Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nepřehlédněte

Informace GFŘ k povinnému elektronickému podávání

Jak již GFŘ upozornilo v tiskové zprávě ze dne 19. listopadu 2013 novela ZDPH provedená zákonem č. 502/2012 Sb. ukládá plátcům s účinností od 1. 1. 2014 v novém ustanovení § 101a ZDPH povinnost podávat tam vyjmenovaná podání pouze elektronicky. Tímto je k dotčené povinnosti podávána podrobnější informace. Celé znění informace GFŘ naleznete zde.

Upozornění pro plátce daně z příjmů ze závislé činnosti

Nové tiskopisy pro rok 2014 Výše uvedené tiskopisy budou vydány tiskem koncem února, popř. začátkem března 2014. Pro zdaňovací období 2014, zůstává v platnosti tiskopis Prohlášení k dani vzor č. 22, příp. předcházející podepsané vzory č. 21 a 20.

Koeficienty pro podání k dani z nemovitých věcí

Nová možnost vyhledání koeficientů pro podání k dani z nemovitých věcí na stránkách Daňového portálu Finanční správy ČR.

Zaplatíte-li na neregistrovaný účet plátce DPH, riskujete, že se stanete ručitelem

Pokud příjemce zdanitelného plnění (odběratel) zaplatí za zdanitelné plnění (službu, dodávku zboží apod.) zcela nebo zčásti poskytovateli plnění (dodavateli) na jiný účet, než je účet tohoto poskytovatele plnění zveřejněný správcem daně, stává se ručitelem za nezaplacenou DPH poskytovatele plnění.

Změny u daně z nemovitostí

Jak se nás dotknou? Některé změny daň sníží, jiné zvýší.

DPH se bude od ledna přiznávat už jen elektronicky

Od 1.1.2014 budou všichni plátci DPH povinně podávat Daňová přiznání, Dodatečná daňová přiznání a Hlášení včetně příloh elektronicky.

Informace GFŘ - k ručení za nezaplacenou daň

dle ustanovení § 109 odst. 2 písm. c) zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, č.j. 41 540/13/7001-21002-012287

Novinky

Vydávaný obsah přes RSS

Tiskové zprávy

Vydávaný obsah přes RSS

Nepřesnosti v médiích

Vydávaný obsah přes RSS

Klikněte na obrázek Finfa a dozvíte se o něm více.

Chcete vědět proč tu jsem? Klikněte si prosím sem.

Aplikační služby