Hlavní stránka

Folková růže

Zvěsti

Rozhovory

Recenze

Navštívenky

Kalendář

Kapely¨


 

 


BLOG
www.jupp.cz

HLAVNÍ STRÁNKA
FESTIVALY
FOLKOVÁ RŮŽE
AKTUALITY

KALENDÁŘ KONCERTŮ

LIGATURY HONZY HUČÍNA

JUPPŮV ZÁPISNÍK

LICHÝ PÁTEK V.MŰLLERA

ZVĚSTI  (M. Tesař)

RECENZE

MINIRECENZE

ROZHOVORY

NAVŠTÍVENKY

TÁB. OHEŇ (Belmondo)

FOTOGALERIE

DALŠÍ RUBRIKY

ČASOPIS

OBSAH ČÍSEL

PORTÁL

JUPP FACEBOOK

KAPELY

FESTIVALY

DALŠÍ ODKAZY

Napište nám

Vložte si na své
stránky odkaz  na 
www.casopisfolk.cz


 

 

TOPlist

 

17.8.2013 - Koncerty, desky, turné, natáčení...Je sobota a s ní  Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u  vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
13.8.2013 -  Ligatury 57 Honzy Hučína: Rozpočtová odpovědnost muzikantů.
12.8.2013 - Smutné léto: Opustil nás skvělý muzikant, folkař i bluesman, silný a dobrý člověk, kamarád - Pepa Streichl. Zůstává tu po něm velká mezera, ale plno krásných písni.
7.8.2013 - V pondělí 12.8. ve 20:30 vystoupí Mirek Kovářík v Malostranské besedě s pořadem Blues pro bláznivou holku.
7.8.2013 - Jupp: děkuji všem za přání k narozeninám a omlouvám se těm, kterým jsem nemohl odpovědět e-mailem, protože mi tři dny nefungoval.
5.8.2013 - Třetí míza (aneb o mužích, kteří mění ponožky častěji než partnerky). Nový sloupek na Juppově blogu.
4.8.2013 - Jupp publikoval na svém blogu www.jupp.cz sloupek Nepřátelé u dálnic.
Západně od Rozvadova začíná civilizovaný svět. Pozná se to podle toho, že tam silnice ani dálnice nelemují bilboardy. Bilboardy jsou zlo. Za á zabíjejí, když to řidič napálí do traverzy podstavce nebo když se začumí a pak to napálí do někoho jiného. Za bé jsou hnusné, neb ničí výhled do krásné české a moravské krajiny. A za cé...
3.8.2013 - Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
29.7.2013 - Muzikanti a pořadatelé! Už jste si zapsali svoje srpnové (i další) koncerty do Kalendáře, který funguje ve společném projektu tady na webu a na webu Folktime?
28.7.2013 - Milan Medvěd Kolář dnes slaví šedesátku. Máme ho rádi.
26.7.2013 - Srpen v amfiteátrech.

Globální oteplování letos pomohlo všem pořadatelům festivalů na konci června a v červenci. Bylo odměnou za meteorogické surovosti, které jsme zažili třeba na Folkovém kvítku. Ale dětské soutěži takové počasí svědčí, mladiství písničkáři se mají otužovat. Uvidíme, jak bude v srpnu. I v osmém měsíci je hafo festivalů, festiválků a festiválečků, které se málem nevejdou do kalendáře, ale jejich diváctvo se pohodlně vejde do několika předních řad.  

Hlavní srpnovou hudební atrakcí jsou Prázdniny v Telči. Kdybych neseděl nad rozepsanou knihou, určitě bych se vydal na Condurango, trio písničkářek MDŽ nebo na kapelu Njorek. * 14. Muzikantské žně se budou konat  na velkém nádvoří frýdeckého zámku, ve dnech 16. a 17.8.2013. Support Lesbiens, Samson, Kajkery, René Souček a další. * Západočeské městečko Skoky žije díky písničkáři Petru Linhartovi velmi kulturně. 31.7. se tam představí Lenka Dusilová. * Kutnohorská kocábka bude 17. srpna po jednatřicáté a bude velmi podobná jako minulé ročníky, tedy hodně tradiční. * Na 17. srpen je v kalendáři uvedeno ještě dalších 11 festivalů. Kdo to má stíhat? A musí to stíhat? * Martin Žák pozval americkou legendu Wayne Erbsena na 28. srpna do Horní Světlé v Lužických Horách. * 23. a 24.8. Festival nepopulární hudby – Eurotrialog Mikulov. Už jsme doma, Zrní, Fru Fru a ostatní. * Máte chuť na guláš? Ten Chlumecký (u Ústí nad Labem) je 31.8. a hlavními taháky jsou Poutníci a Cop. * A obvyklá tečka za prázdninami – Mohelnický dostavník. Třeba už budu mít dopsáno pár kapitol, tak tam s Hankou vyrazíme. Nebudeme-li tečkovat za prázdninami v nějakém jinojazyčném kraji.

26.7.2013 - Před 65 lety se narodil Luboš Andršt. Gratulujeme.                           
23.7.2013 - Červencové Ligatury Honzy Hučína - Nad Orlicí.
22.7.2013 - Dnes slaví kulaté narozeniny Iva Bittová. Blahopřejeme.                             
20.7.2013 - Koncerty, desky, turné, natáčení...Je sobota a s ní  Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u  vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
14.7.2013 - Postřehy z dvacáté Folkové růže najdete na www.jupp.cz a na https://www.facebook.com/michal.juppkonecny?sk=wall#!/groups/233156096650/ .
14 .7.2013 - Dnes slaví kulaté narozeniny Hanka Konečná, duše a opora všech činů společenství FOLK & COUNTRY.                            
10.7.2013 - Folková růže začíná už zítra: Tony Trischka, Druhá tráva, Jarret,  Arnošt Frauenberg, Monty
8.7.2013 - Inspirován událostmi v Duchcově a v Českých Budějovicích, napsal Jupp sloupek "Romská otázka".
Ve věci demonstrací v Duchcově nebo Českých Budějovicích media usilovně mlží. Jednak se většina novinářů snaží být státotvorná a jednak se v té složité problematice soužití s menšinou ani moc neorientují. Pár „profesionálních“ vyholenců přijíždí do měst, kde se něco šustlo. Nějak se vyagresit musí. Na fotbalu si pořadatelé dávají větší pozor, ubylo mel na stadionech i vlaků zdemolovaných příznivci Baníku. Tak se hesla Jude Slavie!... více na blogu www.jupp.cz.
6.7.2013 - Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
3.7.2013 - Před deseti lety 5.7.2003 se na jevišti Zahrady konala svatba Jindřišky a Honzy Brožových. Přejeme všechno nejlepší do dalších dekád a na Folkové růži to s nimi 13. července oslavíme. 
1.7.2013 -  Folková růže bude už za 10 dní.
30.6.2013 - Kulatí narozeninci v červenci: 14.7. - Hanka Konečná, 22.7. - Iva Bittová, 26.7. - Luboš Andršt, 28.7. - Milan Medvěd Kolář
29.6.2013 - Radio Proglas připomene dávné i nedávné vítěze Zahrady v pořadu Slyšte, lidé!, s názvem Co je nového u Krtků? Pořad se vysílá dnes od 19:15 a v repríze v úterý 2. července v 16:55. Uslyšíte v něm: Happy To Meet, Svítání, Ginevru, Žambochy, Marien, Janu Šteflíčkovou, Xindla X, Martina Rouse, Zhasni, Bujabézu, Lucrezii Borgii a Montyho.
29.6.2013 - Sobotní dávka novinek, informací, zaručených zpráv, šeptandy, dohadů a dezinformací. Prostě rubrika   Zvěsti, zprávy, drby.
26.6.2013 - Červnové Ligatury Honzy Hučína : Kola času.
22.6.2013 - Koncerty, desky, turné, natáčení...Je sobota a s ní  Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u  vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
21.6.2013 -  Folková růže bude už za 20 dní.
17.6.2013 - Letošní ročník Moravského vrabce má už své vítěze.
1. Rosso Gneiss Bohumín, 2. DeArt Vrůtky SK. 3.
GG Aqustic Bielsko Biała  PL.
15.6.2013 - Dnes ve 20.00 hod si nalaďte Český rozhlas - Studio noc a uslyšíte živě Stráníky z natáčení v country klubu Lucie v Hradci Králové. A zítra si pro změnu pusťte TV Noe. Ve 20:00 tam v pořadu Cvrlikání uvede Jirka moravský Brabec kapelu Přelet MS.
11.6.2013 -  Festivaly, festivaly
O třetím červnovém víkendu se traduje, že se koná zdaleka nejvíc festivalů. Namátkou: Festival Na Jizeře v Debři u Mladé Boleslavi. Sunset, Hluboké nedorozumění, Simona Klímová a další. * Festival Moravský mumraj v Zábřehu laděný do keltské a historické tóniny. Happy to meet, Ginevra, Isara, Quanti minoris,…* Finále Moravského vrabce v Karviné – Fryštáku. 15 kapel včetně takových jmen jako je Tempo di vlak. * Postřižinský country expres v Nymburku. * Country Fontána na závodišti ne Velké Chuchli. * Novovesský sandál v Nové Vsi u Nepomuku. * Střelické strunobraní. * Mstišovský daněk v Krupce u Teplic. * Setkání kapel Hubertka, Okrouhlička u Havlíčkova Brodu. * Bluegrass festival ve Vrábče. * Ponny Expres Hrubšice. * Country Saloon v jeteli Ploukonice. * Vandr pod mostem Skochovice. * Festival Sokoleč u Poděbrad. * Folkové chvojení Vysoké Chvojno. * Dopočítal jsem se do patnácti, bral jsem jen ty, o kterých jsme byli nějak informováni. Ve skutečnosti těch folkových a country akcí bude o víkendu kolem čtyřiceti. Teď už jen aby počasí bylo rozumnější než minulých pět víkendů.

K.T.O. slaví padesátiny a skupina P.R.D.I. v červnu nehraje kvůli zlomenému prstu. J.

11.6.2013 - Jupp přidal na svůj blog nový sloupek.
Globální co??
...Severní pól taje. Točna je na vodě. Už neplatí to slavné: „Jdu na sever. A už jdu na jih!“ Teď už chvilku na sever a potom na jih plavete. Ale být vámi bych to nezkoušel. Ve vodě na pólu se prý dá přežít maximálně čtyři minuty. .... více na www.jupp.cz
11.6.2013 -  Folková růže bude už za 30 dní.
10.6.2013 - Dnes slaví sedmdesátku Jiří Cerha, spoluzakladatel skupiny C & K Vocal,  dnes Spirituál kvintet. Gratulujeme.
9.6.2013 - Vašek Koblenc vedl rozhovor s jihočeským komunistickým radním pro školství a kultury Tomešem Vytiskou. Přečtěte si v Jihočeském deníku.
http://ceskobudejovicky.denik.cz/kultura_region/ta-funkce-na-me-zbyla-rika-komunisticky-radni-pro-kulturu-20130607.html  
8.6.2013 - Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
7.6.2013 - Před šedesáti lety se narodil Jarek Nohavica. Máme ho rádi.
5.6.2013 - Ve vydavatelství Galén vyšla knížka Vojty Lindauera Dávám tak ber o skupině Marsyas.
2.6.2013 - Mega, giga, teraakce. Juppův sloupek o festivalování.
......Tak máme odpískaný další festival, který ještě ani nevznikl. Vypozoroval jsem, že do folkových přehlídek se teď pouštějí promotéři, kteří s country a folkem nikdy neměli co do činění, neznají atmosféru ani mentalitu diváků. Hlavním motorem jejich míření do folkových vod je to, že na žánry, které dělali dosud,„nechoděj lidi“...... (více na www.jupp.cz )

·     Časopis FOLK/FOLK&COUNTRY přestal na konci roku 2011 vycházet v tištěné podobě.  Pokračovat budeme už jen na tomto webu.

·     Zpěvníky z našeho vydavatelství můžete objednávat výhradně na Music Distribuce Mistrovice,  Mistrovice 24, 561 64 Jablonné nad Orlicí, tel.: 465 641 641, e-mail: info@noty-distribuce.cz Více na http://www.noty-distribuce.cz

·     Festivaly: ZAHRADA se  nebude konat. Folková růže ano.  Konkurs Zahrady je letos jen pro písničkáře a dvojice.

Pokud chcete být v obraze, sledujte pravidelně tento web nebo Juppův facebook.

Starší informace a odkazy 


Licence Creative Commons
Časopis FOLK podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Unported .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.casopisfolk.cz
 

 

HOME

 

Folková růže

Časopis

 

Zvěsti, zprávy, drby
**************************
17.8.2013

Na krátké turné do Česka přijíždí americká písničkářka a výborná kytaristka Janet Robin. Vystoupí 20. srpna v Praze v Malostranské besedě, 21. srpna v Kojetíně, 22. srpna v Olomouci v rámci Olomouckých kulturních prázdnin, 23. srpna v Novém Jičíně a 24. srpna v Sušici.

Vokální skupiny Geshem, Let’s Go a DNA – Dej Nám Akord jsou organizátory akce s názvem Let Freedom Ring – Ať svoboda zní. Tento hudební happening má připomenout 50. výročí slavného projevu bojovníka za svobodu Martina Luthera Kinga – Mám sen, který přednesl 28. srpna 1968 před 200tisícovým davem ve Washingtonu. V Praze v sále Bratrské jednoty baptistů toto výročí připomenou skupiny Geshem, Let’s Go a Besharmonie, v Brně o týden později, 4. září, soubory DNA – Dej Nám Akord, Brno Gospel Choir a Mošny. I v Brně bude akce probíhat v sále Bratrské jednoty baptistů.

Po prázdninové pauze se do Prahy a do Brna vrací večer „volného mikrofonu“ Open Mic. V Café Práh v Brně proběhne v úterý 3. září, v kavárně Potrvá v Praze o den později. Hlavními hosty budou v obou případech skupina Šantré a irsko-polské duo See-Saw, ale vystoupit může i kdokoli z publika. Rozhovor s Philipem Soanesem z dua See-Saw si můžete poslechnout na Radiu Proglas ve středu 28. srpna od 16 hodin nebo ve čtvrtek 29. srpna v 19.15.

Folkrocková skupina Mlčeti dřevo vystoupí živě v pořadu Jak se vám líbí na Radiu Proglas v pondělí 26. srpna od 19.15.

Třicet let od svého vzniku slaví letos česká reggae skupina Švihadlo. Připravuje album největších hitů a vyjíždí také na narozeninové turné.

Skupina Tady To Máš v čele se skladatelem a pianistou Tomášem Kytnarem vydala nové album s názvem Krátkovlasá čembalistka. Obsahuje opět zhudebněné básně Judity Kaššovicové a Erika Ondrejičky, jejichž tvorbě se Kytnar věnoval na svých předchozích projektech, a dále po jednom textu Milana Rúfuse a Deža Ursinyho a úpravu písně Honky Tonk Women od Rolling Stones. Jako bonus album novinka obsahuje celá dvě předchozí alba skupiny ve formátu mp3.

Hlavní program Mohelnického dostavníku bude letos probíhat od pátku 30. srpna do neděle 1. září. Na festivalu vystoupí například Nezmaři, Spirituál kvintet, Žalman & spol., FT Prim, Bokomara, Oboroh, Bujabéza, Marien, Funny Feloows, Zrcadla a mnoho dalších. Na programu je i letos country bál, zpívání u táborového ohně, soutěž kapel a soutěž filmů nebo nedělní mše přímo v areálu festivalu.

Patnáctý ročník festivalu Eurotrialog bude probíhat ve dnech 23. a 24. srpna v Mikulově. Účinkují například Ladě, Poletíme?, Zrní, Mucha, FruFru, Tornádo Lue a další. Doprovodný program se letos ponese ve znamení vzpomínek na nedávno zesnulého Filipa Topola. V galerii Konvent na mikulovském náměstí bude po dobu festivalu výstava fotografií Psích vojáků a Filipa Topola z historie skupiny s důrazem na jejich mikulovské působení. 

Společný koncert skupin Biorchestrio a Láska se koná 28. srpna od 18 hodin v Brně u Stránské skály.

Americký zpěvák a hudebník Wayne Erbsen, důležitá postava old-time music, vystoupí 21. srpna v Horní Světlé v Lužických horách.

 -mt-


 
Další zprávy

 

 

Časopis FOLK:  Michal Jupp Konečný - šéfredaktor (jupp@folkcountry.cz),  Veronika Kirschnerová (editor), Pavel Major Vorel (manažer), Hana Konečná (produkce). Grafici: Martin Janda, Lucie Koubová. Spolupracovníci: Jiří Moravský Brabec,Tomáš Hrubý, Milan Tesař, Jan Hučín, Petr Sedláček, Milan P lch, Miloš Keller, + Vladimír Vlasák, Václav Müller, Vlaďka Provazníková, Kamila Střeštíková a další. 

Foto: Miloš Truhlář, Bllemby, Veronika Kirschnerová, Michal Jupp Konečný, Katka Esserová, Antonín Volf, Václav Müller  a další.
 

TOPlist