miroslav). Dále byly doplněny a upraveny sekce: Výsadkáři a průzkumníci v médiích - Dokumenty a rozhovory v rádiu (nové jsou červené) a Knihy. Nakonec byla zpřístupněna nová sekce: Zajímavé odkazy.
Vaše redakce

05.10.2013
Aktualizace webu:
Bylo upraveno a doplněno písmeno O. Dále byly přidány nové fotografie a dokumenty u Jozefa GABČÍKA a Jana KUBIŠE v sekci: Fotogalerie. Nakonec byla zpřístupněna nová sekce: Výsadkáři a průzkumníci v médiích – Dokumenty a rozhovory v rádiu. Tato sekce i Fotogalerie se budou nadále průběžně doplňovat.
Příjemný poslech.
Vaše redakce

14.09.2013
Aktualizace webu:
Během prázdnin bylo upraveno a doplněno písmeno N. Dále byly zpřístupněny nové sekce: Partneři projektu a Fórum, kde nám můžete psát své názory na stránky, připomínky a náměty. Byly podstatně rozšířeny sekce: Fotogalerie (díky laskavosti pana Jaroslava Čvančary) a Čítárna. Dále byly doplněny předběžné seznamy témat v celých sekcích: Výsadkáři a Zpravodajsko-diverzní a průzkumné jednotky. Sekce Ostatní útvary byla pouze opravena. Dále bylo opraveno chybné datum úmrtí u vzpomínky na tragický seskok kpt. Františka Semely, správně je to rok 1980, na což nás upozornil kol. Gajdoš. V návaznosti na události posledních tří měsíců bylo upraveno následujících šest životopisů:

GURNÍK Ján
JOUKL Ladislav
JUNG Ladislav
KOVANDA Milan
PÁLENÍK Ondrej
PILC Rostislav.

Plánovaná aktualizace proběhla o týden později než jsme původně slíbili, za což se všem našim příznivcům omlouváme. Děkujeme za pochopení.
Vaše redakce

06.07.2013
Aktualizace webu:
Byla upravena a doplněna písmena L a M. Dále byla zpřístupněna nová sekce: Čítárna, kterou najdete v sekci Výsadkáři a průzkumníci v médiích, kde si můžete přečíst a pro svoji potřebu stáhnout jednotlivé publikace, které se buď přímo nebo okrajově týkají výsadkářů, průzkumníků a speciálních jednotek.
Tato sekce, stejně tak celé stránky se budou po celé prázdniny aktualizovat a s výsledkem budete seznámeni na přelomu srpna a září. Přejme všem klidné a pohodové prožití prázdnin nebo dovolených a děkujeme za Vaši přízeň.
Vaše redakce

03.06.2013
Aktualizace webu:
V Encyklopedii – Výsadkáři a průzkumníci bylo upraveno a doplněno písmeno K. Dále bylo přidáno 15 nových životopisů:

BAČÍK, Ján (1917)
BUKÁČEK Miroslav (1931-2012)
BÚRIK Andrej (1913-1989)
ČAMBALA Ludvík (1923-2008)
ČINČALA Josef (1921)
DOBRÝ Josef (1925)
DOČKALOVÁ Maja (1924)
DRAHOKOUPIL Ludvík (1920)
DUFEK Jiří (1932)
HAVRIŠÁK Ladislav (1923)
HORÁLKOVÁ Lydie (1927-2004)
HUSNÍK Antonín (1921-2011)
JANKŮ Jaroslav (1933-2011)
JAROŠ František (1911-1944)
KAPLAN František (1921).

U generálů GURNÍKA, JUNGA a KOVANDY byly vyměněny portrétní fotografie (na webu MO ČR byl oficielně zveřejněny minulý týden). Díky laskavosti Obce Háj u Duchcova a Jakuba Šimka byl zveřejněn nejen obsáhlý životopis Františka JAROŠE, ale také jeho fotogalerie, kterou naleznete buď v sekci Fotogalerie nebo se na ní dostanete odkazem na konci jeho životopisu. Celkový počet zveřejněných životopisů je tedy nyní 60.
Příjemné počtení přeje Vaše redakce

12.05.2013
Aktualizace webu:

V Encyklopedii – Výsadkáři a průzkumníci byla upravena a doplněna písmena CH, I a J. V této sekci byly též upravený životopisy dvou nových do sboru generálů zařazených (Ladislav Jung a Milan Schulc) a dvou do vyšší generálské hodnosti povýšených (Ján Gurník a Milan Kovanda). Ve Fotogalerii byla přidána nová galerie Maja Dočkalová. A v sekci: Vzpomínky starých zbrojnošů – Psané, byly přidány dva nové články.

Aktualizace YouTubu:

Na YouTube byl přidán do sekce: Zahraniční mise desetidílný dokument Česká mise a do sekce: Události přidáno video z jmenování a povýšení generálů (čtyři z pěti generálů jsou výsadkáři a jejich profily najdete v Encyklopedii).

Vaše redakce

02.05.2013
V sekci Encyklopedie – Výsadkáři a průzkumníci byla upravena a doplněna písmena G a H.
Vaše redakce

21.04.2013
Aktualizace webu:
Byla zpřístupněny dvě nové sekce: Ostatní útvary, kde je prozatímní přehled článků, které se zde objeví. Druhou sekcí je: Výsadkáři a průzkumníci v médiích - Knihy, kde naleznete prozatímní přehled knih, které se výhradně věnují tomuto tématu. Postupně tato sekce projde změnou, jak budeme jednotlivé tituly zpracovávat a budete si zde moci i některé knihy stáhnout, především ty z MO ČR nebo Klubů výsadkových veteránů. Dále byla do spodní části stránek přidána vedle ikonky Facebooku také ikonka YouTubu, která Vás přímo přesměruje na náš videoprofil.

Aktualizace YouTubu:
Na YouTube byly upraveny názvy sekcí a kromě šesti dokumentů jsou zde v nové sekci: Události, tři krátká videa, která se vztahují k výsadkářům (jmenování gen. Pavla náčelníkem GŠ, povýšení gen. Pavla a dalších výsadkářů do vyšší hodností). Dnes jsou tato videa nedávnou historií, ale za deset a více let se již bude jednat o archivní záznamy.
Vaše redakce

05.04.2013
Byly zpřístupněny tři nové sekce: Vybavení – Výzbroj, kde je prozatímní přehled a postupně jej budeme doplňovat a popíšeme všechny zbraně i s jejich fotografiemi. Budeme rádi, když nám pomůžete tuto sekci doplnit o ty položky, které zde nejsou a upřesníte časové období jejich používání. Druhá sekce je Fotogalerie, kde je první položka: Seskoky z IL-14T (Pardubice - Chrudim 70. léta) včetně komentáře k těmto seskokům. Jako poslední byla doplněna položka Aktualizace pro Ty, kteří nemají profil na Facebooku.
Děkujeme za Vaše připomínky, nápady a opravy překlepů.
Vaše redakce

31.03.2013
Vážené kolegyně, kolegové a příznivci těchto stránek,
přejeme Vám klidné a pohodové prožití Velikonoc. Příchodu jara zatím počasí moc neodpovídá, ale snad se brzy dočkáme.
Jako dárek od velikonočního zajíčka je zde odkaz (http://www.youtube.com/channel/UCgL_aOFnYhZVDz6TUi3RX9A/videos?flow=grid&;view=1) na náš videoprofil na YouTube, který tímto dnešního dne oficielně spouštíme. Najdete zde prvních šest videí, které jsme mohli zveřejnit díky laskavosti MO ČR a která jsou rozdělena do několika kategorii. Dále je tu sekce oblíbené, kde jsou odkazy na videa s ČS výsadkářskou tématikou umístěná na jiných profilech.
Příjemnou podívanou přeje Vaše redakce

22.03.2013
Byla upravena a doplněna Encyklopedie - Výsadkáři a průzkumníci, a to písmena: D, E a F. Dále byly přidány dva nové články do sekce Vzpomínky starých zbrojnošů - Psané. Není to tentokrát veselé čtení, ale i to patří k životu výsadkářů a průzkumníků.
Vaše redakce

09.03.2013
Byla upravena a doplněna Encyklopedie - Výsadkáři a průzkumníci, a to písmena: A, B, C, Č, Ř a Š. Dále byla zpřístupněna nová sekce: Vzpomínky starých zbrojnošů - Psané. Příspěvek od kol. Janků se nemusí správně zobrazovat na všech prohlížečích, na Mozilla Firefox se zobrazuje správně.
Vaše redakce

24.02.2013
Jak jste si možná již všimli, byly na úvodní stránce pod rozkazem přidány odkazy na všechny současné útvary ČR a SR. Z důvodu řešení autorských práv k umoženění zveřejnění dalších životopisů prozatím chystáme pouze aktualizace přehledů v encyklopedii. Ovšem už nyní se můžete těšit na několik životopisů, které připravujeme ve spolupráci s KVV Brno.
Rádi bychom zde oslovili všechny, kteří by mohli pro stránky poskytnou jakékoliv materiály (fotky, dokumenty, vzpomínky) ke své činnosti nebo činnosti příbuzného či známého ve výsadkových a průzkumných útvarech Československé, České a Slovenské republiky a též ve sportovním parašutismu (vojenském i civilním). Ozvěte se nám prosím na náš mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Rádi též uvítáme Vaše připomínky, nápady a názor (i krytický), abychom stránky mohli vylepšit. Odpovíme všem.
Děkujeme všem, kteří stránky jakkoliv podpořili, ať už jsou to současné útvary, MO ČR nebo jednotlivé Kluby výsadkových veteránů v ČR a SR i jednotlivci. Velice si toho vážíme.
Stránky jsou tvořeny na paměť současné i budoucím generacím, aby věděli, že mají být na co hrdi a to nejenom dnes. Knižní podoba by byla velice obsáhlá a nemuselo by se tam objevit vše, proto byl zvolen způsob internetové prezentace, která je v dnešní době dostupná prakticky pro každého.
Vaše redakce

08.02.2013
Byla provedena větší aktualizace. V encyklopedii byla upravena a doplněna písmena: T, U, V, W. Dále je tu 28 nových životopisů:

ADAMEC Jiří
BIELENÝ Róbert
BIS Roman
BUNZÁK Štěpán
ČERNÝ René
GURNÍK Ján
JAŠEK Igor
JELÍNEK Vladimír
JUNG Ladislav
KOLÁŘ Pavel
KOVANDA Milan
LACKO Vojtech
MURÁNSKÝ Štefan
NÁHONČÍK Roman
PÁLENÍK Ondrej
PILC Rostislav
PRÁŠIL Miloš
PROCHÁZKA Petr
ŘEHKA Karel
SEDLÁK Josef
ŠTRUPL Jaroslav
ŠVEJDA Ladislav
TROJÁNEK Josef
TRŠO Jiří
TŘINÁCTÝ Jan
TUČEK František
VALENTA Alois
ZRUBEC Miloš

a 4 byly upraveny:

BULANT Pavel
JOUKL Ladislav
SCHULC Milan
ŽIŽKA Miroslav.

Příjemné čtení přeje Vaše redakce

29.01.2013
Proběhla menší aktualizace v encyklopedii, kde byly opraveny a doplněny údaje u písmen: Z a Ž. Dále byl doplněn seznam dokumentů v sekci Výsadkáři a průzkumníci v médiích - Filmy a dokumenty. Většinu z nich si též můžete přehrát (odkazy Vás přesměrují na stránky České televize a nebo na Youtub). Videa na Youtube nejsou na našem profilu, proto záleží na jejich majitelích, jak dlouho bude odkaz na ně funkční.
Vaše redakce

13.01.2013
Po delším čase je tu aktualizace. Byla přepracována rubrika Encyklopedie - Výsadkáři a průzkumníci. Abecední přehledy budou neustále doplňovány a doufáme i s Vaší pomocí. Bylo přidáno devět nových životopisů:

- plk. Jaroslav ARNOŠT
- genmjr. Čestmír HRBEK
- plk. Jiří HUDSKÝ
- plk. Miroslav JUŘÍČEK
- plk. František MANSFELD
- genmjr. Josef PROKŠ
- plk. Luděk SKÁCEL
- plk. František STAVNÝ
- plk. Josef TROJAN.

Děkujeme za Vaši podporu. Jde to sice pomalu, ale na webu se neustále pracuje. Prosíme i nadále o trpělivost a pochopení, děláme to ve svém volném čase, jen ho není tolik, kolik bychom potřebovali.
Vaše redakce

24.12.2012
Jako dárek pod stromeček byl dnes na našich stránkách v sekci: Výsadkáři a průzkumníci v médiích - Filmy a dokumenty zpřístupněn dokument 601. speciální síly. Videosoubor si můžete přehrát díky laskavosti Ministerstva obrany ČR, kterému tímto děkujeme.
Přejeme Vám všem klidné prožití dnešního dne a hlavně pohodu po celé svátky.
Vaše redakce

17.12.2012
Jak jste si asi již všimli, stránky jsou spuštěny v "novém kabátě". Aktualizace by se nyní měly provádět rychleji. Chvilku bude trvat než se autorský kolektiv naučí s novým programem pracovat, ale snad to půjde rychle. Aktualizace k 17.12.2012: Byl změněn text na hlavní stránce, dále byl přidán do Encyklopedie životopis generála Pavla Bulanta a byla doplněna stránka Výsadkáři a průzkumníci v médiích - Filmy a dokumenty. Do Štědrého dne by se zde měl jako dárek dát přehrát jeden dokument ze zveřejněného seznamu, k jehož zveřejnění máme svolení. Postupně doplníme profily k jednotlivým filmům a dokumentům a pokud to bude možné (hlavně u dokumentů), budete si je zde moci buď přehrát nebo budeme odkazovat na jejich přehrání na původní stránky (Česká televize aj.). Sledujte tuto stránku, o aktualizacích Vás zde budeme opět informovat.
Vaše redakce

30.11.2012
Upozorňujeme všechny naše příznivce a návštěvníky stránek Červené barety ČSR, že tyto stránky nebyly zrušeny, ale opětovně se upravují, aby se odstranily zjištěné nedostatky, a daly se rychleji a snadněji aktualizovat. Stránky v nově podobě budou zveřejněny nejpozději do Vánoc a to včetně několika dárků, které Vás, jak doufáme, mile potěší. Děkujeme za pochopení a sledujte tuto stránku, nezapomeneme Vás zde informovat o článcích a též o opětovném spuštění webu.
Vaše redakce

14.11.2012
Omlouváme se všem našim příznivcům a návštěvníkům stránek, ale ze závažných důvodu bude slíbená aktualizace provedena až příští týden. Prozatím přidáváme opět několik článků, které se přímo i nepřímo týkají činnosti výsadkových a průzkumných útvarů ČR a SR. Děkujeme za pochopení a Vaši přízeň.
Vaše redakce

04.11.2012
Jak jste si již všimli, objevilo se v minulém týdnu prvních sedm životopisů (prozatím bez příloh). Od dnešního dne též začínáme informovat o zajímavých článcích, vztahujících se k výsadkářům a průzkumníkům, které se objevují na internetových stránkách v ČR i SR. Informace o článcích se budou aktualizovat alespoň jednou týdně. Na konci příštího týdne se můžete těšit na další profily bývalých nebo současných příslušníků výsadkových a průzkumných útvarů (např. generál Milan Kovanda, generál Štěpán Bunzák, generál Pavel Bulant aj.). Děkujeme za Vaši přízeň.
Vaše reakce

26.10.2012
Proběhla menší aktualizace stránek 
Nově:
>Kontakt - položka obsahující kontaktní e-mailovou adresu
>Facebook ikonka - prošla změnou nyní lze kliknutím na bílé "f" v modrem poli otevřít tuto skupinu.
>Tlačítko "Like" - přímo ze stránek de dát této skupině "Like" = "To se mi líbí".

V příštím týdnu můžete očekávat rozsáhlejší aktualizace po obsahové stránce.
Vaše redakce

11.10.2012
Dnes, kdy byl před 65 lety přečten první rozkaz Pěšímu praporu 71 /výsadkovému/ (založený 1.10.1947), byly spuštěny stránky Červené barety ČSR, které si daly za cíl zmapovat a seznámit širokou veřejnost s historií výsadkových, zpravodajsko – diverzních a speciálních jednotek Československé, České a Slovenské republiky, včetně příslušníků, kteří těmito útvary za dobu jejich existence prošli od II. světové války po současnost. Stránky vznikly díky podpoře Klubu výsadkových veteránů Holešov, a pěvně věříme, že se do něj zapojí i další Kluby z České i Slovenské republiky. Obsah bude postupně doplňován a upravován, i díky Vašemu přispění.
Vaše redakce

 

bannershop

TOPlist